Udogodnienie dla pasażerów MZK


2017-02-17, 07:30  |  komentarzy (24)

Pasażerowie korzystający z usług MZK w Bielsku-Białej mogą teraz płacić w automatach biletowych za pomocą karty za bilety o niskich nominałach. Wcześniej miejski przewoźnik tłumaczył, że tego rodzaju sprzedaż nie jest opłacalna.

Latem ub. roku jeden z Czytelników skarżył się, że który z powodu braku możliwości zapłaty kartą za bilet jednorazowy nie zdążył wsiąść do odjeżdżającego autobusu. Nasz portal zapytał wtedy przewoźnika, z jakiego powodu płatność kartą możliwa jest dopiero od biletów dobowych. - Koszty prowizji, czyli opłat z tytułu realizacji płatności bezgotówkowych dla niskich nominałów biletów są niewspółmierne do marży ze sprzedaży danego biletu - argumentowano w MZK.

W ostatnim czasie bielski przewoźnik zmienił zdanie i postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. - Miejski Zakład Komunikacyjny wprowadził w automatach biletowych (tzw. biletomatach) zlokalizowanych na terenie miasta możliwość realizowania transakcji zakupu biletów o niskich nominałach (jednorazowe, 60-minutowe) przy użyciu kart płatniczych - poinformowała portal Mariola Duda, kierownik działu kas biletowych MZK.

bak

Artykuł wyświetlono 8480 razy
Najnowsze artykuły:
2017-02-27
Nowoczesna skręca w lewo? - foto
Pozyskiwanie rozczarowanego elektoratu PiS oraz merytoryczne propozycje dotyczące wizji Polski - zapowiedział prezes Nowoczesnej Ryszard Petru podczas wczorajszej konferencji z sympatykami tej partii w Bielsku-Białej.
więcej
2017-02-27
By wycinka była… tańsza
Deweloperzy skarżą się na nowe przepisy o wycince drzew. Ich krytyka tzw. Lex Szyszko różni się jednak od zastrzeżeń ekologów. Jaka jest sytuacja pod tym względem w Bielsku-Białej? W naszym artykule próbujemy przyjrzeć się tym kwestiom.
więcej
2017-02-27
Śmiertelny wypadek na Cieszyńskiej
Drogówka ustala szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj na ul. Cieszyńskiej. 62-letni kierowca mercedesa najprawdopodobniej stracił przytomność za kierownicą, po czym wjechał w przydrożne ogrodzenie. Poniósł śmierć na miejscu.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - marta 2017-02-17 22:10
a może by wreszcie wprowadzili takie udogodnienie - autobusy kursujące nie jeden za drugim, ale w normalnych odstępach czasu?
niezarejestrowany - Aaa 2017-02-17 19:52
Wszędzie są bilety czasowe.
niezarejestrowany - Adamsky 2017-02-17 15:53
@erer/ a nie powinieneś być raczej error? Bardziej by pasowało do twojego "stylu"
niezarejestrowany - 333333333 2017-02-17 13:53
a może chcecie jeszcze zamawianie biletów przez internet z dowozem przez kuriera ?
niezarejestrowany - cebulandia 2017-02-17 13:51
biletomaty w autobusach...płatność przez smsm...od kiedy wszyscy nagle zrobili się tacy postępowi ? może jeszcze płatność telepatyczna ? nie było biletomatów Źle...są biletomaty ŹLE ! ale w cebulowym mieście już tak jest...cebula z człowieka już nie wyjdzie
niezarejestrowany - hehe 2017-02-17 13:49
@BURAK ZE WSI...codziennie korzystam z MZK..popsuty biletomat od początku ich istnienia widziałem może z 6 razy...to jest sprzęt elektroniczny z systemem więc ma prawo mieć czasem awarię...a biletomatów jest bardzo dużo...na każdy ważnym przystanku on jest...ale cebulaki będą płakać że nie ma na wsi z którego dziennie jeżdżą 3 osoby na krzyż :D..cebulaaaaaaaaaaa
niezarejestrowany - burak ze wsi 2017-02-17 13:43
@cebulandia jakbyś korzystał z usług mzk to wiedziałbyś że te biletomaty w większości są popsute i dlatego ludzie zmuszeni są na zakup biletu u kierowcy. Najprościej poobrażać nie mając podstaw.
niezarejestrowany - ale z ciebie prostak 2017-02-17 13:04
cebulandia - racja biletomwatów jest od groma hahahhaha po dwa na każdym przystanku. A
niezarejestrowany - 3333 2017-02-17 12:00
@Jacek...śmiej się ze swojej głupoty...nie ma to jak płacić 1,5 za bilet kartą..
niezarejestrowany - cebulandia 2017-02-17 11:59
mieszkańcy w Bielsku to oszołomy..wiecznie źle...postawili biletomaty to głąby kupują u kierowcy...może jeszcze każdy kierowca powinien mieć terminal płatniczy ?
niezarejestrowany - Jacek 2017-02-17 11:55
Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać... To miasto to stan umysłu.
niezarejestrowany - yo nic że rokład jazdy kuleje 2017-02-17 11:10
wow hurrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa teraz MZK stanie na nogi.
niezarejestrowany - dddddd 2017-02-17 10:33
przecież karta można płacić od początku ale nie opłaca się płacić za bilet np. 2 zł...tak samo jest w sklepach ! teraz już rzadko spotykane..a wiecie dlaczego ? bo operator terminali płatniczych pobiera prowizje za płatności karta...
niezarejestrowany - lolek 2017-02-17 10:03
dziękujemy Panu Dyrektorowi, bardzo odważna decyzja, ogromna poprawa, bardzo Pan dba o nas pasażerów dziękujemy
niezarejestrowany - bb zl 2017-02-17 09:44
Pasażerowie mogą płacić za bilety kartą? Sukces roku 2017
niezarejestrowany - dfdfd 2017-02-17 09:33
biletomaty w autobusach...a to dobre...ludzie nie potrfią korzystać z normalnych biletomatów tylko kupują u kierowcy...totalna żenada...to nie ratusz jest problemem tylko mieszkańcy zacofani
niezarejestrowany - erer 2017-02-17 09:31
@Adamsky a może wprowadzimy jeszcze bilety 2, 3, 7, 12, 17, 25, 32 minutowe ? po co Ci 5 minutowy ? a ja będzie korek i nie zdążysz zajechać tam gdzie chciałeś ? ile by kosztował taki bilet ? 50 groszy ? taki Janusz Biznesu jak Ty po tygodniu bo zbankrutował z takimi pomysłami...zamiast kupować bilet żeby przejechać 1 przystanek to lepiej iść na nogach
niezarejestrowany - pasażer 2017-02-17 09:31
Po przeczytaniu stwierdzam że to jest propaganda sukcesu, bo jak inaczej nazwać to że w innych miastach od dawien dawna jest to standardem a u nas jak zawsze nie opłaca się nic. Tok rozumowania z epoki towarzysza gierka. Teraz czekamy na kolejny ruch i "ukłon" w stronę pasażerów korzystających z dobrodziejstw MZK czyli możliwość płacenia za bilet poprzez SMS. Już widzę jak propaganda będzie napawać się z zachwytu.
niezarejestrowany - Adamsky 2017-02-17 09:27
A ja zamiast tych super-drogich nowinek wolałby, żeby MZK wprowadziło bilet na krótkie odległości, np. 5 czy 10 minutowy w cenie np. ulgowego. Kontrola bardzo łatwo mogłaby sprawdzić ważność takiego biletu, bo każdy kasownik nadrukowuje dokładną godzinę i minutę skasowania! Tworzy się różne kosztowne "udogodnienia", wyświetlacze, autobusy już dosłownie gadają jaki przystanek ale opłata 3zł za przejechanie 1,2 czy 3 przystanków jest nieadekwatna do usługi. Tyle w temacie.
niezarejestrowany - Kondzior 2017-02-17 09:11
Kiedy biletomaty pojawią się we wszystkich autobusach jak w innych miastach. To już jest standard. Podobnie z tablicami informacyjnymi o przyjazdach i odjazdach autobusów. Zamontowali jeden przy Prezydencie a reszta wkrótce- inne miasta mają to od lat !!!
niezarejestrowany - szaba 2017-02-17 09:11
Ponizej , gamonie i dzieci z podstawówki czemu piszecie bzdury
niezarejestrowany - broawo MZK 2017-02-17 09:01
wooooowwwwww jeszcze 100 lat i dogonimy XX wiek w nowinkach technicznych !!!
niezarejestrowany - jaaaaa 2017-02-17 08:38
Wow....gratuluję! A wiecie dlaczego tak jest?? Bo władza przygotowuje to miasto dla starych ludzi a Ci z kart nie kotzystajoooo. Pieniądze w skarpetkach..biletomaty no okay postawiliśmy ale tylko na żetony....szok :( co się z tym miastem dzieje....
niezarejestrowany - SolariS 2017-02-17 08:14
No normalnie szaleństwo. Zmian nam starczy do końca roku.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda