„Dwa światy" - to wystawa prezentująca dorobek artystyczny Józefa Hulki z Łękawicy oraz Antoniego Toborowicza z Woli Libertowskiej, artystów znanych i cenionych.

Pierwszy z nich to wybitny reprezentant tradycyjnej sztuki ludowej, z powodzeniem uprawia rzeźbę w drewnie i kamieniu, malarstwo na szkle oraz tzw. plastykę obrzędową związaną z okresem świąt Bożego Narodzenia (szopki, gwiazdy, kozy kolędnicze). Wykonuje piękne szopki kukiełkowe wzorowane na starym drewnianym kościółku w rodzinnej miejscowości. W jego rzeźbie i malarstwie dominuje tematyka sakralna, a szczególnie upodobał sobie wizerunki Pana Jezusa i Matki Boskiej. Jest jednym z ostatnich przedstawicieli autentycznej sztuki ludowej w Beskidach.

Antoni Toborowicz to twórca zdecydowanie odmienny, tworzy baśniowe wizerunki zwierząt i roślin. Korzysta z dorobku tradycyjnej sztuki ludowej w sposób twórczy. Jego dzieła są syntetyczne, oszczędne w kolorze i formie. Zachwycają swoim majestatem, powściągliwością. Artysta pracuje głównie w drewnie, chętnie włącza do swoich kompozycji elementy skórzane i wykonane z wikliny. Rzeźby artysty o tematyce sakralnej zdobią kilka świątyń. We wczesnym okresie swojej twórczości uprawiał drzeworyt. Później poświęcił się tylko rzeźbie, rzeźbie niezwykłej, wtopionej w ukochany krajobraz jego rodzinnych stron.

Obaj artyści żyją i tworzą w jednym kraju - w Polsce, ale ich światy są tak bardzo różne; chociaż ukazują to samo - wizerunki Pana Jezusa, Matki Boskiej, aniołów i świętych oraz muzykantów ludowych, zwierzęta domowe... To właśnie ich łączy.