Bez pauzujących za kartki Łukasza Sierpiny i Rafała Figla powrócą na ligowe boiska piłkarze Podbeskidzia. Dziś "Górale" zmierzą się w Grudziądzu z miejscową Olimpią. Będzie to pierwszy mecz po blisko trzymiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem.

W meczu z Olimpią obaj pomocnicy będa pauzować za żółte kartki. Sierpina i Figiel zobaczyli czwartą żółtą kartkę w spotkaniu z Wartą Poznań (2:0), ostatnim przed zawieszeniem rozgrywek. Z obozu Podbeskidzia napływają także dobre wiadomości. Gotowy do gry na 100 proc. jest już Tomasz Nowak, który jesienią zerwał więzadło w kolano i przechodził rehablitację po jego rekonstrukcji. 

- Trzeba traktować każdy mecz jako ostatni. Bo może zdarzyć się sytuacja, że dojdzie do zakażenia koronawirusem i rozgrywki zostaną ponownie przerwane - mówił prezes Bogdan Kłys na zeszłotygodniowej konferencji prasowej. - Mamy uchwałę PZPN, która mówi, że o spadkach i awansach decyduje ostatnia w pełni rozegrana kolejka. Musimy mieć tę świadomość - dodał sternik lidera pierwszej ligi.

Początek spotkania z Olimpią w środę o godz. 20.40. Transmisja w Polsacie Sport.

db