Zmarł honorowy obywatel Jan Kulka


2014-01-27, 08:30  |  komentarzy (16)

Jak informuje na swoim profilu społecznościowym dr Jacek Proszyk, wczoraj w wieku 89 lat odszedł Jan Kulka, honorowy obywatel miasta Bielsko-Biała. Prowadził rodzinny zakład optyczny na placu Żwirki i Wigury.

 - Skończyła się pewna epoka. Pamiętacie sławne zdjęcie wysadzonego przez polskie wojsko w 1939 tunelu pod ul. 3 Maja? Z lewej strony widoczny szyld Optyk Kulka. Zakład optyczny Leona Kulki działał od lat 20-tych. Wczoraj zmarł jego syn Jan Kulka - też optyk z placu Żwirki i Wigury. Prawie 100 lat rodzinnej firmy -  pisał w niedzielę dr Jacek Proszyk.

Jan Kulka - honorowy obywatel Bielska-Białej, poza tym świetny komentator sportowy, turysta, człowiek zawsze pełen energii i siły. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 30 stycznia o godz. 11.30 na cmentarzu żydowskim przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej.

KGO

Artykuł wyświetlono 4337 razy


Galeria:



Polecamy także:
2014-10-31
Zamach na zdrowy rozsądek?
Ostatni projekt przebudowy Cieszyńskiej do tego stopnia zirytował i przeraził swym rozmachem mieszkańców Wapienicy, że w trybie pilnym zorganizowali spotkanie w dzielnicy. Postanowili rozpocząć akcję sprzeciwu wobec planów Ratusza.
więcej
2014-10-31
Wrzucił petardę pod koła samochodu
Dzisiejszej nocy młody mężczyzna wrzucił petardę pod koła jadącego pojazdu. Głośny wybuch spowodował, że kierowca na moment utracił panowanie nad samochodem. Okazało się, że autem tym wracał do domu policyjny wywiadowca po służbie.
więcej
2014-10-31
W trosce o mieszkańców Lipnika - foto
Kolejna placówka oświatowa Bielska-Białej doczekała się nowego boiska oraz placu zabaw. Wczoraj z udziałem prezydenta Jacka Krywulta oficjalnie oddano obiekt sportowo-rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 13 w Lipniku.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - JAC 2014-01-28 16:57
Wspaniały komentator walk bokserskich BBTS-u , cześc jego pamięci (i)
niezarejestrowany - Mario 2014-01-28 15:00
Wspaniały człowiek wybitny komentator sportowy pamiętam go z hali wojskowej osiemnastego batalionu i z hali przy rychlińskiego jak komenyował mecze Bielskich siatkarek miałem 8 może 10 lat a teraz 34 lata
niezarejestrowany - Rah 2014-01-28 09:36
Do jozo: Zgadam się miasto powinno pokryć koszty pogrzebu.
jozo 2014-01-28 08:42
było nie było jako honorowemu mieszkancowi miasta B-B należało by urządzić pogrzeb na koszt miasta,nie mamy aż tylu honorowych obywateli aby ich w ten sposóób nie uhonorować
z drugiej strony ratusz powinien wystawić liste z obywatelami którzy są tym tytułem obwołani aby młodzi mieszkancy moglizapoznać się z owymi obywatelami,ktorzy coś dobrego dla miasta zrobili
niezarejestrowany - Zbyszek 2014-01-27 22:14
dziękuje za dobrze dobrane szkła
niezarejestrowany - bielszczanin 2014-01-27 19:56
pamietam, komentowanie "walk" bokserskich BBTESu
niezarejestrowany - mikarhen 2014-01-27 16:04
Wielka szkoda. Bez Pana Kulki trudniej wyobrazić sobie Bielsko.
niezarejestrowany - Gross 2014-01-27 13:44
Kurde bele! Ja tyle razy u niego jako jeszcze mały bąk w pierwszych latach po upadku komunizmu okulary przymierzałem! Dosłownie masę! KOńczy się swoista epoka w dziejach bielskiego przemysłu optycznego.
niezarejestrowany - mateuszbb 2014-01-27 13:42
szoda..wielka szkoda , wielce sympatyczny człowiek którego komentarzy sportowych słuchało się z ogromną przyjemnością..
niezarejestrowany - fan Kulki 2014-01-27 13:28
I u kogo ja teraz takie fantastyczne okulary kupię?
niezarejestrowany - Lapa Christi 2014-01-27 12:27
Odeszła legenda... ? do zobaczenia po tamtej stronie!
niezarejestrowany - zuzanna 2014-01-27 11:56
Miłość braterska zwyciężyła... W grudniu zmarł brat Pana Janka. Skończyła się pewna epoka.
niezarejestrowany - emeryt Jan 2014-01-27 11:54
O ile mnie pamięć nie myli to p.Jan Kulka prowadził swój zakład w latach 60-tych pod dawną restauracją "Patria",naprzeciw "Gosposi",obecnie Biura Poselskie.
niezarejestrowany - cook 2014-01-27 09:52
ehh a jeszcze niespełna rok temu gotowałem Dla Pana Kulki obiady w HP... człowiek do końca tak pełen energii, werwy, że aż można mu było pozazdrościć. Zawsze bardzo miły, kulturalny, dowcipny... wielka strata dla miasta ;/
ona I wy 2014-01-27 09:40
Pamiętam , wspaniały człowiek
niezarejestrowany - Rah 2014-01-27 09:10
Wspaniały człowiek, bedzie go brakowało, pamiętam opowiadania jego historii słuchałem Go jak wpatrzony w obrazek, Ten Człowiek mi opowiedział prawie całą historię naszego miasta. Zostanie na zawsze w naszych sercach!

[*]
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda