Kevin Lewis nie zostanie piłkarzem Podbeskidzia. Z zespołem trenować mają jeszcze Patrik Macej i Dmitro Baszlaj. Z powodu urazów nie wystąpili dziś Bartosz Jaroch i Łukasz Sierpina.

W pierwszym letnim sparingu Podbeskidzie zremisowało z GKS-em Katowice (2:2). W meczu testowani byli trenujący w ostatnich dniach z drużyną bramkarz Patrik Macej, obrońca Dmitro Bashlay i napastnik Kevin Lewis. Decyzją sztabu szkoleniowego, ten ostatni na pewno nie zostanie piłkarzem bielskiego klubu.

25-letni Macej ostatnie dwa lata spędził w zespole DAC Dunajska Streda. Po pierwszym udanym sezonie (32 mecze ligowe, trzynaście czystych kont), w drugim na początku sezonu nabawił sie kontuzji po której nie wrócił już między słupki. Z kolei o cztery lata starszy Baszlaj spadł z ukraińskiej ekstraklasy z Arsenalem Kijów do którego dołączył wiosną. W minionej rundzie rozegrał dwanaście spotkań.

Z powodu niegroźnego urazu w dzisiejszym sparingu nie wystąpił obrońca Bartosz Jaroch. Do treningów z zespołem w poniedziałek powinien również powrócić skrzydłowy Łukasz Sierpina.

bak

Foto: Jakub Ziemianin/TSP