Pasażerowie korzystający z usług MZK w Bielsku-Białej mogą teraz płacić w automatach biletowych za pomocą karty za bilety o niskich nominałach. Wcześniej miejski przewoźnik tłumaczył, że tego rodzaju sprzedaż nie jest opłacalna.

Latem ub. roku jeden z Czytelników skarżył się, że który z powodu braku możliwości zapłaty kartą za bilet jednorazowy nie zdążył wsiąść do odjeżdżającego autobusu. Nasz portal zapytał wtedy przewoźnika, z jakiego powodu płatność kartą możliwa jest dopiero od biletów dobowych. - Koszty prowizji, czyli opłat z tytułu realizacji płatności bezgotówkowych dla niskich nominałów biletów są niewspółmierne do marży ze sprzedaży danego biletu - argumentowano w MZK.

W ostatnim czasie bielski przewoźnik zmienił zdanie i postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. - Miejski Zakład Komunikacyjny wprowadził w automatach biletowych (tzw. biletomatach) zlokalizowanych na terenie miasta możliwość realizowania transakcji zakupu biletów o niskich nominałach (jednorazowe, 60-minutowe) przy użyciu kart płatniczych - poinformowała portal Mariola Duda, kierownik działu kas biletowych MZK.

bak