Podczas ubiegłotygodniowej gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie ogłoszono zwycięzców 13. edycji „Dnia Przedsiębiorczości”. Wśród laureatów nie zabrakło reprezentantów Bielska-Białej. Oto oni!

Spośród 699 szkół z całego kraju uczestniczących w ramach „Dnia Przedsiębiorczości” w konkursie na najaktywniejszą szkołę wyłoniono dwudziestu laureatów. Jednym z nich zostało II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej.

Z prawie 15 tys.  uczestników konkursu na najaktywniejszą firmę i instytucję, w kategorii firm i instytucji regionalnych wyłoniono dziesięciu laureatów. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie instytucje z Bielska-Białej: Komenda Miejska Policji oraz Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II.

W ub. roku w „Dniu Przedsiębiorczości” wzięło udział ponad 35 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Program ma na celu przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy. Służą temu jednodniowe praktyki w firmach i instytucjach, które zgłosiły się do programu. Organizatorem „Dnia Przedsiębiorczości” jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. 14. edycja „Dnia Przedsiębiorczości” odbędzie się 26 kwietnia 2017.

MCI

Na zdjęciu: Joanna Dworniczek, zastępca dyrektora Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II odebrała nagrodę przyznaną placówce w konkursie na najaktywniejszą firmę i instytucję.