Uratowali mamę z niemowlęciem


2017-01-12, 10:02  |  komentarzy (5)

Wczoraj podczas wieczornej kąpieli w mieszkaniu przy ul. Orchidei w Bielsku-Białej zadziałał czujnik tlenku węgla. Interweniowała straż pożarna. 30-letnią właścicielkę mieszkania wraz z jedenastomiesięcznym niemowlęciem pogotowie ratunkowe odwiozło do szpitala.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 21.00 w budynku wielorodzinnym przy ul. Orchidei. Straż pożarną wezwała właścicielka mieszkania, u której podczas kąpieli zadziałał czujnik tlenku węgla. 30-latka uskarżała się na złe samopoczucie. Poza lokatorką w mieszkaniu znajdowało się jedenastomiesięczne niemowlę. Matkę wraz z dzieckiem zabrało pogotowie ratunkowe na badania do szpitala.

Strażacy zmierzyli stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach, przewietrzyli mieszkanie oraz zalecili przegląd przewodów wentylacyjnych i spalinowych. Sprawdzono również pozostałe mieszkania w pionie. Na pięć mieszkań, w dwóch również stwierdzono obecność czadu. Interwencja przy ul. Orchidei była już 66. zdarzeniem tego typu, jakie od października odnotowali bielscy strażacy.

W ramach kampanii społecznej MSWiA „Czad i ogień - Obudź czujność” każda komenda PSP otrzymała od wojewody śląskiego po kilkanaście czujników tlenu węgla z przeznaczeniem dla mieszkańców naszego województwa. Czujniki będą przekazywane lokatorom w trakcie działań ratowniczych w najbardziej zagrożonych budynkach mieszkalnych.

bb

Foto: KM PSP Bielsko-Biała

Artykuł wyświetlono 10291 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-21
Waryński przestanie być patronem szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej otrzyma imię Jana III Sobieskiego w miejsce dotychczas używanego imienia Ludwika Waryńskiego. Uchwałą w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Miejska.
więcej
2017-08-21
Miliony na sprzęt ratujący życie
Gmina sfinansuje zakup i dostawę cyfrowego tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego-Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Nowy sprzęt medyczny wraz z aparatem do znieczuleń zostanie zainstalowany w pracowni przy ul. Wyspiańskiego.
więcej
2017-08-21
Młody kierowca zatrzymał się na drzewie
Do sześciu zdarzeń drogowych doszło wczoraj na tzw. zakręcie idiotów drogi ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. W żadnym z nich nie było rannych. Do poważnego wypadku doszło w Czechowicach-Dziedzicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Rex 2017-01-13 17:29
Gdzie taki czujnik kupic?
niezarejestrowany - Bartek 2017-01-13 13:53
W czujnikach są sensory elektrochemiczne stąd może występować reakcja na perfumy, lakiery czy dezodoranty w aerozolu. Ważne, żeby prawidłowo zamontować, wtedy jest możliwość wyeliminowania lwiej części fałszywych alarmów. Ja zamontowałem w łazience na 90cm (mam wannę) i alarmy przestały mnie nękać. Jak montować wziąłem stąd - https://www.youtube.com/watch?v=ncS_RhzXvoI&t=8s
niezarejestrowany - bielitz 2017-01-12 21:11
wystarczy kominiarz i czyscic komin co 6 mc,jak sie pali mulem,lub rok weglem
niezarejestrowany - dfb 2017-01-12 11:58
te czujniki tez są dziwne użyjesz perfumy w łazience i wyje a mam czujnik polski za 200 zł
niezarejestrowany - zapobiegliwy 2017-01-12 10:46
Drodzy czytelnicy a ilu z Was posiada w swych mieszkaniach, domach gaśnicę? Warto też pomyśleć o takim zakupie.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic