Zmarł honorowy obywatel Jan Kulka


2014-01-27, 08:30  |  komentarzy (16)

Jak informuje na swoim profilu społecznościowym dr Jacek Proszyk, wczoraj w wieku 89 lat odszedł Jan Kulka, honorowy obywatel miasta Bielsko-Biała. Prowadził rodzinny zakład optyczny na placu Żwirki i Wigury.

 - Skończyła się pewna epoka. Pamiętacie sławne zdjęcie wysadzonego przez polskie wojsko w 1939 tunelu pod ul. 3 Maja? Z lewej strony widoczny szyld Optyk Kulka. Zakład optyczny Leona Kulki działał od lat 20-tych. Wczoraj zmarł jego syn Jan Kulka - też optyk z placu Żwirki i Wigury. Prawie 100 lat rodzinnej firmy -  pisał w niedzielę dr Jacek Proszyk.

Jan Kulka - honorowy obywatel Bielska-Białej, poza tym świetny komentator sportowy, turysta, człowiek zawsze pełen energii i siły. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 30 stycznia o godz. 11.30 na cmentarzu żydowskim przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej.

KGO

Artykuł wyświetlono 4366 razy


Galeria:



Najnowsze artykuły:
2014-11-23
W sejmiku bez bielszczan
Nie będzie ani jednego mieszkańca Bielska-Białej w sejmiku wojewódzkim w nowej kadencji. Najbliżej uzyskania mandatu radnego wojewódzkiego był Janusz Okrzesik, ale jego ugrupowanie nie przekroczyło progu wyborczego.
więcej
2014-11-23
Kup specjalny kalendarz
Mukowiscydoza nie daje zewnętrznych objawów. Niszczy płuca, trzustkę, wątrobę. Kubuś Data z Bielska-Białej cierpi na nią od urodzenia. Rodzice są bezradni wobec śmiertelnej choroby, ale cały czas można walczyć o lepszą jakość życia chłopca.
więcej
2014-11-23
Kilkadziesiąt wniosków do sądu - foto
Ok. 90 wniosków skierują do sądu bielscy policjanci po wczorajszej wizycie w rejonie ulicy Boboli. W tych okolicach kierowcy masowo łamali przepisy ruchu drogowego, zostawiając samochody na zakazie, a nawet w obrębie przejścia dla pieszych.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - JAC 2014-01-28 16:57
Wspaniały komentator walk bokserskich BBTS-u , cześc jego pamięci (i)
niezarejestrowany - Mario 2014-01-28 15:00
Wspaniały człowiek wybitny komentator sportowy pamiętam go z hali wojskowej osiemnastego batalionu i z hali przy rychlińskiego jak komenyował mecze Bielskich siatkarek miałem 8 może 10 lat a teraz 34 lata
niezarejestrowany - Rah 2014-01-28 09:36
Do jozo: Zgadam się miasto powinno pokryć koszty pogrzebu.
jozo 2014-01-28 08:42
było nie było jako honorowemu mieszkancowi miasta B-B należało by urządzić pogrzeb na koszt miasta,nie mamy aż tylu honorowych obywateli aby ich w ten sposóób nie uhonorować
z drugiej strony ratusz powinien wystawić liste z obywatelami którzy są tym tytułem obwołani aby młodzi mieszkancy moglizapoznać się z owymi obywatelami,ktorzy coś dobrego dla miasta zrobili
niezarejestrowany - Zbyszek 2014-01-27 22:14
dziękuje za dobrze dobrane szkła
niezarejestrowany - bielszczanin 2014-01-27 19:56
pamietam, komentowanie "walk" bokserskich BBTESu
niezarejestrowany - mikarhen 2014-01-27 16:04
Wielka szkoda. Bez Pana Kulki trudniej wyobrazić sobie Bielsko.
niezarejestrowany - Gross 2014-01-27 13:44
Kurde bele! Ja tyle razy u niego jako jeszcze mały bąk w pierwszych latach po upadku komunizmu okulary przymierzałem! Dosłownie masę! KOńczy się swoista epoka w dziejach bielskiego przemysłu optycznego.
niezarejestrowany - mateuszbb 2014-01-27 13:42
szoda..wielka szkoda , wielce sympatyczny człowiek którego komentarzy sportowych słuchało się z ogromną przyjemnością..
niezarejestrowany - fan Kulki 2014-01-27 13:28
I u kogo ja teraz takie fantastyczne okulary kupię?
niezarejestrowany - Lapa Christi 2014-01-27 12:27
Odeszła legenda... ? do zobaczenia po tamtej stronie!
niezarejestrowany - zuzanna 2014-01-27 11:56
Miłość braterska zwyciężyła... W grudniu zmarł brat Pana Janka. Skończyła się pewna epoka.
niezarejestrowany - emeryt Jan 2014-01-27 11:54
O ile mnie pamięć nie myli to p.Jan Kulka prowadził swój zakład w latach 60-tych pod dawną restauracją "Patria",naprzeciw "Gosposi",obecnie Biura Poselskie.
niezarejestrowany - cook 2014-01-27 09:52
ehh a jeszcze niespełna rok temu gotowałem Dla Pana Kulki obiady w HP... człowiek do końca tak pełen energii, werwy, że aż można mu było pozazdrościć. Zawsze bardzo miły, kulturalny, dowcipny... wielka strata dla miasta ;/
ona I wy 2014-01-27 09:40
Pamiętam , wspaniały człowiek
niezarejestrowany - Rah 2014-01-27 09:10
Wspaniały człowiek, bedzie go brakowało, pamiętam opowiadania jego historii słuchałem Go jak wpatrzony w obrazek, Ten Człowiek mi opowiedział prawie całą historię naszego miasta. Zostanie na zawsze w naszych sercach!

[*]
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda