Będzie krótsza kolejka w Pediatryku


2016-01-20, 13:09  |  komentarzy (4)

W ub roku wzrosła liczba pacjentów w specjalistycznych poradniach Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej oraz leczonych w szpitalnych oddziałach. Dzięki modernizacji bloku operacyjnego zwiększyła się liczba wykonywanych zabiegów, co pozwoli skrócić czas oczekiwania na operację.

W 2015 rok w szpitalnych poradniach przyjęto ponad 37 tys. pacjentów, w szpitalnych oddziałach blisko 6,5 tys., a w ambulatorium Izby Przyjęć ponad 20 tys. Wśród poradni liderem była chirurgia - 12,6 tys. pacjentów, natomiast jeśli chodzi o szpitalne oddziały, to najwięcej pacjentów przyjął pediatryczny - 2,6 tys. W porównaniu z rokiem 2014 wzrosła zarówno liczba pacjentów w specjalistycznych poradniach, jak i w oddziałach. W poradniach było o ponad pół tysiąca pacjentów więcej, a w oddziałach o ponad dwustu.

 - Chcemy nadal rozwijać Szpital Pediatryczny. Dlatego zostają nam dwie drogi: po pierwsze, jeszcze podnosić i tak bardzo wysoką jakość świadczonych usług medycznych, a po drugie, poszerzyć naszą ofertę o nowe usługi. Zamierzamy skorzystać z obu rozwiązań - mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

W ub. roku przeprowadzono modernizację szpitalnego bloku operacyjnego oraz wyposażono go w nowy sprzęt. Inwestycja kosztowała łącznie 2,6 mln zł. - Obecnie mamy dwie sale operacyjne tej samej klasy czystości, co oznacza, że nie musimy czekać z kolejną planową operacją aż wcześniejszy pacjent się wybudzi, a sala zostanie umyta - tłumaczy Jacek Wiśniewski, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej.

Obecnie pacjent się wybudza, sala jest myta, a personel już operuje na drugiej sali. Dzięki temu szpital może wykonywać znacznie więcej planowych zabiegów - do sześciu, siedmiu dziennie, podczas gdy wcześniej były co najwyżej cztery. W efekcie będzie mogła być skrócona kolejka pacjentów oczekujących na zabieg operacyjny z trzech miesięcy do około półtora miesiąca.

bb

Artykuł wyświetlono 1566 razy
Najnowsze artykuły:
2017-09-19
Pierwsza bielska stacja dla „elektryków”
Wkrótce w Bielsku-Białej uruchomiona zostanie pierwsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Urządzenie należące do spółki Greenway Poland stanie na parkingu Gemini Park. Do końca roku z możliwości ładowania pojazdów będzie można skorzystać bezpłatnie.
więcej
2017-09-19
Niewykorzystana szansa doliny Krzywej
Tereny w Lipniku Górnym mogłyby stać się turystyczną atrakcją miasta. Najpierw należy je jednak odpowiednio zagospodarować. Trasa w dolinie potoku Krzywa pogodziła interesy spacerowiczów, rowerzystów i narciarzy. Ale projekt został odrzucony.
więcej
2017-09-19
Sensacyjne odkrycie na budowie - foto
Dwa fragmenty murów z XIX oraz XVII lub XVIII wieku odkryto przy przebudowie bielskiej ul. Stojałowskiego. Natrafiono na nie w rejonie budynku nr 10, gdzie rzeka Niwka wpada do Białej. Teraz na ważne pytania powinni odpowiedzieć archeolodzy.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Matylda 2016-01-22 08:49
Monika, ja wolę żeby dziecko było dobrze leczone niż miałoby leżeć na wypasionym łóżeczku , a bez fachowej opieki.
Ukryty 2016-01-21 15:33
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - von Bielitz 2016-01-20 20:15
No to Pani Monika wyłoży teraz trochę więcej funduszy i będzie i na nowe łóżka, remonty i na dodatkowe pielęgniarki. Start.
Ale najpierw poutrzymuje uprzywilejowane mundurówki i górnictwo. Oni mają, to nie mają chore dzieci. Trochę funduszy na przetargi, ekrany w polach przy drogach, eleganckie przystanki i ekskluzywne toalety. Nie ma Moniko, bo Twoje pieniądze rozpływają się w złodziejskim kraju. Od 1989 roku. Pomyśl tylko, jak wyglądał ten szpital kilkanaście lat temu... Teraz jest naprawdę nieźle. Zapewniam.
niezarejestrowany - monika 2016-01-20 14:33
"wysoka jakość usług medycznych" nie wiem czy się śmiać czy płakać? każdy kto miał chociaż raz okazję skorzystać z tej placówki, szczególnie oddziałów szpitalnych a nie tylko przychodni, a ma jakieś pojęcie o standardach medycznych to zapewne zastanawia się jakim cudem to coś jest jeszcze otwarte.Oddziały połączone, te same pielęgniarki latające po np.oddziale zakaźnym(biegunkowym) a potem idące pomóc koleżance na oddziale ogólnym pediatrycznym itp.itd.Ogólnie brud, większości niekompetentny personel,kompletnie nie słuchający rodziców zawsze wiedzą lepiej, dzieci w pomalowanych po raz 100 łóżeczkach z lat 80, brak dzwonków na sali ,jak coś się dzieje z dzieckiem to musisz lecieć z dzieckiem i podłączoną kroplówką na stojaku szukać personelu co też nie zawsze się udaje,rodzice na podłodze a i tak traktowani jak zło konieczne kiedy mają jakieś pytania.Jednymi słowy można napisać książkę.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic