Zmarł honorowy obywatel Jan Kulka


2014-01-27, 08:30  |  komentarzy (16)

Jak informuje na swoim profilu społecznościowym dr Jacek Proszyk, wczoraj w wieku 89 lat odszedł Jan Kulka, honorowy obywatel miasta Bielsko-Biała. Prowadził rodzinny zakład optyczny na placu Żwirki i Wigury.

 - Skończyła się pewna epoka. Pamiętacie sławne zdjęcie wysadzonego przez polskie wojsko w 1939 tunelu pod ul. 3 Maja? Z lewej strony widoczny szyld Optyk Kulka. Zakład optyczny Leona Kulki działał od lat 20-tych. Wczoraj zmarł jego syn Jan Kulka - też optyk z placu Żwirki i Wigury. Prawie 100 lat rodzinnej firmy -  pisał w niedzielę dr Jacek Proszyk.

Jan Kulka - honorowy obywatel Bielska-Białej, poza tym świetny komentator sportowy, turysta, człowiek zawsze pełen energii i siły. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 30 stycznia o godz. 11.30 na cmentarzu żydowskim przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej.

KGO

Artykuł wyświetlono 4595 razy


Galeria:



Najnowsze artykuły:
2015-07-07
W długiej kolejce na remont
O renowacji kolejnych zabytków należących do gminy wiadomo niewiele. Być może do remontów przystąpią inni właściciele kamienic prywatnych, ale biuro do spraw rewitalizacji obszarów miejskich UM nie dysponuje takimi planami.
więcej
2015-07-07
Pokazy rześkich staruszków
W najbliższy czwartek ruszy 38. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych. Przez kilka kolejnych dni pokazy rześkich staruszków będą odbywały się w różnych miejscowościach naszego regionu. Na sobotę zaplanowano kawalkadę ulicami Bielska-Białej.
więcej
2015-07-07
Pogotowie ma pełne ręce roboty
W Bielsku-Białej od tygodnia zespoły ratownictwa medycznego częściej wzywane są do osób starszych. Wszystkiemu winny są upały oraz nieprzestrzeganie zaleceń specjalistów. Na szczęście, pogoda powoli wracać ma do polskiej normy.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - JAC 2014-01-28 16:57
Wspaniały komentator walk bokserskich BBTS-u , cześc jego pamięci (i)
niezarejestrowany - Mario 2014-01-28 15:00
Wspaniały człowiek wybitny komentator sportowy pamiętam go z hali wojskowej osiemnastego batalionu i z hali przy rychlińskiego jak komenyował mecze Bielskich siatkarek miałem 8 może 10 lat a teraz 34 lata
niezarejestrowany - Rah 2014-01-28 09:36
Do jozo: Zgadam się miasto powinno pokryć koszty pogrzebu.
jozo 2014-01-28 08:42
było nie było jako honorowemu mieszkancowi miasta B-B należało by urządzić pogrzeb na koszt miasta,nie mamy aż tylu honorowych obywateli aby ich w ten sposóób nie uhonorować
z drugiej strony ratusz powinien wystawić liste z obywatelami którzy są tym tytułem obwołani aby młodzi mieszkancy moglizapoznać się z owymi obywatelami,ktorzy coś dobrego dla miasta zrobili
niezarejestrowany - Zbyszek 2014-01-27 22:14
dziękuje za dobrze dobrane szkła
niezarejestrowany - bielszczanin 2014-01-27 19:56
pamietam, komentowanie "walk" bokserskich BBTESu
niezarejestrowany - mikarhen 2014-01-27 16:04
Wielka szkoda. Bez Pana Kulki trudniej wyobrazić sobie Bielsko.
niezarejestrowany - Gross 2014-01-27 13:44
Kurde bele! Ja tyle razy u niego jako jeszcze mały bąk w pierwszych latach po upadku komunizmu okulary przymierzałem! Dosłownie masę! KOńczy się swoista epoka w dziejach bielskiego przemysłu optycznego.
niezarejestrowany - mateuszbb 2014-01-27 13:42
szoda..wielka szkoda , wielce sympatyczny człowiek którego komentarzy sportowych słuchało się z ogromną przyjemnością..
niezarejestrowany - fan Kulki 2014-01-27 13:28
I u kogo ja teraz takie fantastyczne okulary kupię?
niezarejestrowany - Lapa Christi 2014-01-27 12:27
Odeszła legenda... ? do zobaczenia po tamtej stronie!
niezarejestrowany - zuzanna 2014-01-27 11:56
Miłość braterska zwyciężyła... W grudniu zmarł brat Pana Janka. Skończyła się pewna epoka.
niezarejestrowany - emeryt Jan 2014-01-27 11:54
O ile mnie pamięć nie myli to p.Jan Kulka prowadził swój zakład w latach 60-tych pod dawną restauracją "Patria",naprzeciw "Gosposi",obecnie Biura Poselskie.
niezarejestrowany - cook 2014-01-27 09:52
ehh a jeszcze niespełna rok temu gotowałem Dla Pana Kulki obiady w HP... człowiek do końca tak pełen energii, werwy, że aż można mu było pozazdrościć. Zawsze bardzo miły, kulturalny, dowcipny... wielka strata dla miasta ;/
ona I wy 2014-01-27 09:40
Pamiętam , wspaniały człowiek
niezarejestrowany - Rah 2014-01-27 09:10
Wspaniały człowiek, bedzie go brakowało, pamiętam opowiadania jego historii słuchałem Go jak wpatrzony w obrazek, Ten Człowiek mi opowiedział prawie całą historię naszego miasta. Zostanie na zawsze w naszych sercach!

[*]
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda