REKLAMA

Instalacje - elektryczne, gazowe, grzewcze

Proecology | FOTOWOLTAIKA | PANELE FOTOWALTAICZNE
Fotowoltaika to niezależność oraz niższe rachunki za prąd. Postaw na przyszłościowe oraz ekologiczne rozwiązanie!
Proecology | FOTOWOLTAIKA | PANELE FOTOWALTAICZNE
ul. Legionów 227
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel.: 666 698 666

Hurtownia Instalacyjna Pamar sp.j. Łyszczek M.P.
Ponad 20 lat doświadczenia w fachowej dystrybucji towarów w branży instalacyjnej, sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej oraz OZE.
Hurtownia Instalacyjna Pamar sp.j. Łyszczek M.P.
ul. Katowicka 80
43-346 Bielsko-Biała
tel.: 33 810 06 01

Instal-Art s.c.T.Kloc,S.Dudek
Hydraulik - instalacje wod-kan , gazowe , c.o
Instal-Art s.c.T.Kloc,S.Dudek
ul. Grabowa 17
43-215 Pszczyna-Jankowice
Skontaktuj się
Jamar
Instalacje elektryczne - instalacje odgromowe - pomiary ochronne.
Jamar
ul. Fabryczna 325
43-385 Jasienica k/Bielska-Białej
Skontaktuj się


Porady związane z kategorią:
Instalacje - elektryczne, gazowe, grzewcze

Zyskaj darmową energię ze słońca Zyskaj darmową energię ze słońca

Coraz większe upały panujące przez wiele dni w roku wbrew pozorom wcale nie muszą być czymś absolutnie złym. Dzięki nim możemy zyskać darmowy prąd pod warunkiem, że zamontujemy na dachu domu odpowiednią instalację. Czy inwestycja w fotowoltaikę w dłuższej perspektywie będzie opłacalną decyzją?

Co warto wiedzieć na temat klimatyzacji do domu? Co warto wiedzieć na temat klimatyzacji do domu?

W momencie, gdy przychodzi lato a z nim upały, wytrzymanie w domu jest po prostu niemożliwe. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na klimatyzację do mieszkania. Jeszcze do niedawna był to luksus, na który stać było tylko bardzo zamożnych ludzi. Aktualnie jednak uległo to zmianie, a koszty zakupu, jak i instalacji klimatyzacji równają się zakupowi telewizora. Co warto wiedzieć na temat?

Jak ogrzewać domek letniskowy? Jak ogrzewać domek letniskowy?

Małe domki ogrodowe najczęściej służą nam jako odskocznie od miejskiego życia. Położone na działkach rekreacyjnych, służą jako składowisko dla narzędzi ogrodowych oraz miejsce, gdzie można przygotować lekki posiłek lub wziąć prysznic. Zdarza się jednak, że domek letniskowy zaczynamy traktować jako miejsce dłuższego pobytu. Jak rozwiązać wówczas problem ogrzewania takiego lokum? 

Jakie grzejniki najlepiej sprawdzą się w ogrzewaniu budynku? Jakie grzejniki najlepiej sprawdzą się w ogrzewaniu budynku?

Grzejniki stanowią jeden z najważniejszych elementów instalacji grzewczej. Z tego względu decydując się na wybór konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Najważniejsze są oczywiście parametry techniczne - budowa, moc, czy rodzaj kaloryfera. Nie bez znaczenia są jednak aspekty wizualne. O ile jeszcze kilka lat temu wybór w tym zakresie był mocno ograniczony, obecnie możliwości oferowane przez producentów są ogromne. Jaki model grzejnika będzie najlepszy w przypadku ogrzewania budynku mieszkalnego?

Wykorzystanie biologicznych oczyszczalni ścieków w hotelach i pensjonatach Wykorzystanie biologicznych oczyszczalni ścieków w hotelach i pensjonatach

Właściciele ośrodków wypoczynkowych zgodnie z najnowszymi zmianami w prawie powinni zadbać o bardziej ekologiczną eksploatację obiektów turystycznych. Ponieważ w sezonie generują duże ilości ścieków, coraz częściej montuje się przy nich biooczyszczalnie. Wyjaśniamy, dlaczego jest to korzystne nie tylko ze względów ekologicznych!

Kotły grzewcze - jakie powinny być? Kotły grzewcze - jakie powinny być?

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni rozpoczyna się okres grzewczy. Niesprzyjające warunki pogodowe zmuszają do ogrzewania budynków, co niestety generuje duże koszty i pochłania sporą część domowego budżetu. Konieczne jest nie tylko posiadanie opału, ale też kotła grzewczego - chyba, że ktoś zdecyduje się na ogrzewanie gazowe czy elektryczne. 

Integracja systemu przeciwpożarowego z automatyką budynkową – BACnet Integracja systemu przeciwpożarowego z automatyką budynkową – BACnet

Współczesne budynki są wyposażone w wiele współpracujących ze sobą systemów. Ich wzajemna integracja jest szczególnie ważna w zakresie systemów bezpieczeństwa: systemu przeciwpożarowego, kontroli dostępu, monitoringu wizyjnego, dźwiękowego systemu ostrzegawczego, systemu wykrywania włamania i napadu.

Nowoczesne ogrzewanie - efektywne i przyjazne dla środowiska Nowoczesne ogrzewanie - efektywne i przyjazne dla środowiska

Pompa ciepła powietrze woda to urządzenie, które używane współcześnie, stanowi przyszłość w dziedzinie ogrzewania. Taką przynajmniej mają nadzieję użytkownicy, którym leży na sercu dobro naszej planety.

Jakie są tryby detekcji ruchu - o czym warto wiedzieć wybierając czujnik ruchu i obecności? Jakie są tryby detekcji ruchu - o czym warto wiedzieć wybierając czujnik ruchu i obecności?

Świat się zmienia, a więc nasze życie również. I chociaż  na początku ciężko przystosować się do nowej rzeczywistości, to później nie wyobrażamy sobie powrotu do tego, co było dawniej. Tak jest obecnie z inteligentnymi domami, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się futurologicznym szaleństwem, a dziś ten nowoczesny system sterowania domem, jest coraz chętniej wybierany. Jeśli też o tym myślimy, powinniśmy poznać podstawowe pojęcia!

Nowoczesne piece - to warto wiedzieć Nowoczesne piece - to warto wiedzieć

Dzisiejsze piece, montowane w naszych domach i ogrzewających jego wnętrze, w niczym już nie przypominają pieców, które pamiętamy z dzieciństwa czy ze starych zdjęć. Dzisiejsze rozwiązania są nowoczesne i innowacyjne. Ich konstruktorzy dbają o to, by były one jak najbardziej efektywne, jak najprostsze w użytkowaniu i obsłudze.

Zatkane rury – kiedy zadzwonić po hydraulika? Zatkane rury – kiedy zadzwonić po hydraulika?

Walka z zatorami w rurach wymaga przede wszystkim rozsądnej strategii. Aby skutecznie pozbyć się problemu, musimy najpierw ocenić stopień zaawansowania sytuacji i jej przyczynę. Zapchane rury to zazwyczaj konsekwencja nagromadzenia się w nich włosów, kuchennych resztek, papieru toaletowego czy innych odpadków. Czasem wina leży także po stronie wadliwej instalacji hydraulicznej: zbyt wąskie przewody kanalizacyjne, za mały spadek, zbyt wiele kolanek w podejściach kanalizacyjnych – w takich przypadkach ścieki spływają znacznie wolniej, a zatory tworzą się jak na zawołanie. Jak sobie z nimi radzić?

Jak obniżyć rachunki za gaz? Jak obniżyć rachunki za gaz?

Chyba nic tak nie psuje nam humoru, jak rachunki za gaz. Najbardziej wysokie ceny odczuwają  osoby, które wykorzystują gaz do ogrzewania domu, czy w swoim biznesie. Na szczęście, dzięki liberalizacji rynku, już dzisiaj możemy obniżyć wysokość faktur, zmieniając sprzedawcę gazu.

Jakie korzyści daje głowica termostatyczna? Jakie korzyści daje głowica termostatyczna?

Ogrzewanie domu i mieszkania w okresie zimowym wiąże się z dużymi wydatkami, szczególnie jeśli temperatury spadają znacząco poniżej zera na wiele dni a na dworze zalega gruba warstwa śniegu i wieją przejmująco mroźne wiatry. Wtedy szczególnie ważne jest utrzymywanie w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury. Jak to robić, aby nie marnować ciepła i nie płacić nadmiernie wysokich rachunków za ogrzewanie?

Zepsuta klimatyzacja powoduje chaos? na lotnisku Zepsuta klimatyzacja powoduje chaos? na lotnisku

Każdy z nas zna to uczucie: pot leje się po plecach, możliwości koncentracji spadają do zera, wykonanie najprostszej czynności zajmuje wieki - upalne lato daje o sobie znać. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy najnowsze osiągnięcia techniki znacznie ułatwiają i ?ochładzają? codzienną egzystencję w nawet najbardziej tropikalnych warunkach atmosferycznych. Z drugiej strony, gdy technika zawiedzie, wystarczy chwila, aby zwykła awaria klimatyzacji uniemożliwiła funkcjonowanie jednego z największych terminali lotniczych na świecie

Co daje czyszczenie klimatyzacji? Co daje czyszczenie klimatyzacji?

Z pewnością niejeden z nas zadał sobie to pytanie: po co w ogóle czyścić klimatyzację? Dlaczego kwestia utrzymania tego urządzenia w stałej czystości jest tak ważna i tak często o niej się mówi?

REKLAMA
ŁADOWANIE