Rzeź drzew w potoku Starobielskim


2015-03-13, 09:01  |  komentarzy (14)

Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla im. Wojewody Grażyńskiego w Bielsku-Białej powiadomił prezydenta miasta o prowadzonej obecnie akcji niszczenia drzew w bielskich ciekach wodnych. Informacje w tej sprawie otrzymali m.in. starosta bielski i policja.

Jak informuje prezes SMOG Władysława Pabijan, drzewa uznane przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej do wycinki zrzucane są w cieku wodnym potoku Starobielskiego bez redukcji ich koron. Upadając na teren zalesiony, powodują niszczenie zdrowych okazów.

 - Usługi wycinania lub pielęgnacji drzew wykonują w terenie upoważnione do tego firmy. Obserwacje dewastacji drzew w Bielsku-Białej wykazują, że nikogo de facto to nie interesuje. Nie zmienia to faktu, że drzewa należą najczęściej do Gminy Bielsko-Biała - czytamy w liście, którego kopię otrzymał także nasz portal. Do podanych informacji załączony jest materiał zdjęciowy.

bb

Artykuł wyświetlono 3838 razy


Galeria:










Najnowsze artykuły:
2017-09-25
Spór o parking przy stadionie
Po wyburzeniu obecnej siedziby Komendy Miejskiej Policji powstanie parking dla użytkowników pobliskiej hali sportowej, stadionu, Domu Żołnierza oraz mieszkańców osiedla. Rozważanych jest pięć projektów. Będzie skromnie lub na bogato.
więcej
2017-09-25
Idzie zmiana pogody
Po fatalnej końcówce lata nadchodzi pogodna i sucha aura. Łowcy Burz Podbeskidzie prognozują, że na początku tygodnia Polska znajdzie się w zasięgu rozległego układu wysokiego ciśnienia znad Rosji, który zapewni stabilną pogodę z dużą ilością słońca.
więcej
2017-09-25
Biskup pojechał na wieś - foto
Do wystrzegania się zazdrości i leczenia związanych z nią kompleksów wezwał bp Piotr Greger podczas mszy w parafii pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. W tym czasie bp Roman Pindel wizytował parafię w Przecieszynie, skąd pochodzi premier Beata Szydło.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - to ja 2015-03-13 17:05
Ext - czytaj ze zrozumieniem. Tekst o tym, że firma wycinkowa nie ma pojęcia o tej robocie i jedne drzewa wycina (te zaznaczone) a drugie niszczy, bo partaczy robotę. Drzewa wycina się partiami, żeby upadając nie łamały zdrowyc. Poniał?
niezarejestrowany - lolek 2015-03-13 16:37
naikiel to pewnie właściciel firmy prowadzącej wycinkę
niezarejestrowany - ext 2015-03-13 15:43
O czym w zasadzie jest ten artykuł? Że się za dużo wycina, czy że drzewa są wycinane (a w zasadzie sądząc po zdjęciach to chyba łamane? Chyba że to wiatr je połamał) i zostawiane z koronami w potoku?
niezarejestrowany - sorei 2015-03-13 14:51
naikiel jestem mieszkancem pobliskiego osiedla przez x-lat nie zauważyłam aby drzewa które tam rosną zagrażały podaczas dużych opadów (pomijajać wrzucane smieci przez przechodniów lub niesionych wraz z wodą). Pielegnacyjna wycinka rozmiem ale to co się tam teraz dzieje to przesada. Powinniśmy walczy o zieleń w mieśce bo przynajmniej jest na co okiem wrzucić wśród tych betonów.
niezarejestrowany - Fred 2015-03-13 14:33
Cale szczezcie ze sa jeszcze ludzie ktorzy to zglaszaja i sie interesuja. Niewiele osob tak naprawde docenia role drzew w Polsce, zwlaszcza w chwili gdy polska jest najbardizej zanieczyszczonym krajem u UE.
niezarejestrowany - naikiel 2015-03-13 12:22
Pieprz....cie glupoty.
dzwewa trzeba usunąć aby nie zagrazaly podczas dużych opadów deszczu. Ale mieszczuchy i tak swoje.jestem bielszczaninem i takich wycinek powinno być wiecej.przede wszystkim dla bezpieczenstwa
niezarejestrowany - tak to działa... 2015-03-13 12:14
Wystarczy prześledzić kto wygrywa przetargi jaka firma, kto jest jej właścicielem i jakie ma urzędnicze powiązania... wujek, szwagier, pociotek, dalszy krewny, sąsiad, znajomy znajomego - pocichu bez rozgłosu na legalu, a jak ktoś coś powie to zaraz rączka rączke myje a jak ktoś zacznie coś podejrzewać i przyczepi się do czegoś to od razu zaczyna działać spychologia na zasadzie "to nie ja, to nie moja ręka".
Jawna korupcja i kumoterstwo, na dodatek drzewka przydadzą się komuś na opał.
Oby tak dalej a to miasto zostanie właśnie w ten sposób przez takich popleczników zniszczone szybciej niż myślicie.
niezarejestrowany - LeOn 2015-03-13 11:44
Czegoś tu nie rozumiem. Co ma starostwo do wycinki drzew na terenie miasta. To są dwa odrębne tematy a funkcje starosty w Bielsku-Białej pełni prezydent.
niezarejestrowany - Ada 2015-03-13 11:18
Najtańsza oferta w przetargu, więc czego chcecie ...
niezarejestrowany - franio 2015-03-13 11:15
Bober- przecież są w Bielsku bobry - popatrz nad Białą w okolicy fiata.
niezarejestrowany - Bober 2015-03-13 11:10
A co by było gdyby jesdzcze bobry były
niezarejestrowany - brzoza 2015-03-13 10:52
A zgłoś potrzebę wycięcia drzewa we własnym ogrodzie! Mierzenie, liczenie, zgłaszanie, protokołowanie, wizja lokalna, komisja ( czy się należ?!) - ODMOWA - ponowne zgłoszenie - ponowna wizja lokalna - być może pozwolenie. Miasto tnie co się da, a właściciel małego ogrodu musi skamleć o pozwolenie łaskawych urzędników.
Samowolne wycięcie drzewa - ogromna kara. Miasto wycina i niszczy bez powodów - notka w mediach i ... cisza.
niezarejestrowany - cery 2015-03-13 10:45
ciekawe kto zezwala na trzebienie zdrowych lasów w naszych górach.Patrząc ze strony BB prześwity niesamowite ,nigdy tak nie było.
niezarejestrowany - młoda dziczka 2015-03-13 09:31
Co z tym miastem i z tym krajem się dzieje ???? Zdziczenie totalne !!!!
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda