Po raz kolejny bielscy sportowcy otrzymali stypendia za wyniki uzyskane w 2019 roku przyznane przez Prezydenta Miasta. Największą grupę wśród stypendystów miejskich stanowią zawodnicy tenisa ziemnego, choć jest także przedstawiciel psich zaprzęgów.

Stypendia dla sportowców mają na celu wspieranie rozwoju zawodników i zawodniczek szczególnie uzdolnionych sportowo. Wśród 56 tegorocznych stypendystów jest 28 osób, które otrzymywały stypendia w 2019 roku.

W gronie stypendystów jest 13 zawodników tenisa ziemnego, 12 piłkarzy futsalu, dziewięciu przedstawicieli sportów walki (judo, boks, kick-boxing, taekwondo), po trzech zawodników narciarstwa alpejskiego, piłki ręcznej, enduro i lekkoatletyki, dwoje narciarzy kombinacji norweskiej oraz po jednym przedstawicielu wspinaczki sportowej, biegów narciarskich, snowboardu, siatkówki, gimnastyki artystycznej, bowlingu, squasha i wyścigów psich zaprzęgów. Wśród stypendystów jest również sportowiec niepełnosprawny z Beskidzkiego Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start.

Niezależnie od stypendiów sportowych, jak co roku przyznane zostały także jednorazowe nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe, które otrzymali - tenisistka Magdalena Zajda, szybownik Sebastian Kawa, kulomiot Michał Haratyk, judoka Patryk Wawrzyczek i paraolimpijczyk uprawiający narciarstwo alpejskie Igor Sikorski.

bb

Foto: Tomasz Kasjaniuk/PZLA