REKLAMA

Ubezpieczenia

AGENCJA UBEZPIECZENIOWO-FINASOWA RYSZARD DOLEŻAŁEK
Biuro otwarte od poniedziałku do piątku od 08 do 16:00  
AGENCJA UBEZPIECZENIOWO-FINASOWA RYSZARD DOLEŻAŁEK
ul. Widok 5
43-300 Bielsko-Biała
tel.: ( 33) 815 91 22 , 512 108 514

PWS KONSTANTA S.A. BROKER UBEZPIECZENIOWY I REASEKURACYJNY
Obsługę naszych Klientów poza rejonem Bielska-Białej zapewniają nasze Biura Regionalne.
PWS KONSTANTA S.A. BROKER UBEZPIECZENIOWY I REASEKURACYJNY
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała
tel.: (+48 033) 815 70 53
fax: (+48 033)815 10 97


Porady związane z kategorią:
Ubezpieczenia

Jakie korzyści daje ubezpieczenie domku letniskowego? Jakie korzyści daje ubezpieczenie domku letniskowego?

Ubezpieczenie domku letniskowego to rozwiązanie skrojone na miarę. Co przez to rozumieć? Polisa holiday home insurance została stworzona po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich potrzeb, jakie wiążą się z posiadaniem własnego domku letniskowego nad jeziorem, w górach lub nad morzem. Co zyskują osoby, które wykupią polisę?

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać? Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Polisa na życie jest ważną kwestią w naszym życiu, ale najczęściej przypominamy sobie o niej, gdy już jest za późno, np. gdy trafimy do szpitala, czeka nas niespodziewana operacja lub dojdzie do złamania kości. Dlatego właśnie warto zadbać o tę ochronę odpowiednio wcześniej.​​​​​​​

Ile zapłacimy za OC w Bielsku? Ile zapłacimy za OC w Bielsku?

Mieszkasz i pracujesz w Bielsku-Białej? Piękne miejsce do życia, ale na pewno sporo kosztuje Cię utrzymanie samochodu. Nie mówimy tu wyłącznie o kosztach eksploatacyjnych, lecz również obowiązkowym ubezpieczeniu. Na jaki wydatek związany z OC trzeba się przygotować w Bielsku-Białej?

Ubezpieczenie turystyczne na miarę twoich potrzeb Ubezpieczenie turystyczne na miarę twoich potrzeb

Ubezpieczyciele proponują swoim klientom coraz więcej typów polis turystycznych. Przed wyjazdem na urlop warto postarać się zdobyć jak najwięcej informacji na ten temat.

Trendy w ubezpieczeniach dla kurierów. Co warto zabezpieczyć polisą? Trendy w ubezpieczeniach dla kurierów. Co warto zabezpieczyć polisą?

Praca kuriera to dynamiczne zajęcie. W codziennej pogoni za realizacją zleceń trzeba brać pod uwagę sytuacje nieprzewidziane, jak poważna awaria, kolizja czy kradzież pojazdu bądź ładunku. Na szczęście można się od tego rozsądnie ubezpieczyć.

Ubezpiecz iPhone’a, nim będzie za późno Ubezpiecz iPhone’a, nim będzie za późno

iPhone’y (i inne urządzenia od Apple) znane są z ogromnej funkcjonalności i stabilności oraz architektury, która pozwala ich użytkownikom nie przejmować się atakami hakerów. Niestety, są to zarazem urządzenia z najwyższej półki cenowej, których uszkodzenie czy utrata może być bardzo bolesna dla naszego portfela.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania kampera? Na co zwrócić uwagę podczas kupowania kampera?

Kupno kampera jest dla pasjonata karawaningu czymś prawie równie istotnym, co kupno mieszkania. Każdej ofercie, podobnie jak każdemu samochodowi, należy się dobrze przyjrzeć. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Wszystko co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu telefonu Wszystko co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu telefonu

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2016 r. Polacy używali 54,7 miliona numerów komórkowych. Oznacza to, że niektórzy posługiwali się więcej niż jednym numerem – na przykład po to, by oddzielić sprawy prywatne od zawodowych. Bez telefonu trudno przecież wyobrazić sobie obecnie zarówno utrzymywanie kontaktu z najbliższymi, jak i wykonywanie służbowych obowiązków.

Sprzedawca w drodze Sprzedawca w drodze

Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, branża ta z roku na rok rozwija się i generuje coraz większe zyski. Światowa sprzedaż w tym sektorze wynosiła w 2016 r. ponad 180 mld dolarów i w stosunku do 2015 roku wzrosła o około 2%. Handlowcy poruszają się głównie samochodami. Nic dziwnego, bo mimo popularności Internetu, ciągle nie brakuje klientów, którzy chcą spotkać się osobiście ze sprzedawcą i oczekują, że przyjedzie on do nich ze swoją ofertą. Zawód ten uprawia ponad 100 mln osób na całym świecie, przy czym w Polsce – około 1 mln.

Białe karty dla żółtych blach Białe karty dla żółtych blach

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazdem zabytkowym jest auto, które na podstawie odrębnych przepisów zostało wpisane do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków. Może to być także pojazd wpisany do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami. Poza wypełnieniem białej karty, wpisem do rejestru zabytków, jednorazowym przeglądem technicznym oraz rejestracją w wydziale komunikacji, do poruszania się po ulicach klasykiem potrzebne jest jeszcze ubezpieczenie.

Prawo po stronie gościa Prawo po stronie gościa

Wraz z nastaniem wiosny,jak co roku nabieramy coraz większej ochoty na podróże. Weekendy, wakacje, urlopy, wycieczki - wszystkie dłuższe wypady za miasto łączą się z koniecznością noclegu, najczęściej w hotelu czy pensjonacie. Niestety, wiele z nich informuje klientów, że nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w pokojach, szatniach, salach sportowych. Czy mają do tego prawo, czy jednak powinniśmy domagać się ochrony naszego mienia przez gospodarza obiektu?

Zaniżone odszkodowanie na pojeździe. Jak walczyć z ubezpieczycielem? Zaniżone odszkodowanie na pojeździe. Jak walczyć z ubezpieczycielem?

Szkoda na pojeździe nie z własnej winy może przytrafić się każdemu z nas. Wówczas dobrze wiedzieć co nas czeka i jak walczyć z ubezpieczycielem o należne odszkodowanie, szczególnie że znaczna część odszkodowań jest zaniżana nawet o 50%.

Jak obliczyć składkę ubezpieczenia turystycznego? Jak obliczyć składkę ubezpieczenia turystycznego?

Walizka spakowana, bilety kupione, pobyt w hotelu zarezerwowany, wszystko na wyjazd zorganizowane, oprócz wyboru polisy turystycznej. Jeśli nie wiesz, ile przeznaczyć na ubezpieczenie, jak wyliczyć składkę, sprawdź – to łatwiejsze niż ci się wydaję.

Co należy zrobić w razie kolizji lub wypadku? Co należy zrobić w razie kolizji lub wypadku?

Każdy z nas może stać się uczestnikiem zdarzenia na drodze. Warto wobec tego wiedzieć, w jaki sposób postępować wtedy, gdy będzie ono miało miejsce, aby nie zapomnieć o drobnych, ale ważnych szczegółach.

7 powodów dla których warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne 7 powodów dla których warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne

Wymarzona podróż do Barcelony… przerwana przez skręconą kostkę podczas spaceru wzdłuż La Rambla. Romantyczna kolacja w klimatycznej restauracyjce przy placu Pigalle zakończona w szpitalu ostrym nieżytem żołądka. Wypadek może zdarzyć się wszędzie. Przed wylotem na wycieczkę warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. To między innymi sposób na to, by z wakacji przywieźć do domu piękne wspomnienia, a nie wysoki rachunek za leczenie. 

Czy warto ubezpieczać smartfony i tablety w firmie? Czy warto ubezpieczać smartfony i tablety w firmie?

Mobilne urządzenia są coraz częściej wykorzystywane nie tylko przez indywidualnych użytkowników, ale także przez biznes. O ile jednak uszkodzenie mechaniczne dla przeciętnego człowieka zazwyczaj oznacza jedynie większy wydatek na naprawę, o tyle w firmie może się to wiązać z bardzo kosztownymi stratami, zwłaszcza gdy przepadną ważne dane.

Ubezpiecz swoją flotę – zadbaj o cały biznes Ubezpiecz swoją flotę – zadbaj o cały biznes

Kiedy prowadzisz firmę, której jednym z najważniejszych zadań jest transport czy przewóz, musisz w szczególny sposób zadbać o to, aby radzić sobie z wszelkimi trudnościami jakie mogą pojawić się w trasie.

O czym warto pamiętać wyjeżdżając na narty? O czym warto pamiętać wyjeżdżając na narty?

Jesteś fanem narciarstwa? Uwielbiasz białe szaleństwo na desce snowboardowej? Jednak abyś mógł beztrosko cieszyć się odpoczynkiem, koniecznie zadbaj o kilka szczegółów, które podniosą poziom Twojego komfortu i bezpieczeństwa.

Zmiany w OFE – jeszcze w tym roku? Zmiany w OFE – jeszcze w tym roku?

W 2014 roku znaczna część składek zgromadzonych na indywidualnych kontach Polaków w Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE)  została umorzona i przekazana do ZUS. Była to kwota 150 miliardów złotych. Ten gigantyczny transfer środków wynikał z przepisów prawa, które znacząco zmieniły obowiązujące regulacje w zakresie gromadzenia funduszy na przyszłą emeryturę.

Jedziesz na urlop autem? O tym musisz pamiętać? Jedziesz na urlop autem? O tym musisz pamiętać?

 

Czy znasz przepisy ruchu drogowego, obowiązujące w kraju, do którego się wybierasz? Czy masz absolutną pewność, że Twoje polskie prawo jazdy będzie na czas wyjazdu ważne? Co należy mieć w samochodzie na wyposażeniu? Czy polisa turystyczna jest potrzebna? Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, przeczytaj koniecznie nasz artykuł.

Wypowiedzenie OC ? wszystko, co musisz wiedzieć Wypowiedzenie OC ? wszystko, co musisz wiedzieć

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego, który został zarejestrowany na terenie Polski. I choć zakres ochrony, jaki zapewnia ten typ polisy ubezpieczeniowej jest tożsamy, niezależnie od tego, jakiego ubezpieczyciela wybierzemy, koszty związane z jej zakupem mogą się różnić.

Odzyskiwanie odszkodowań powypadkowych Odzyskiwanie odszkodowań powypadkowych

Wypadek komunikacyjny czy wypadek przy pracy? Przy spełnieniu odpowiednich wymogów można otrzymać za nie od ubezpieczyciela odszkodowanie za poniesiony uszczerbek majątkowy i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę i cierpienie.

Czym są ubezpieczenia Assistance? Czym są ubezpieczenia Assistance?

 

Los nie oszczędza nikogo, ale na szczęście większość z nas, zamiast siedzieć z założonymi rękami i użalać się nad sobą, woli zainwestować swoje pieniądze w ubezpieczenia Assistance. Co to takiego?

Ranking polis OC ? kto oferuje najtańsze ubezpieczenie samochodu? Ranking polis OC ? kto oferuje najtańsze ubezpieczenie samochodu?

Gdzie znajdziemy najkorzystniejsze stawki za ubezpieczenie OC? Prezentujemy zestawienie cen OC dla kilkudziesięciu najpopularniejszych modeli pojazdów w różnych firmach ubezpieczeniowych.

REKLAMA
ŁADOWANIE