Cztery kraje mogą być neutralnym terenem rozgrywania meczów następnej edycji europejskich pucharów - poinformowała UEFA, czyli Unia Europejskich Związków Piłkarskich. W tym gronie jest Polska i Stadion Miejski w Bielsku-Białej.

Podczas czwartkowej zdalnej konferencji UEFA z sekretarzami generalnymi 55 piłkarskich federacji krajowych podjęto kilka ważnych decyzji. Jedna z nich dotyczyła rozpoczynających się w sierpniu eliminacji Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Władze UEFA postanowiły zminimalizować zagrożenie odwoływaniem meczy z powodu ograniczeń w podróżowaniu czy przepisów o kwarantannie w poszczególnych krajach. Nie można wykluczyć, że z powodu epidemii konieczne będzie przeniesienie spotkań na neutralny teren. Zdaniem UEFA, Polska, Węgry, Grecja i Cypr są w stanie zapewnić neutralne stadiony i udostępnić je w zaplanowanych terminach. Kraje oferują również korytarz dla drużyn, które mogą bez ograniczeń przybyć i rozegrać swoje mecze.

W Polsce do tego typu rozgrywek wytypowano pięć miast. Są to Bielsko-Biała, Gdynia, Lublin, Łódź (stadion Widzewa) i Tychy. Europejska centrala piłkarska nie wyklucza, że na neutralnym terenie zostanie rozegrana również część zaplanowanych na jesień meczów reprezentacyjnych.

bb

Foto: TSP