Turystyka


Bielsko w godzinę
Godzinna wycieczka po Podbeskidziu? To możliwe!

Bielsko w popołudnie
Zobacz jak możesz spędzić wolne popołudnie!

Bielsko w jeden dzień
Zapraszamy do wybrania się z nami na 1-dniową wycieczkę!

Bielsko w tydzień
Tydzień, którego nie zapomnisz... Czemu?

Bielsko - zapraszamy Turystów


Wśród Beskidów znajduje się "Mały Wiedeń" - miasto niezwykle atrakcyjne dla Turystów - tych co chcą spędzić w nim kilka godzin i tych co mają dużo więcej czasu. Bielsko - Biała. Zapraszamy aktywnych turystów szukających  tras górskich, rowerowych oraz tych którzy lubią zagubić się wśród uliczek starego miasta. Mamy nadzieję że informacje zawarte w naszym portalu pozwolą Państwu znaleźć to co najlepsze, bo jest w czym wybierać !

Bielsko Biała to ponad stutysięczne miasto usytuowane w województwie śląskim, które warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na ogromną ilość własnych atrakcji, ale niewątpliwym plusem jest także to, że stanowi idealną bazę wypadową dla chcących zdobywać góry!

Bielsko Biała leży u stóp pasm takich jak Beskid Mały i Beskid Śląski. Na miejscu przed turystą rozpościera się cudowny krajobraz z Beskidami w tle, a także czeka wiele ciekawych zabytków. Prawie 36% powierzchni miasta stanowią obszary chronione – na terenie Bielska Białej utworzone zostały 2 parki krajobrazowe – Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego i Park Krajobrazowy Beskidu Małego. Miejscami szczególnie wartymi odwiedzenia są również zespoły przyrodniczo – krajobrazowe jak Dolina Wapienicy, Sarni Stok, czy rezerwaty, np. Stok Szyndzielni. Położenie geograficzne i ukształtowanie powierzchni zapewniają świetne warunki do aktywnego wypoczywania, co wykorzystały doskonale władze miasta, tworząc kilkanaście szlaków turystycznych, szlaki narciarskie, trasy rowerowe i kolej linową.

Miasto oferuje jednak znacznie więcej niż tylko wypoczynek na świeżym powietrzu. Podobnie jak większość miejscowości z długoletnią tradycją, Bielsko Biała może poszczycić się urokliwym Rynkiem, okazałym Ratuszem  oraz zamkiem. To, co czyni miasto wyjątkowym na tle innych to np. obiekty, znajdujące się obecnie na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Warto odwiedzić szczególnie Muzeum Techniki i Włókiennictwa, czy drewniany, siedemnastowieczny Kościół św. Barbary. Bielsko Biała jest miastem o bogatej infrastrukturze kulturalnej – działają tutaj rozliczne chóry, dwie orkiestry, kilka galerii sztuki i muzea, pośród których znakomitą popularnością cieszy się Muzeum Motoryzacji, a także osobliwe Muzeum Broni Pancernej i Militariów. Wbrew pozorom eksponaty w obu muzeach wzbudzają ogromne zainteresowanie zarówno u Pań jak i Panów. Interesujący jest także całokształt architektury miasta, który spaja tradycje z nowoczesnością, osadzone naturalnie w górskim krajobrazie i folklorze.
 

Komunikacja z miastem

Innowacyjny portal łączący wszystkie możliwości komunikacji międzymiastowej jak i międzynarodowej. GoEuro kumuluje oferty różnych przewoźników - kolejowych, autobusowych, lotniczych - dzięki czemu można szybko i łatwo zaplanować swoją podróż. Serwis pozwala na porównanie połączeń pod kątem atrakcyjności, o której decydują cena przejazdu, komfort a także czas podróży.

 


Bielsko Biała stanowi ważny i jeden z najstarszych ośrodków transportu kolejowego. Możliwa jest tutaj bezpośrednia komunikacja z największymi w Polsce miastami, począwszy od Gdańska, poprzez Poznań, Warszawę, Wrocław, Bydgoszcz, Łódź, czy Katowice – największa liczba i częstotliwość kursów. Ciekawostką jest również fakt, że Dworzec Główny w Bielsku Białej jest obiektem zabytkowym. Od Rynku oraz ul. 11 listopada, będącej deptakiem a za razem ważnym ośrodkiem handlowym dworzec oddalony jest o ok. 1,5 km. Trasa w sam raz na spacer.

Dla wybierających podróż samochodem: do Bielska-Białej prowadzi droga ekspresowa S1, a także trzy drogi krajowe – nr 1, 52 i 69. Miasto posiada również, odciążające od ruchu centrum dwie obwodnice – Śródmiejską Obwodnicę Zachodnią, oraz obwodnicę północno – wschodnią.

Po mieście wygodnie jest poruszać się autobusem. Za obsługę komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej odpowiada MZK Bielsko Biała (47 linii autobusowych), oraz częściowo PKM Czechowice – Dziedzice (3 linie). Kilkanaście z tych linii obsługuje także kursy poza granice miasta. W Bielsku-Białej funkcjonuje także PKS, który jest najpopularniejszym autobusowym przewoźnikiem międzymiastowym.

Polecamy
ul. Plac Mickiewicza 2
43-300 Bielsko-Biała
www.facebook.com/klubmiasto

Klub Miasto

Klub Miasto to kontynuacja idei, wartości i sposobu postrzegania kultury przez młodych ludzi z Bielska-Białej i okolic, które złożyły się na wyjątkowy sukces miejsca o nazwie Rock Galeria.


zobacz więcej
ul. pl. Opatrzności Bożej 19
43-300 Bielsko-Biała
www.opatrznosc-bielsko.pl

Kościół Opatrzności Bożej

Kościół Opatrzności Bożej


zobacz więcej
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic