W bielskim Parku Słowackiego odbyły się wczoraj pierwsze w Polsce zawody wózków z dziećmi. "Kierowcami" i jednocześnie siłą napędową wózków były mamy, ojcowie, babcie, ciocie oraz pary. Rywalizacja obywała się w atmosferze rodzinnego pikniku.

Organizatorem oryginalnego wyścigu wózków z dziećmi na pokładzie było bielskie stowarzyszenie BuggyGym. Ze względów bezpieczeństwa dozwolony był szybki chód. Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach. Liczne grono kibiców dopingowało zawodników, którzy uczestniczyli w zawodach ze sporym poczuciem humoru właściwym dla rodzinnego pikniku.

Idea BuggyGym opiera się na założeniu, że świeżo upieczone matki mogą także być aktywne fizycznie i systematycznie dbać o swoje zdrowie bez uszczerbku dla swoich pociech. Członkinie stowarzyszenia opracowały plan ćwiczeń  dla matek z dziećmi i regularnie się spotykają na treningach. Twierdzą, że spotkania pomagają im szybciej wrócić do formy po ciąży, zadbać o swoje ciało i psychikę oraz nawiązać ciekawe znajomości.

Tekst i foto: Piotr Bieniecki