Już w najbliższą sobotę bielszczanka Paulina Matuszewska wystąpi w programie Telewizji Silesia „Misja Zdrowie”. Opowie o tym, jak świadomie dbać o skórę i na co zwrócić uwagę, wybierając gabinet pielęgnacyjny. Pani Paulina jest doświadczoną ekspertką w dziedzinie urody. Pracowała m.in. przy pokazach mody znanych projektantów. 

Producenci programu „Misja Zdrowie” w TVS korzystają z porad najlepszych ekspertów. - Mój udział w programie świadczy o tym, że to co robię jest zauważalne i doceniane - mówi bielszczanka. „Misja Zdrowie” to magazyn telewizyjny o nowoczesnym lecznictwie, profilaktyce i zdrowym stylu życia. Nasza rozmówczyni chwali jego ideę. - Dobrze, że pojawił się program, w którym osoby nie będące klientami gabinetów kosmetycznych mogą znaleźć fachową radę na różne tematy z zakresu medycyny, zdrowia czy urody. 

Poddała się serii zabiegów

Pani Paulina zaprosiła na nagranie jedną ze swoich klientek. - Poddała się ona serii zabiegów i właśnie na jej przykładzie pokażę, jak prawidłowo zadbać o swój wygląd. 

Bielszczanka wykonuje zabiegi kosmetyczne od 12 lat. - Jako młoda dziewczyna miałam problemy z trądzikiem. Moje półki wypełnione były poradnikami dermatologicznymi. Postanowiłam leczyć się sama, zgłębić ten temat. Tak zaczęła się moja pasja - wspomina.

Wybrała studia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji i Zdrowia. Doświadczenie zdobywała w prestiżowych salonach urody w Krakowie i w klinikach dermatologicznych w Cieszynie i Katowicach. Ukończyła warszawską szkołę wizażu i została wizażystą marki  L’Oréal Paris. Dzięki temu miała okazję pracować przy pokazach mody znanych projektantów, m.in. Natashy Pavluchenko. Gosi Baczyńskiej czy Macieja Zienia. Pani Paulina współpracowała z perfumeriami Douglas, brała udział w sesjach fotograficznych m.in. dla konkursu Miss Polonia i w innych przedsięwzięciach o charakterze kulturalno - rozrywkowym.

Radość i spełnienie

Bielszczanka przygotowywała stylizacje uczestników programu „Must Be The Music” w Polsacie. - Dobierałam ubrania muzykom z grupy Avocado. Stroje musiały podkreślać ich charakter, a jednocześnie tworzyć spójną całość. To była świetna zabawa - wspomina pani Paulina i przyznaje, że na początku kariery stresowała się swoimi obowiązkami. - Te czasy już jednak minęły. Teraz już nic nie muszę, moja praca daje mi radość i spełnienie - mówi.  

Paulina Matuszewska pełni funkcję terapeuty marki Biologique Rechere i jest członkiem stowarzyszenia Przyjazna Kosmetyka. Dziewięć lat temu otworzyła w Bielsku-Białej swoje pierwsze studio kosmetyczne. - Cały czas poszerzam swoją wiedzę, uczestniczę w polskich i zagranicznych szkoleniach oraz konferencjach - podkreśla nasza rozmówczyni.

Program „Misja Zdrowie” z udziałem bielszczanki obejrzymy na antenie TVS w sobotę, 20 grudnia o godz. 14.00. Nasz portal jest patronem medialnym tego odcinka programu.

Anna Bodzek

Foto: Studio Paula Body & Soul