Jubileusz bielskiego przemysłu


2010-10-25, 07:30  |  komentarzy (3)

Bielska Izba Handlu i Przemysłu działa już 20 lat. Uroczystości jubileuszowe odbędą się 27 października w BCK. Patronat honorowy nad imprezą objął m.in. przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, a nasz portal został jej patronem medialnym.

W tym roku 20-lecie działalności obchodzi Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, która kontynuuje tradycje działającej w latach międzywojennych i w pierwszych latach po wojnie Izby Przemysłowo-Handlowej. Jako samorząd gospodarczy, bielska RIHiP reprezentuje interesy firm członkowskich oraz świata biznesu oraz stara się inspirować nowe regulacje prawne sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości w regionie. Izba gromadzi i udostępnia informacje gospodarcze, promuje przedsiębiorstwa i cały region, pomaga w pozyskiwaniu pomocy z funduszy Unii Europejskiej.
 
 - Nasze usługi oraz wieloletnie doświadczenie są dostępne dla wszystkich przedsiębiorców - zapewnia Andrzej Gąsiorek, specjalista ds. informacji gospodarczej RIHiP.

Uroczystość obchodów XX-lecia odbędzie się 27 października w Bielskim Centrum Kultury.  Patronat honorowy nad jubileuszem objęli m.in. przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, posłowie do PE Małgorzata Handzlik i Jan Olbrycht, członek komisji d/s gospodarki i rozwoju Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Mirosława Nykiel, prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia Grażyna Staniszewska, rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej Ryszard Barcik, prezes Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie Andrzej Arendarski, kanclerz Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza Ewa Madoń oraz rektor Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza Jerzy Chrystowski.

mad
Artykuł wyświetlono 2747 razy
Najnowsze artykuły:
2017-09-19
Pierwsza bielska stacja dla „elektryków”
Wkrótce w Bielsku-Białej uruchomiona zostanie pierwsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Urządzenie należące do spółki Greenway Poland stanie na parkingu Gemini Park. Do końca roku z możliwości ładowania pojazdów będzie można skorzystać bezpłatnie.
więcej
2017-09-19
Niewykorzystana szansa doliny Krzywej
Tereny w Lipniku Górnym mogłyby stać się turystyczną atrakcją miasta. Najpierw należy je jednak odpowiednio zagospodarować. Trasa w dolinie potoku Krzywa pogodziła interesy spacerowiczów, rowerzystów i narciarzy. Ale projekt został odrzucony.
więcej
2017-09-19
Sensacyjne odkrycie na budowie - foto
Dwa fragmenty murów z XIX oraz XVII lub XVIII wieku odkryto przy przebudowie bielskiej ul. Stojałowskiego. Natrafiono na nie w rejonie budynku nr 10, gdzie rzeka Niwka wpada do Białej. Teraz na ważne pytania powinni odpowiedzieć archeolodzy.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - bielszczanin1 2010-10-25 15:34
pusia --leśli masz kase to inwestuj ale tysiące zwalnianych pracowników włukiennictwa i nie tylko nie dostała grosza odprawy,wzorem np GÓRNIKÓW
niezarejestrowany - pusia 2010-10-25 10:15
do bielszczanin1/nienawiść (głupota?) nie pozwala Ci na trzeźwe spojrzenie.bielski przemysl zniszczyła gospodarka rynkowa,podobnie jak wiele innych dziedzin.zawsze możesz zainwestowac własne pieniądze na odbudowe jakiejś fabryki.izba pomogła uratować część usług i wytwórczości.dlatego tym ludziom należy się szacunek
niezarejestrowany - bielszczanin1 2010-10-25 08:32
za zniszczenie bielskiego przemysłu tym panom POwinno sie wlepić PO20 lat a nie urządzać jubileuszy
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic