W połowie kwietnia do Bielska-Białej zjadą miłośnicy fantastyki i gier z całej Polski. Nasz portal objął patronat medialny nad Ogólnopolskim Konwentem "Grojkon 2010".

Grojkon 2010 będzie już czwartą edycją ogólnopolskiego konwentu miłośników literatury fantasy i s-f, gier fabularnych, bitewnych, karcianych i planszowych oraz wszelkiego rodzaju alternatywnych form rozrywki w rodzaju LARP (gry parateatralne). Historia Grojkonu rozpoczęła się w Żywcu, gdzie w 2007 roku odbyły się I Żywieckie Dni Fantastyki. Przyciągnęły one ok. 300 zaintresowanych! 

Tegoroczny Grojkon odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych im. Franciszka Kępki przy ul. Józefa Lompy 11 w Bielsku-Białej. Organizatorzy zaplanowali ponad 300 godzin programu. Swoją obecność zapowiedziało już 600 miłośników gier z całej Polski. Oprócz potyczek w różnego rodzaju grach, będzie można posłuchać prelekcji i wziąć udział w spotkaniach autorskich z pisarzami s-f. Na uczestników imprezy czekają dwie noce przepełnione seansami filmowymi. Odbędą się także występy Bractwa Rycerskiego „Chorągiew Żywiecka” i pokaz sztuki ognia „Arkona Fireshow”.

Konwent zaproponuje uczestnikom szereg dopracowanych bloków tematycznych działających przez 24 godziny na dobę, w tym m.in. bloki - literacki, kultury japońskiej, gier fabularnych, gier bitewnych i komputerowych w tym nowatorski jak na bielskie standardy duży Turniej Counter Strike. Więcej informacji na: www.grojkon.com.

mad