Rozgrywki bielskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, w której w sezonie 2012/2013 uczestniczyło 12 zespołów w I lidze i 11 na jej zapleczu, dobiegły końca. W poniedziałek rozegrane zostały mecze decydujące.

Mistrzem 12 edycji ALS została drużyna ?Benq Kaefer Stars?i?, grająca w składzie: Krzysztof Czubiński - kapitan, Jarosław Barnaś, Sebastian Piotrowski, Mateusz Piotrowski, Piotr Kluska, Paweł Kristof, Dariusz Kóska, Wojciech Musiolik, Grzegorz Musiolik, Krzysztof Łukasik. Oni odebrali okazały puchar, złote medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Bielsko-Biała.

- Co prawda ?Stars?i? obronili tytuł wywalczony przed rokiem, ale przyszło im to z ogromnym trudem - mówi organizator rozgrywek Przemysław Tworzyański. - Powoli następuje zmiana warty. Młodzież z zespołu ?Wilkowice? śmiało atakowała, po drodze do finału eliminując między innymi faworyta, za jakiego uchodziła drużyna ?Bartek?. Trzeba dodać, że finał zakończony wynikiem 3:2 był niezwykle zacięty i emocjonujący o czym świadczą także kartki, którymi sędziowie karali zawodników. Walka o zwycięstwo toczyła się bowiem do ostatniej piłki i nikt nie odpuszczał.

Trzecie miejsce zajął ?Gedeon?, wygrywając z ?CSW Kozy?, a awans do I ligi zapewnił sobie ?Środek Czechowice?, który pokonał młodzież grającą pod szyldem ?BBTS?. Zajmując drugie miejsce w II lidze młodzi bielszczanie uzyskali prawo gry w barażach o awans do I ligi w następnym sezonie, który tradycyjnie rozpocznie się w pierwszy poniedziałek października.

Źr: um.bielsko.pl

red