W ostatnich dniach Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na budowę szaletu miejskiego w rejonie Rynku. Całoroczny obiekt ma powstać w czasie do trzech miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy. Wszystko w nim będzie automatyczne.

Jak czytamy w specyfikacji przetargowej, zakres robót obejmuje montaż automatycznej toalety kontenerowej dla osób niepełnosprawnych WC-TOP z okładziną granitową, składającej się z dwóch pomieszczeń: toalety dostępnej dla użytkowników (uni-sex) oraz pomieszczenia technicznego dostępnego dla serwisantów. Zautomatyzowana kabina dla użytkowników wyposażona będzie w urządzenia sterowania elektronicznego.

Kabina zostanie wyposażona w przesuwne drzwi wejściowe połączone z elektronicznym poborem monet, muszlę ustępową z automatycznym spłukiwaniem oraz myciem, suszeniem i dezynfekcją, automatyczny podajnik papieru toaletowego, automatyczny zestaw umywalkowy z funkcją sekwencyjnego podawania mydła, ciepłej wody i suszenia rąk oraz automatyczne zmywanie podłogi po wyjściu użytkownika.

Inwestycja zlokalizowana będzie przy ul. Kopernika. Wykonawca zostanie zobowiązany do zakończenia prac budowlanych w ciągu trzech miesięcy od dnia podpisania umowy.

bak