Wyjątkowo bez spotkania derbowego odbędą się spotkania w czwartkowe popołudnie w czwartej lidze. Najciekawiej zapowiada się pojedynek w Jastrzębiu gdzie uda się Drzewiarz Jasienica.

Beniaminek notujący ostatnio świetne wyniki uda się na gorący teren do Jastrzębia. GKS jako jedyny zespół z "grupy pościgowej" zdaje się poważnie myśleć o czwartej lidze, nie notując przy tym niespodziewanych porażek. W znakomitej formie zdaje się być również zespół trenera Mirosława Szymury, który przed tygodniem pokonał Rekord, a teraz u siebie spotka się z mającą kryzys Iskrą Pszczyna. Do Raciborza uda się z kolei Góral Żywiec, który po ostatnich niepowodzeniach w starciua z Fortecą Świerklany pokazał góralski charakter i grając w osłabieniu był w stanie zdobyć dwie bramki i komplet punktów.

Szansę na rehabilitację będą mieli podopieczni trenera Ireneusza Kościelniaka, którzy po ostatniej porażce z wiślanami mocno utrudnili sobie możliwość wywalczenia awansu w tym sezonie. Biało-zieloni rozegrają mecz mistrzowski z Fortecą, która jest wyjątkowo groźna zwłaszcza na własnym terenie. O pierwsze zwycięstwo (!) w bieżących rozgrywkach powalczy z rezerwami pierwszoligowego GKS-u Katowice zespół MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

Wisła Ustronianka - Iskra Pszczyna
GKS Jastrzębie - Drzewiarz Jasienica
Forteca Świerklany - Rekord Bielsko-Biała
Unia Racibórz - Góral Żywiec
MRKS Cz-Dz - GKS Katowice II

bak