REKLAMA

Firmy doradcze

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP
Obejmujemy swoim zasięgiem działania teren powiatu: bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego oraz miasto Bielsko-Biała.
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP
ul. Kosynierów 20
43-300 Bielsko-Biała
tel.: (0 33) 822 15 25

Bielskie Centrum Przedsiebiorczości
Stowarzyszenie "Bielskie Centrum Przedsiębiorczości to organizacja pozarządowa typu non-profit, która działa od kwietnia 1994r.  
Bielskie Centrum Przedsiebiorczości
ul. Cieszyńska 367
43-300 Bielsko-Biała
Skontaktuj się
Torus Grupa sp. z o.o. Obrót udziałami w spółkach kapitałowych
Torus Grupa sp. z o.o. Obrót udziałami w spółkach kapitałowych
Torus Grupa sp. z o.o. Obrót udziałami w spółkach kapitałowych
ul. Lwowska 17
00-660 Warszawa
Skontaktuj się
Central Investment Group Sp. z o.o.
LUXoffice.pro kieruje swoją ofertę zarówno do firm dopiero rozpoczynających działalność i dysponujących niewielkim budżetem, jak również do tych, którym zależy na zmniejszeniu kosztów obsługi biura.   ...
Central Investment Group Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4
43-400 Cieszyn
Skontaktuj się


Porady związane z kategorią:
Firmy doradcze

Nowy sposób   aby znaleźć fachowca?  portal StarOfService Nowy sposób aby znaleźć fachowca? portal StarOfService

Szukanie usług, podobnie jak robienie zakupów przenosi się do ogólnoświatowej sieci internetowej.  Szybkie tempo życia powoduje, że wolny czas chce się spożytkować jak najlepiej, nie tracąc go na czynności, które mogą zająć tylko tyle ile trwa kliknięcie myszką. Minęły już czasy, kiedy szukając fachowca lub danej usługi do dyspozycji był jedynie gruba książka telefoniczna. Dziś szukając hydraulika, malarza, stolarza, opiekunki do dziecka można to zrobić szybko i wygodnie za pomocą komputera lub smartfona.

RODO - 10 rzeczy, o których powinien pamiętać każdy przedsiębiorca RODO - 10 rzeczy, o których powinien pamiętać każdy przedsiębiorca

RODO, czyli Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, odnoszące się do UODO (ustawa ochrony danych osobowych), to unijny akt prawny z 24 maja 2016, a który obowiązywać jednak będzie dopiero od 25 maja 2018 roku. Nowe dyrektywy będą w taki sam sposób odnosić się do wielkich korporacji, jak i do małych, nawet jednoosobowych firm, które w swojej działalności wykorzystują dane osób fizycznych. Nowe przepisy mają obowiązywać wszystkie 28 państw członkowskich Unii Europejskiej i wprowadzają wiele obowiązków dla przedsiębiorców. Za niesubordynację grożą naprawdę wysokie kary finansowe.

Optymalizacja procesów zakupowych w firmie Optymalizacja procesów zakupowych w firmie

Optymalizacja procesów zakupowych to nic innego, jak opracowanie i późniejsze wdrażanie zmian w zakresie przyjętych dotychczas praktyk w poszczególnych działach przedsiębiorstwa czy też jednostki samorządu terytorialnego. Dzięki temu koszty zostają obniżone w sposób zauważalny, a sam proces zakupowy ulega znaczącemu uproszczeniu.

Praca za granicą – gdzie jej szukać? Praca za granicą – gdzie jej szukać?

W przypadku poszukiwania pracy w kraju sprawa zazwyczaj jest prosta – wchodzimy na strony internetowe zawierające interesujące nas ogłoszenia i odpowiadamy na te najciekawsze. W przypadku poszukiwania zatrudnienia w obcym kraju problemem bywa bariera językowa oraz nieznajomość lokalnego rynku. Na co zwracać uwagę szukając pracy za granicą?

O bankowości piszą dla ludzi – blog FinAi.pl O bankowości piszą dla ludzi – blog FinAi.pl

W ostatnich miesiącach w internecie pojawił się blog FinAi – startupu, który ma na celu uprościć świat finansów!

Jak pozyskać dofinansowanie? Jak pozyskać dofinansowanie?

Szukasz dofinansowań dla technologii informacyjno-komunikacyjnych w twoim przedsiębiorstwie? Podpowiadamy, na jakie projekty zwrócić uwagę.

Odliczenia od dochodu w PIT 37 Odliczenia od dochodu w PIT 37

Odliczenia od dochodu wpisujemy na formularzu PIT 37 w części D. Odliczeniu podlegają składki na ubezpieczenie społeczne określone w przepisach ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ulgi wykazane w załącznikach PIT/O i PIT/D.

7 zasad inwestowania w fundusze z korzyścią 7 zasad inwestowania w fundusze z korzyścią

Inwestowanie w fundusze inwestycyjne wydaje się nietrudne. Niczym scenariusz z filmu – wystarczy kilka razy zadzwonić, trochę pokrzyczeć „kupuję”, trochę „sprzedaję”. Ale taka lekka nerwówka to nic wielkiego, skoro już wieczorem można wsiadać w prywatny odrzutowiec i lecieć na Fidżi czy Barbados. Niestety, ale taki przebieg spraw jest zarezerwowany dla nielicznych. Sprawdź, jak zarabiać na funduszach inwestycyjnych.

6 kroków do otworzenia swojego biznesu 6 kroków do otworzenia swojego biznesu

Prowadzenie własnej firmy to sposób na uniezależnienie się od pracodawcy i etatu, szansa na realizację swojego wymarzonego zawodu. Założenie własnego biznesu nie jest trudne, wystarczy tylko podążać zgodnie z wytyczoną sobie ścieżką.

Praca - jak jej szukać? Praca - jak jej szukać?

Polski rynek pracy nie dla każdego wydaje się być wystarczająco rozwinięty. Wszystko zależy od tego jaki zawód i kwalifikacje posiadamy, oraz w jakim województwie czy też mieście mieszkamy. Biorąc pod uwagę różne branże mogłoby się wydawać, iż wolnych etatów nie powinno brakować. Niemniej w wielu regionach ludzie spotykają się z dużym problemem w tej kwestii.

Relacje twojej firmy z otoczeniem, a zysk Relacje twojej firmy z otoczeniem, a zysk

Jak budować związki twojej firmy z otoczeniem? Wiesz przecież, że oprócz twojej firmy, działają również inne, niekoniecznie wielkie firmy. I tutaj kłania się lekcja fizyki, przecież każde ciało na siebie oddziałuje prawda? W biznesie jest tak samo...

Finanse w rękach doradcy Finanse w rękach doradcy

Finanse to świat pełen zakamarków, którego nie zawsze jesteśmy w stanie odkryć i prawidłowo zinterpretować. Nieopatrzne rozporządzenie budżetem, zaciągnięcie zbyt wysokiego w rzeczywistości kredytu czy ulokowanie pieniędzy na pierwszej lepszej lokacie może być katastrofalne w skutkach. Jak uniknąć drogich pomyłek finansowych, które przewrócą nasz bezpieczny świat do góry nogami? Ważne sprawy należy bezspornie powierzyć specjalistom, dokładnie tak samo, jak swoje zdrowie.

Inspiracje biznesowe Inspiracje biznesowe

Sukcesy dużych i znanych marek zachęcają wiele osób do tego, by założyć biznes i żyć w końcu na własny rachunek, z poczuciem pełnej odpowiedzialności za swoje firmowe decyzje, ale też w towarzystwie ogromnej satysfakcji, nie tylko w wymiarze finansowym, ale przede wszystkim osobistym. Warto zaznaczyć, że innowacyjne pomysły na biznes często rodzą się zupełnie przypadkowo i są skutkiem nieplanowanych działań. Większość jednak jest efektem pracy i testowania różnego rodzaju rozwiązań na danym rynku czy też w branży. 

Zrównoważony rozwój w firmach Zrównoważony rozwój w firmach

Pojęcie zrównoważonego rozwoju pierwotnie odnosiło się do leśnictwa. Była to idea w imię której wycinało się tyle drzew, ile mogło w tym miejscu urosnąć. Las miał tym samym samoistnie odbudowywać się. Z czasem określenie to ewoluowało do całej działalności człowieka.

Praca, do której jesteś przygotowany Praca, do której jesteś przygotowany

Jak będzie wyglądać moja ścieżka kariery zawodowej? Na to pytanie odpowiadamy już podczas wyboru studiów. To właśnie wtedy decydujemy, w jakiej branży chcemy pracować i czemu na co dzień się poświęcać. Bo przecież pięć lat studiów to czas, w którym możemy naprawdę doskonale przygotować się do wykonywania konkretnego zawodu. To czas zdobywania wiedzy teoretycznej, poszerzania kompetencji, zdobywania nowych umiejętności. Gdy mijają, jesteśmy w pełni przygotowani, aby zacząć wspinać się po kolejnych szczeblach kariery.

Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej

W ostatnim czasie rząd przyjął Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej (KPRES), którego celem ma być stworzenie ok 35 tysięcy nowych miejsc pracy oraz wsparcie inicjatyw lokalnych. Rząd w latach 2014-2020 na ten cel ma przeznaczyć blisko 3 miliardy złotych pozyskane z budżetu państwa oraz dotacji unijnych.

Kto przygotuje Ci CV i co może z tego wyniknąć? Kto przygotuje Ci CV i co może z tego wyniknąć?

Napisanie profesjonalnego CV wymaga wiedzy i umiejętności. Kto może nam w tym pomóc i jakie możliwościa ma osoba, która się za to zabiera?

REKLAMA
ŁADOWANIE