Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Przemek73 » piątek, 21 sie 2015, 07:35

Nie słuchaj malkontentów. Ja 12 lat temu podjąłem decyzję o przeprowadzce do BB i do dzisiaj uważam to za najlepszą decyzję w moim życiu :D Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia, to w Polsce nie ma lepszego miejsca. Góry w zasięgu ręki (dosłownie), rowerem jest gdzie pojeździć, pobiegać też jest gdzie. Do tego bezpiecznie, praktycznie nie ma korków, itd, itp.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez turalyon » sobota, 22 sie 2015, 11:04

Ja bielsko bardzo lubie, ma fajny klimat i wszędzie blisko. Czy to w góry czy nad jezioro, jak również do krakowa, zakopanego przez słowacje czy katowic. Do tego niskie bezrobocie i w sumie średnie zarobki nie najgorsze - nie słuchaj narzekaczy co mówią że nie mozna pracy za 2500 znależć - śrenia w bielsku jest wyższa niż średnia krojowa. Brak korków (jak ktos pisze że są to znaczy że nigdy nie był w dużym mieście w godzinach szczytu), tanie restauracje, tanie mieszkania w porównianiu z podobnymi miastami. Ogólnie to wszystko jest nie licząc imprez - przeszkadzało mi to jak żony i dzieci nie miałem. Podobno problemy mają ostmatycy - bo bielsko jest otoczone górami i jak nie ma wiatry to smog stoi - nie tak jak w krakowie ale bielsko jest w czołówce
turalyon
użytkownik
 
Posty: 392
Na forum od: 10 lip 2008, 14:42

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez banan.eu » niedziela, 23 sie 2015, 16:46

turalyon napisał(a):Do tego niskie bezrobocie i w sumie średnie zarobki nie najgorsze - nie słuchaj narzekaczy co mówią że nie mozna pracy za 2500 znależć - śrenia w bielsku jest wyższa niż średnia krojowa.


:mrgreen:

fakt pracy jest dość,od 1400 zł na rekę do 1800 przez agencje pracy z umowami na miesiąc :mrgreen: .Pracodawcy którzy dostają po 1000 cv na ogłoszenie i nawet ich nie przegląda no ale "średnia" sie zgadza :lol: w skali kraju też średnia wychodzi niezłe ... :lol:

a co do tematu to żle nie ma,jak masz fach w ręce(najlepiej w obu) to z głodu nie umrzesz..z nudów prędzej :mrgreen: i raczej na mieście za dużo agresji nie ma
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez GrzegorzD » niedziela, 23 sie 2015, 19:03

to co mi cholernie w BB przeszkadza to zerowa mozliwosc dojazdu z okolic komunikacją miejsko-podmiejską po 21 z groszami :/
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 23 sie 2015, 20:06

O tak - zapraszamy do BB ponieważ prezydent został wybrany po raz kolejny. Ten argument przemawia do wszystkich :)
Szczególnie do tych co lubią buble, dowóz limuzyną prezydencką do ślubu i miasto zasypiające o 22.30.

A tak na poważnie - w BB nie ma źle tyle że ostatnio jest wiele nieudanych inwestycji, powstają buble za bublami, coraz mniej się dzieje w mieście ale staruchom się podoba bo jest "spokój", po 22.45 nie ma szans na skorzystanie z MZK no i jest mega kibel za 290 tys zł w którym ulżysz sobie za 1 zł :)
Jeśli masz tu pracę i nie szukasz wyszukanej rozrywki, lubisz góry, smog, sklepy i bliskość jeziora spodoba Ci się. Jeśli potrzebujesz oprócz pracy wyższej kultury, rozrywki to wybieraj Katowice lub Kraków. To moje zdanie.
Tak czy siak zapraszamy do BB :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez farmer » poniedziałek, 24 sie 2015, 00:15

W sumie racja, miasto umiera po 22, ale w imprezowniach ludzie się nawet bawią, nie no dobra liceum i studia. W okresie letnim jest trochę imprez. Często mówi się, że nic się nie dzieje, a na imprezach ludzi jak na lekarstwo, fakt, że informacje są do kitu i giną w szumie medialnym. Jesień, zima nawet wiosna to typowa martwica. Niby miasto jest do kitu, a co mają powiedzieć ludzie mieszkający w Czechowicach itp.. A i z smogiem też bym nie przesadzał bo ostatnimi czasy babraliśmy się w kurzu i pyle z nad Sahary.
farmer
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 6 paź 2006, 00:16

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 24 sie 2015, 05:58

farmer napisał(a): A i z smogiem też bym nie przesadzał bo ostatnimi czasy babraliśmy się w kurzu i pyle z nad Sahary.


Polecam zimowy wypad na Saharę właśnie a teraz to nawet na odwiedzenie ZIAD TOWER i rzucenie okiem na miasto.
Moim i znajomych zdaniem to smog.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 24 sie 2015, 06:15

@PK pisze"
"Polecam zimowy wypad na Saharę właśnie a teraz to nawet na odwiedzenie ZIAD TOWER i rzucenie okiem na miasto.
Moim i znajomych zdaniem to smog."

Wiesz czyja to min wina,kasztelan,sąsiedzi i Bolek z Lolkiem
A na poważnie idz tam osobiście albo poszukaj sobie cam. z tamtych rejonów, z wieży jednego kościoła i zobacz te widoki.
Dla podpowiedzi to ta sama firma co pokazuje drażniące cię kręcące krzesełka pod Dębowcem.
Reasumując; piszesz złośliwe,upierdliwe brednie.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 24 sie 2015, 07:17

Pyramide napisał(a):Wiesz czyja to min wina,kasztelan,sąsiedzi i Bolek z Lolkiem
A na poważnie idz tam osobiście albo poszukaj sobie cam. z tamtych rejonów, z wieży jednego kościoła i zobacz te widoki.
Dla podpowiedzi to ta sama firma co pokazuje drażniące cię kręcące krzesełka pod Dębowcem.
Reasumując; piszesz złośliwe,upierdliwe brednie.


Napięcia jakieś znowu masz że mnie atakujesz? Lekarstwa zgubiłaś?

Tłumaczyłem koledze z forum kiedy smog jest najlepiej widoczny a ty tutaj wyskakujesz z kaszetelanem i resztą ferajny.
Dobrze się czujesz?
Znowu mnie atakujesz ale mam to gdzieś bo wiem że takim jak ty należy ustępować bo innej drogi nie ma.
Pokój z tobą kochana :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 24 sie 2015, 09:20

Panie K. oczywiście """masz we wszystkim racje""" Tylko jeszcze przedstaw jakieś wiarygodne pomiary tego co widzisz i przypuszczasz.
Pokój z tobą "kochany" :twisted:
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 24 sie 2015, 09:28

Pyramide napisał(a):Panie K. oczywiście """masz we wszystkim racje""" Tylko jeszcze przedstaw jakieś wiarygodne pomiary tego co widzisz i przypuszczasz.


http://www.beskidzka24.pl/bielsko-biala ... 31291.html
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... ad-miastem
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... ego-miasta

Ale oczywiście jak ty powiesz że smogu nie ma to smogu nie ma a jak zawsze na niczym się nie znam :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 24 sie 2015, 09:42

No brawo Panie K ,zwracam honor.Ale uważam że smog jest przy specyficznych warunkach pogodowych i nie stanowi problemu dla mieszkańców i związanej z tym służby zdrowia.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 24 sie 2015, 09:48

Pyramide napisał(a):No brawo Panie K ,zwracam honor.Ale uważam że smog jest przy specyficznych warunkach pogodowych i nie stanowi problemu dla mieszkańców i związanej z tym służby zdrowia.


O mnie za mnie możesz nawet wnioskować o dodanie wyrazu ZDRÓJ do nazwy naszego miasta co nie zmieni faktu że:
"Bielsko-Biała jest ósmym najbardziej zanieczyszczonym miastem w Polsce - wynika z opublikowanego właśnie raportu Najwyższej Izby Kontroli."
Cytat z 3 linku.

Wracając do tematu w Krakowie i Katowicach też jest smog a mało tego w Krakowie był nawet SMOK.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez tren_d » czwartek, 17 wrz 2015, 16:00

"Szarańcza" która się nasprowadzała do tego miasta skutecznie zniechęca do osiedlania się tutaj. Polecam Rzeszów - ludzie o tradycyjnych, konserwatywnych poglądach a więc po prostu dobrzy ludzie, ufający sobie nie patrzący na siebie wilkiem. Gdzie jest najmniej rozwodów Polsce? W podkarpackim. Gdzie jest najwięcej wspólnoty w Polsce? W podkarpackim. To wszystko na podstawie badań ;
Poza tym masa lemingów odgapiających wszystko od Warszawy bezrefleksyjnie. Pisze bielszczanin od urodzenia.
Poza tym znalezienie tutaj pracy za minimum 2,5k netto graniczy z cudem co potwierdzą na pewno bielszczanie.
Ostatnio edytowano czwartek, 17 wrz 2015, 16:09 przez tren_d, łącznie edytowano 1 raz
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Czy warto wybrać Bielsko-biała?

Postprzez necia55 » czwartek, 17 wrz 2015, 16:09

tren_d napisał(a):"Szarańcza" która się nasprowadzała do tego miasta skutecznie zniechęca do osiedlania się tutaj. Polecam Rzeszów - ludzie o tradycyjnych, konserwatywnych poglądach a więc po prostu dobrzy ludzie, ufający sobie nie patrzący na siebie wilkiem. Gdzie jest namniej rozwodów Polsce? W podkarpackim. Gdzie jest najwięcej wspólnoty w Polsce? W podkarpackim. To wszystko na podstawie badań ;
Poza tym masa lemingów odgapiających wszystko od Warszawy bezrefleksyjnie. Pisze bielszczanin od urodzenia.


Tren_d'ziu - to co TY tu jeszcze robisz??????? Może tam na Ciebie szczęście czeka, a Ty tracisz czas na lemingujące bielszczanki ?
Dawaj do Rzeszowa - czekamy ( z utęsknieniem) na szczęśliwe zakończenie poszukiwań. Jak już znajdziesz to walnij fotkę tej szczęśliwej wybrance i pochwal się wreszcie jakimś sukcesem :D . Powodzenia :!:
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości