Ze zmiennym szczęściem rywalizowały obie załogi Platinum Subaru Rally Team podczas odbywającego się w miniony weekend 59. Rajdu Wisły, drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W sobotę, po uszkodzeniu zawieszenia na cięciu, z rywalizacji wycofali się Wojtek Chuchała i Kamil Heller. Załoga niebieskiego Subaru po naprawie auta powróciła na trasę w niedzielę. Z kolei Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek ukończyli sobotni etap na szóstym miejscu, ale awaria wspomagania kierownicy wykluczyła ich z zawodów w niedzielę rano. Na pocieszenie Wojtek Chuchała i Kamil Heller zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drugiego dnia zawodów.

Wojtek Chuchała: Dzisiaj toczyliśmy walkę nie tylko z rywalami, ale także z nastawami samochodu, lecz udało nam się dzięki temu wiele zyskać. Na pewno zaowocuje to w trakcie sezonu, w którym jeszcze dużo może się wydarzyć. Dzisiejszy dzień był naprawdę mega trudny, jeszcze bardziej niż wczorajszy, który zakończył się dla nas przedwcześnie po moim błędzie. Niestety zbyt optymistycznie oceniłem jedno z cięć, przez co uszkodzeniu uległo zawieszenie, za co przepraszam naszych mechaników, bo przysporzyłem im więcej pracy. Ale to też jest nauka na przyszłość, którą postaramy się wykorzystać na naszą korzyść. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, Greco, SJS i Sony VAIO. Do zobaczenia na Rajdzie Karkonoskim, a wcześniej na Zlocie Plejad!

Kamil Heller: W końcówce mocno ostudziła nas przygoda na przedostatnim odcinku specjalnym. Byliśmy już głęboko w lesie, ale na szczęście nic poważnego się nie stało, nie straciliśmy też dużo czasu. Cały rajd był świetny, choć bardzo wymagający. Trochę szkoda wczorajszego dnia, ale takie są rajdy i nie zawsze wszystko musi być idealnie. Nasze tempo było naprawdę wysokie, co pozytywnie nastraja nas przed kolejnymi rundami RSMP. Dziękujemy całemu Zespołowi, naszym Partnerom oraz wszystkim kibicom i znajomym, którzy tak licznie pojawili się na tym rajdzie.

red