W dzisiejszym meczu Ligi Siatkówki Kobiet zespół BKS Stal zmierzył się w Policach z drużyną Grupa Azoty Chemik. Faworytem były gospodynie, które w tym sezonie jeszcze nie przegrały. Trener Bartłomiej Piekarczyk wprowadził na boisko niemal wszystkie swoje zawodniczki, w tym Ewę Kosterę, a więc siatkarkę z drużyny juniorek Stali, która zastąpiła w składzie Pavlę Smidovą. Niestety, bielszczankom nie udało się urwać nawet seta.

Początek spotkania dawał nadzieję, że bialski zespół będzie w stanie podjąć walkę z aktualnym liderem ligi. BKS Stal prowadził 3:1, ale gospodynie szybko doprowadziły do remisu. Wyrówna walka toczyła się do stanu 9:9. Później drużyna Chemika swobodnie odskoczyła przyjezdnym i w szaleńczym tempie powiększała przewagę. Dość powiedzieć, że od wspomnianego stanu podopieczne trenera Akbasa zdobyły 16, a BKS Stal zaledwie pięć punktów, przez co premierowa odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem policzanek 25:14.

Drugi set był dużo bardziej wyrównany. Można nawet napisać, że bielszczanki nie wykorzystały w pełni swoich szans na doprowadzenie do remisu w całym spotkaniu. Przez długi czas podopieczne trenera Piekarczyka prowadziły (nawet trzema punktami), ale gospodynie wyrównały na po 18. BKS Stal jeszcze raz wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (21:19), jednak w końcówce seta dało o sobie znać większe doświadczenie zespołu Grupy Azoty Chemika Police. Policzanki przejęły inicjatywę i wykorzystały pierwszą piłkę setową wygrywając 25:23.

Trzecia partia przebiegała podobnie do pierwszej. Do stanu 12:12 gra była wyrównana. Później akcje gospodyń były skuteczniejsze, a przewaga lidera LSK szybko wzrastała. Niemal w każdym ustawieniu policzanki zdobywały po kilka punktów, przez co set zakończył się wynikiem 25:18, a cały mecz 3:0.

Grupa Azoty Chemik Police - BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:23, 25:18)

MVP: Wilma Salas Rosell (Grupa Azoty Chemik)

Grupa Azoty Chemik: Kowalewska, Grajber, Wasilewska, Salas, Trushkina, Łukasik, Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Mędrzyk, Nowakowska (libero), Bednarek.
BKS Stal: Krajewska, Różański, Moskwa, DeHoog, Świrad, Kossanyiova, Drabek (libero) oraz Kowalczyk, Kostera, Wellna, Dąbrowska, Ogoms.

bb