Rzeź drzew w potoku Starobielskim


2015-03-13, 09:01  |  komentarzy (14)

Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla im. Wojewody Grażyńskiego w Bielsku-Białej powiadomił prezydenta miasta o prowadzonej obecnie akcji niszczenia drzew w bielskich ciekach wodnych. Informacje w tej sprawie otrzymali m.in. starosta bielski i policja.

Jak informuje prezes SMOG Władysława Pabijan, drzewa uznane przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej do wycinki zrzucane są w cieku wodnym potoku Starobielskiego bez redukcji ich koron. Upadając na teren zalesiony, powodują niszczenie zdrowych okazów.

 - Usługi wycinania lub pielęgnacji drzew wykonują w terenie upoważnione do tego firmy. Obserwacje dewastacji drzew w Bielsku-Białej wykazują, że nikogo de facto to nie interesuje. Nie zmienia to faktu, że drzewa należą najczęściej do Gminy Bielsko-Biała - czytamy w liście, którego kopię otrzymał także nasz portal. Do podanych informacji załączony jest materiał zdjęciowy.

bb

Artykuł wyświetlono 3811 razy


Galeria:


Najnowsze artykuły:
2017-07-26
U nas latem śniegu nie będzie
W Bielsku-Białej w dającej się przewidzieć przyszłości w bikini czy spodenkach kąpielowych raczej na nartach nie pojeździmy. Ani na Szyndzielni, ani na Dębowcu śniegu w lecie nie będzie, bo - jak słyszymy - jest to ekonomicznie nieopłacalne.
więcej
2017-07-26
Pożar na stacji paliw
Wczoraj wieczorem na stacji benzynowej przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej stanął w ogniu samochód osobowy. Pożar zaczął gasić właściciel pojazdu wraz z obsługą obiektu. Wezwano straż pożarną. Z terenu stacji ewakuowano dziesięć osób.
więcej
2017-07-26
Zawieszenie protestu przed sądem - foto
W czasie wczorajszej manifestacji przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej ogłoszono zawieszenie protestu. Organizatorzy akcji uważają, że dwa weta prezydenta Andrzeja Dudy są ich sukcesem, ale z powodu braku trzeciego nadal będą obserwować działania rządu.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - to ja 2015-03-13 17:05
Ext - czytaj ze zrozumieniem. Tekst o tym, że firma wycinkowa nie ma pojęcia o tej robocie i jedne drzewa wycina (te zaznaczone) a drugie niszczy, bo partaczy robotę. Drzewa wycina się partiami, żeby upadając nie łamały zdrowyc. Poniał?
niezarejestrowany - lolek 2015-03-13 16:37
naikiel to pewnie właściciel firmy prowadzącej wycinkę
niezarejestrowany - ext 2015-03-13 15:43
O czym w zasadzie jest ten artykuł? Że się za dużo wycina, czy że drzewa są wycinane (a w zasadzie sądząc po zdjęciach to chyba łamane? Chyba że to wiatr je połamał) i zostawiane z koronami w potoku?
niezarejestrowany - sorei 2015-03-13 14:51
naikiel jestem mieszkancem pobliskiego osiedla przez x-lat nie zauważyłam aby drzewa które tam rosną zagrażały podaczas dużych opadów (pomijajać wrzucane smieci przez przechodniów lub niesionych wraz z wodą). Pielegnacyjna wycinka rozmiem ale to co się tam teraz dzieje to przesada. Powinniśmy walczy o zieleń w mieśce bo przynajmniej jest na co okiem wrzucić wśród tych betonów.
niezarejestrowany - Fred 2015-03-13 14:33
Cale szczezcie ze sa jeszcze ludzie ktorzy to zglaszaja i sie interesuja. Niewiele osob tak naprawde docenia role drzew w Polsce, zwlaszcza w chwili gdy polska jest najbardizej zanieczyszczonym krajem u UE.
niezarejestrowany - naikiel 2015-03-13 12:22
Pieprz....cie glupoty.
dzwewa trzeba usunąć aby nie zagrazaly podczas dużych opadów deszczu. Ale mieszczuchy i tak swoje.jestem bielszczaninem i takich wycinek powinno być wiecej.przede wszystkim dla bezpieczenstwa
niezarejestrowany - tak to działa... 2015-03-13 12:14
Wystarczy prześledzić kto wygrywa przetargi jaka firma, kto jest jej właścicielem i jakie ma urzędnicze powiązania... wujek, szwagier, pociotek, dalszy krewny, sąsiad, znajomy znajomego - pocichu bez rozgłosu na legalu, a jak ktoś coś powie to zaraz rączka rączke myje a jak ktoś zacznie coś podejrzewać i przyczepi się do czegoś to od razu zaczyna działać spychologia na zasadzie "to nie ja, to nie moja ręka".
Jawna korupcja i kumoterstwo, na dodatek drzewka przydadzą się komuś na opał.
Oby tak dalej a to miasto zostanie właśnie w ten sposób przez takich popleczników zniszczone szybciej niż myślicie.
niezarejestrowany - LeOn 2015-03-13 11:44
Czegoś tu nie rozumiem. Co ma starostwo do wycinki drzew na terenie miasta. To są dwa odrębne tematy a funkcje starosty w Bielsku-Białej pełni prezydent.
niezarejestrowany - Ada 2015-03-13 11:18
Najtańsza oferta w przetargu, więc czego chcecie ...
niezarejestrowany - franio 2015-03-13 11:15
Bober- przecież są w Bielsku bobry - popatrz nad Białą w okolicy fiata.
niezarejestrowany - Bober 2015-03-13 11:10
A co by było gdyby jesdzcze bobry były
niezarejestrowany - brzoza 2015-03-13 10:52
A zgłoś potrzebę wycięcia drzewa we własnym ogrodzie! Mierzenie, liczenie, zgłaszanie, protokołowanie, wizja lokalna, komisja ( czy się należ?!) - ODMOWA - ponowne zgłoszenie - ponowna wizja lokalna - być może pozwolenie. Miasto tnie co się da, a właściciel małego ogrodu musi skamleć o pozwolenie łaskawych urzędników.
Samowolne wycięcie drzewa - ogromna kara. Miasto wycina i niszczy bez powodów - notka w mediach i ... cisza.
niezarejestrowany - cery 2015-03-13 10:45
ciekawe kto zezwala na trzebienie zdrowych lasów w naszych górach.Patrząc ze strony BB prześwity niesamowite ,nigdy tak nie było.
niezarejestrowany - młoda dziczka 2015-03-13 09:31
Co z tym miastem i z tym krajem się dzieje ???? Zdziczenie totalne !!!!
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic