REKLAMA

Centrum ogrodnicze-pielęgnacja ogrodów

Zieleń Miejska – pielęgnacja terenów zielonych
Zieleń Miejska jest firmą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie pielęgnacji terenów zielonych oraz produkcji roślin ozdobnych.
Zieleń Miejska – pielęgnacja terenów zielonych
ul. Al. Armii Krajowej 132
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 33 814 26 53

Wędzarnie Ogrodowe, Domowe - Jerzy Grobarek GROS SmokeHouses
Smokehouses projektuje, produkuje i sprzedaje maszyny do przemysłu spożywczego i gastronomii.
Wędzarnie Ogrodowe, Domowe - Jerzy Grobarek GROS SmokeHouses
ul. Lipowa 2
43-230 Goczałkowice-Zdrój
tel.: 32 211 49 99Porady związane z kategorią:
Centrum ogrodnicze-pielęgnacja ogrodów

Przygotuj swój ogród na zimę Przygotuj swój ogród na zimę

Ciepłe ubrania i odpowiednie buty to wyposażenie każdego z nas, obowiązkowe w sezonie zimowym. Nie inaczej jest z roślinami w domowym ogrodzie. Je również warto odpowiednio „ubrać”, a przede wszystkim przygotować na mroźną porę. Wystarczy kilka podstawowych zabiegów, aby zabezpieczyć przed przemarzaniem i obumarciem. Co należy wykonać?

W jakiej odległości sadzić drzewa W jakiej odległości sadzić drzewa

Przydomowe ogrody wyglądają bardzo pięknie obsadzone drzewami. Tak samo parki czy aleje dużo zyskują jeśli rosną w nich drzewa. Jednak często popełnianym błędem jest sadzenie drzew w zbytnim zagęszczeniu. Jak więc dużo miejsca wygospodarować na dany gatunek?

Najpiękniejsze krzewy ozdobne, które sprawdzą się w każdym ogrodzie Najpiękniejsze krzewy ozdobne, które sprawdzą się w każdym ogrodzie

W ogrodzie można wygospodarować miejsce na różne rzeczy. Czasem będą to grządki z warzywami czy na przykład rabaty z kwiatami. Nie można też jednak zapominać o krzewach ozdobnych. Ich obecność urozmaici wygląd całego ogrodu.

Prawo budowlane a budowa ogrodu zimowego Prawo budowlane a budowa ogrodu zimowego

Zakładanie ogrodów zimowych staje się coraz popularniejsze. Co roku ich liczba wzrasta o 40% w porównaniu do roku poprzedniego. Podpowiadamy jak założyć ogród zimowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego.

Okazje do kupowania tuneli foliowych Okazje do kupowania tuneli foliowych

Wiele osób zajmujących się ogrodnictwem, czy to hobbystycznie czy zawodowo, często ma dylemat kiedy zdecydować się na zakup nowego wyposażenia zapewniającego lepsze warunki uprawy roślin, jakim jest niewątpliwie tunel foliowy. Czy w tym przypadku czekanie do zakończenia sezonu to dobre rozwiązanie?

Letni wypoczynek w hamaku - o czym warto pamiętać? Letni wypoczynek w hamaku - o czym warto pamiętać?

Lato to najlepszy czas na relaks na świeżym powietrzu. Długie spacery, wycieczki rowerowe, wieczorne ogniska czy po prostu słodkie leniuchowanie na łonie natury pozwalają nabrać energii na całą resztę roku. Któż z nas nie lubi wylegiwać się w wygodnym hamaku - czytając książkę, słuchając muzyki, lub też po prostu patrząc w niebo?

Rolnik wiosną - o początku sezonu upraw Rolnik wiosną - o początku sezonu upraw

 

Tegoroczna zima nie okazała się zbyt ciężka, dlatego niektórzy z rolników decydują się na przyspieszenie przygotowań do wiosennego rozpoczęcia sezonu, aby zacząć go jak najwcześniej i tym samym optymalnie wykorzystać każdy dzień dla wzrostu uprawianych roślin.

Prosta droga do ogrodu marzeń Prosta droga do ogrodu marzeń

 

Zadbany ogród to chluba każdego domu. Napawamy się dumą, gdy sąsiedzi z podziwem wychylają głowy zza płotu, a myśli o tym, by zwyciężyć w konkursie na najpiękniejszy ogród w gminie stają się coraz silniejsze.

REKLAMA
ŁADOWANIE