REKLAMA

Magurka Wilkowicka

Magurka Wilkowicka (913 m n.p.m.) jest najpopularniejszym szczytem w zachodniej części Beskidu Małego. Całoroczne schronisko turystyczne założone w 1903 r przez Beskiden-Verein.

Górę porastają lasy jodłowo-świerkowe z domieszką buczyny. Ze szczytowej polany panoramy rozciąga się widok na Babią Górę, Pilsko i Wielką Raczę oraz Baranią Górę, Skrzyczne i Klimczok jak również wspaniałe widoki na na jezioro Międzybrodzkie, w stronę Beskidu Śląskiego, a także jezioro Żywieckie. Schronisko na Magurce oferuje noclegi w pokojach 2-, 4- i 6-os. z umywalkami w cenach - 19-25 zł od osoby; dwójka i apartament z łazienką - drożej.

Schronisko PTTK NA MAGURCE
Magurka Wilkowicka 7
43-365 Wilkowice
tel.(033) 817-04-21
e-mail:info@magurka.beskidy.pl
www:magurka.beskidy.pl

Tagi: Magurka, turystyka, Magurka Wilkowicka, góry, wypoczynek, widoki, krajobrazy, schronisko

Stronę odwiedzono: 33198 razy.
Aktualizacja: 2008-08-28 12:16:35

Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij

Komentarze 1

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.

Klauzula informacyjna ›
Avatar
Ania
wybitny opis trasy
2016-06-12, 14:18
Ocena: 50%
Odpowiedz
Oceń komentarz:

Zobacz również:

REKLAMA
ŁADOWANIE