Sukcesy na arenach międzynarodowych oraz w kraju święcili w ostatnich dniach tenisiści BKT Advantage. 

Coraz lepiej radzą sobie na międzynarodowych arenach Jakub Jędrzejczak oraz Mikołaj Migdalski, którzy w minionym tygodniu mieli zaszczyt reprezentować kraj podczas eliminacji Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 14. Turniej odbył się w Kazaniu. Bielszczanie wraz z kolegą z reprezentacji Tomaszem Berkietą wywalczyli awans do finałowych rozgrywek, które odbędą się pod koniec lutego w Czechach. Podopieczni trenera Stavrosa Wawrzosa pokonali kolejno drużyny Białorusi oraz Bułgarii. Ulegli jedynie gospodarzom.

Rewelacyjnie spisały się tenisistki z Bielska-Białej na ogólnopolskim turnieju do lat 14 w Chorzowie, obstawiając całe podium! Ostatecznie najlepsza okazała się Natalia Kostka, miejsce drugie zajęła Marta Nadajewska. Ponadto dziewczyny jednocząc siły zdominowały grę podwójną. Do kompletu Zofia Dobija stanęła na trzecim stopniu podium w singlu oraz drugim w deblu (w parze z Natalią Kłys).

Sukcesy świętuje również Maja Chwalińska, która znalazła się w składzie reprezentacji Polski w Fed Cup. Polki pokonały w decydującym spotkaniu Szwecję 2:0 (punkty w singlu zdobyły Magda Linette i Iga Światek) i awansowały do kwietniowych baraży o Grupę Światową II. W reprezentacji wystąpiła zawodniczka BKT Advantage, która zagrała dwa mecze w grze podwójnej, odnosząc jedno zwycięstwo. Po powrocie z Luksemburga tenisistka bielskiego klubu wystąpi w turnieju W25 Trnava, który rozpocznie się w najbliższy wtorek.

db