Nie będzie ani jednego mieszkańca Bielska-Białej w sejmiku wojewódzkim w nowej kadencji. Najbliżej uzyskania mandatu radnego wojewódzkiego był Janusz Okrzesik, ale jego ugrupowanie nie przekroczyło progu wyborczego.

W wyborach samorządowych 2014 w województwie śląskim triumfowała Platforma Obywatelska (17 mandatów), przed Prawem i Sprawiedliwością (16 mandatów), Polskim Stronnictwem Ludowym (5 mandatów), Ruchem Autonomii Śląska (4 mandaty) i Sojuszem Lewicy Demokratycznej (3 mandaty).

W nadchodzącej kadencji w sejmiku wojewódzkim zabraknie bielszczan. W okręgu nr 1, na który składają się powiaty bielski, cieszyński i żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała, mandat uzyskali: Mirosław Szemla (PSL, zam. Rybarzowice), Andrzej Kamiński (PiS, zam. Dankowice), Kazimierz Matuszny (PiS, zam. Milówka), Jan Kawulok (PiS, zam. Cieszyn), Magdalena Idzik (PO, zam. Jaworze), Sylwa Cieślar (PO, zam. Bażanowice) oraz Maciej Kolon (PO, zam. Piasek).

Drugi najwyższy indywidualny wynik w naszym mieście (po Andrzeju Kamińskim) uzyskał Janusz Okrzesik. Ale ugrupowanie KWW Niezależny Samorząd Województwa Śląskiego nie przekroczyło progu wyborczego (4,64 proc. głosów w skali województwa, 14,53 proc. głosów w Bielsku-Białej).

bak