Galeria Sfera w Bielsku-Białej to nie tylko centrum handlowe. W sobotę wieczorem potencjalni klienci, a także ciekawscy mogli obejrzeć część kompleksu, do której dostęp jest na co dzień ograniczony. Na ostatnich piętrach i na dachu znajdują się apartamenty.

Koncepcja projektowa osiedla mieszkaniowego w Sferze zakładała z jednej strony harmonijne wpisanie lokali w strukturę architektoniczną nowoczesnej galerii handlowej i zabytkowych kamienic Bielska-Białej, a z drugiej wyraźne oddzielenie stref prywatnych i komercyjnych. Główne wejście do obiektu znajduje się w kamienicy przy ul. Cechowej 24. W holu odtworzono historyczne detale starej sieni (znajdował się tu dom fabrykanta).

W Sferze mieści się 101 mieszkań o powierzchni od 43 do 116 m kw. Ok. 35 proc. apartamentów jest już wykupionych i zamieszkanych. Średnia cena metra kwadratowego wynosi tutaj 4,4 tys. zł. Niemal wszystkie dostępne i przeznaczone na sprzedaż mieszkania są w stanie deweloperskim. Dlatego podczas wczorajszego zwiedzania największym zainteresowaniem cieszyły się części wspólne, w tym ogród na dachu.

Z mieszkań roztacza się wspaniały widok na otaczające Bielsko-Białą pasma górskie Beskidów. Możliwość codziennego oglądania miasta z tej perspektywy została wliczona w cenę apartamentów.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć