Edward Łukosz na dłużej pozostanie prezesem Podbeskidzia? Powoli dobiega końca trzymiesięczny okres na jaki do zarządu spółki oddelegowany został jej członek rady nadzorczej.

53-letni biznesmen w połowie czerwca objął funkcję prezesa w spółce TS Podbeskidzie zastępując ustępującego Tomasza Mikołajkę, który w oświadczeniu na stronie klubowej zapewniał, że "powodem jego decyzji są nowe zadania". Edward Łukosz pracę w spółcę rozpoczął od przeprowadzenia audytu i badania ksiąg rachunkowych. Z klubem rozstał się m.in. wieloletni dyrektor finansowy. W dużej mierze ze środków własnych spłacił wynoszące blisko 3,5 mln zł zadłużenie. O szczegółach piszemy dziś w artykule TUTAJ.

Powoli dobiega końca trzymiesięczny okres na jaki tymczasowym prezesem został Edward Łukosz. Według naszych informacji, niewykluczone jednak, że mniejszościowy akcjonariusz klubu pozostanie dłużej na tym stanowisku. Nowym prezesem na pewno nie zostanie Artur Kapelko, a innych kandydatów nie ma. Dodatkowo nieoficjalnie słychać, że obecny model funkcjonowania klubu się sprawdza, a decyzje co do dalszej roli samorządu w spółce TS Podbeskidzie zapadną już po jesiennych wyborach samorządowych.

bak