Dla dzieci - programowanie z klockami Lego, dla dorosłych - w języku JAVA. W bielskim Centrum Edukacja trwają przygotowania do czwartej NOCY KODOWANIA. To bezpłatne, wieczorne warsztaty programowania dla wszystkich zainteresowanych niezależnie od wieku.

Programowanie to przyszłość, o czym świadczy rosnąca popularność poprzednich edycji NOCY KODOWANIA. Potwierdza to także współczesny rynek pracy - prognozy zawodowe na kolejne lata wyraźnie wskazują, że dobrze wykształcony i przygotowany do pracy programista będzie cennym i poszukiwanym pracownikiem, dla którego drzwi do kariery w branży IT będą stały otworem.

W ramach 4. NOCY KODOWANIA Centrum Edukacja przygotowało dla uczestników zupełnie nowe warsztaty. Dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej będą uczyć się podstaw programowania z wykorzystaniem LEGO MINDSTORMS - programowalnych zestawów konstrukcyjnych robotów budowanych z klocków Lego, które umożliwiają projektowanie i programowanie własnych robotów Lego oraz wydawanie im różnorodnych poleceń do wykonania.

Starsi fani kodowania poznają podstawy programowania w języku JAVA używanym przez miliony programistów na całym świecie. Java pozwala grać w gry, wysyłać zdjęcia, prowadzić czaty, uczestniczyć w wirtualnych podróżach oraz korzystać z różnych usług, takich jak szkolenia online, bankowość internetowa czy interaktywne mapy. Dla zainteresowanych nauką tworzenia trójwymiarowej grafiki zaplanowane zostały warsztaty z języka OpenGL. 

4. NOC KODOWANIA odbędzie się 3 czerwca w Centrum Edukacja w Bielsku-Białej. Udział w wydarzeniu jest jak zawsze bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

bb