Ciasno było w miniony weekend na bielskiej starówce. Po raz pierwszy „Święta na Starówce” odbywały się nie tylko na Rynku, ale także na placu Chrobrego. Po zmroku trudno było przecisnąć się nawet boczną uliczką. Bielszczanie przychodzili całymi rodzinami.

W sobotę i niedzielę na starówce zagościła wyjątkowa atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W tym roku stoiska gastronomiczne zlokalizowano na Rynku, a stoiska handlowe z rękodziełem i ozdobami świątecznymi na placu Chrobrego.  Przygotowano degustację potraw regionalnych: słodyczy, ciast i ciasteczek, oscypków, pierogów, krokietów, placków ziemniaczanych, napojów. Można było kupić ozdoby choinkowe.

Podczas imprezy plenerowej na Rynku wystąpili artyści bielscy, w tym reprezentanci Miejskiego Domu Kultury. Na specjalny koncert zaprosił Luterański Chór Graduale z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku. Gwiazdą niedzielnego wieczoru była piosenkarka Anna Wyszkoni, która śpiewała kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Bielszczanie oklaskiwali jej piękny głos i świetne wykonanie tradycyjnego repertuaru.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć