Podczas wczorajszego zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej doszło do wielu zmian na listach wyborczych. Jedynką na listach partii w wyborach do Sejmu RP pozostała Mirosława Nykiel. Nie ma również niespodzianek na kolejnych miejscach.

O tym, że 62-letnia polityk po raz kolejny otwierać będzie listy wyborcze w powiecie bielskim, cieszyńskim, żywieckim, pszczyńskim oraz mieście Bielsko-Biała, pisaliśmy już pod koniec lipca. W poprzednich wyborach parlamentarnych Nykiel uzyskała mandat, otrzymując ponad 43 tys. głosów, co było najlepszym wynikiem w regionie. W ub. roku posłanka bez powodzenia ubiegła się o mandat w Parlamencie Europejskim. W województwie śląskim glosowało na nią niespełna 9 tys. osób.

Na kolejnych miejscach znajdą się obecni posłowie PO: Sławomir Kowalski, Małgorzata Pępek oraz Aleksandra Trybuś-Cieślar. Na kolejnym miejscu pojawi się radny powiatu bielskiego Grzegorz Kotowicz. 42-letni czechowiczanin to dwukrotny brązowy medalista olimpijski w kajakarstwie, obecnie dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku.

Bartłomiej Kawalec