Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy w ostatnich tygodniach Drzewiarz Jasienica. Zespół Marcina Biskupa dzięki kolejnym trzem punktom coraz śmielej puka do czołówki.

Sobotnie popołudnie było jednak popisem w wykonaniu Daniela Romanowicza, który do jasieniczan dołączył półtora roku temu, ale długo pozostawał postacią niezbyt często wpisującą się do protokołu sędziego. Sytuacja zmieniła się w starciu z Jednością Przyszowice. Rosły pomocnik dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców w drugiej połowie, a świetnie dogrywał mu Artur Łaciok. Ostatnie trafienie gospodarzy należało jednak do Filipa Bonka, a asystował przy nim wspomniany już Romanowicz. Wynik rywalizacji jeszcze w pierwszej odsłonie rywalizacji otworzył świetnym strzałem z rzutu wolnego, powracający do wysokiej dyspozycji, Łukasz Radomski.

Zwycięstwo oznacza awans jasieniczan na dziewiątą lokatę w tabeli i zmniejszenie straty do czołowej szóstki rozgrywek do jedynie ośmiu punktów. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze do rozegrania siedem kolejek.

Drzewiarz Jasienica - Jedność Przyszowice 4:1 (1:1)
Bramki: Radomski (34'), Romanowicz (48', 58'), Bonk (64')

Drzewiarz: Żerdka - Fizek, Rac, Sibouih (75. Gumola), Foltyn (83. Mrozek) - Romanowicz (86. Szczepanik), Basiura, Radomski, Lapczyk - Bonk (70. Stawicki), Łaciok.

bak