Najlepszy szpital w województwie!


2014-06-27, 12:05  |  komentarzy (10)

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej został uznany za najlepszy szpital w województwie śląskim. W ogólnopolskim badaniu ?Portrety szpitali - mapy możliwości? brano pod uwagę m.in. zarządzanie, jakość usługi medycznej oraz bezpieczeństwo pacjentów.

Projekt ?Portrety szpitali - mapy możliwości? jest realizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich i Polskim Centrum Edukacji i Analiz ?Ordo?. Jego celem jest obiektywne badanie efektywności funkcjonowania szpitali, których organem założycielskim są samorządy. Wyniki mają pomóc samorządowcom w prawidłowym nadzorze nad funkcjonowaniem podległych im placówek medycznych oraz być cenną wskazówką dla dyrektorów szpitali. 

Udział w badaniu jest bezpłatny, gdyż projekt finansuje Unia Europejska. Pod uwagę branych jest 13 obszarów charakteryzujących pracę szpitala, takich jak np. sprawność organizacyjna i funkcjonalna, zarządzanie strategiczne i operacyjne, zarządzanie zasobami ludzkimi, restrukturyzacja i reorganizacja, finanse, jakość usługi medycznej, zarządzanie infrastrukturą szpitalną czy zakażenia i bezpieczeństwo pacjentów. W każdym województwie na podstawie ustalonych kryteriów wybrany został tylko jeden szpital i nagrodzony tytułem Najlepszego Szpitala oraz pamiątkowym dyplomem.

W województwie śląskim tym najlepszym szpitalem okazał się Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. - To dla nas bardzo cenne wyróżnienie, bo z jednej strony doceniono ciężką pracę jaką wykonaliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat, a z drugiej strony obiektywnie wskazano nasze słabości, nad którymi należy pracować. Badanie wykonano kilka miesięcy temu, na przełomie roku 2013/2014 i już w tej chwili te niedociągnięcia są w znacznie mniejszym wymiarze - mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

bb

Artykuł wyświetlono 2681 razy
Najnowsze artykuły:
2017-09-19
Pierwsza bielska stacja dla „elektryków”
Wkrótce w Bielsku-Białej uruchomiona zostanie pierwsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Urządzenie należące do spółki Greenway Poland stanie na parkingu Gemini Park. Do końca roku z możliwości ładowania pojazdów będzie można skorzystać bezpłatnie.
więcej
2017-09-19
Niewykorzystana szansa doliny Krzywej
Tereny w Lipniku Górnym mogłyby stać się turystyczną atrakcją miasta. Najpierw należy je jednak odpowiednio zagospodarować. Trasa w dolinie potoku Krzywa pogodziła interesy spacerowiczów, rowerzystów i narciarzy. Ale projekt został odrzucony.
więcej
2017-09-19
Sensacyjne odkrycie na budowie - foto
Dwa fragmenty murów z XIX oraz XVII lub XVIII wieku odkryto przy przebudowie bielskiej ul. Stojałowskiego. Natrafiono na nie w rejonie budynku nr 10, gdzie rzeka Niwka wpada do Białej. Teraz na ważne pytania powinni odpowiedzieć archeolodzy.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - niezadowolony 2014-06-28 08:17
a już myślałem że idzie o szpital woj.pod Szyndzielnią? ,ktory cieszy się złą sławą,ktory zatrudnia wielu "lekarzy" z piątego szeregu,może kiedyś doczekamy i szpital będzie cieszyłsię dobrą opinią
niezarejestrowany - obserwator 2014-06-27 21:57
Akurat miasto to tutaj nic nie dokłada kasy. Szpital należy pod powiat bielski.
niezarejestrowany - Gress 2014-06-27 19:34
To fajnie. Ktoś złośliwy może się naśmiewać, że zostawiliśmy w tyle takie tuzy jak Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii, czy ten szpital w Sosnowcu, nie wspominając już a CZD w Katowicach czy szpitalu dla dzieci w Zabrzu. No ale cieszę się, bo podnieśli się z wielkiego upadku, a to świadczy dobrze o lokalnych samorządach terytorialnych miasta
niezarejestrowany - XXL 2014-06-27 19:11
przecież dalej jest i chirurgia, i laryngologia, i niemowlęta, i dzieci starsze, i biegunki - nie wszystko nazywa się tak jak się nazywało 10 lat temu.
alejki robią za parkingi i... ciągle są głosy, że "nie ma gdzie samochodem wjechać", że "za mało miejsc parkingowych", "a przecież jest park".
niezarejestrowany - xl... 2014-06-27 19:06
Nie wiem jakie tam są teraz oddziały,ale szpital się bardzo skurczył...kiedyś była chirurgia,laryngologia.biegunki,noworodki.internistyczny...był park dla dzieci,ławeczki,huśtawki...teraz straszy pustostan,a alejki robią za parkingi .
niezarejestrowany - obserwator 2014-06-27 18:28
Ale starają się. Jest lepiej na pewno niż parę miesięcy temu. Prowadzą remont zewnętrzny/wewnętrzny potem przyjdzie czas na podnoszenie standardów medycznych przecież miejsca mają . Ile tam stoi pustych budynków.A trzeba ten szpital rozwijać skoro jest jeden w rejonie.A szanowny Panie Antek o pogotowie się raczej nie ma co matrwić akurat pałeczka została przekazana w bardzo odpowiednie ręce(surowe ale skuteczne)
niezarejestrowany - sic!.. 2014-06-27 15:09
nie wiem czy tak dobrze prowadzony jak brakuje wszystkiego...
NAwet miejsc dla rodzica żeby się umyć i sprawnego prysznica dla dzieci
niezarejestrowany - Daj spokój 2014-06-27 14:41
Kto?????
niezarejestrowany - antek 2014-06-27 14:31
Postawił Bielskie Pogotowie Ratunkowe postawi i szpital.Ale o BPR się obawiam przekazując pałeczkę byłemu sanitariuszowi który był wcześniej wójtem Porąbki i wiemy jak sieto skończyło.
niezarejestrowany - FacetZP 2014-06-27 13:38
Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Stawia ten szpital na nogach BRAWO !
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic