Gżegżółki, piegże i inne zagwozdki


2017-04-27, 10:15  |  komentarzy (0)

Uczestnicy tegorocznego Beskidzkiego Dyktanda organizowanego w ramach XVIII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki będą walczyć o Pióro Prezydenta Bielska-Białej. Osoby zainteresowane tym trofeum powinny już teraz pomyśleć o zgłoszeniu do konkursu!

Konkurs skierowany jest do osób powyżej 13. roku życia (uczniów, nauczycieli, pracowników szkół, pracowników instytucji publicznych i osób prywatnych). W konkursie nie mogą wziąć udziału studenci i absolwenci filologii polskiej oraz nauczyciele poloniści, a także pracownicy naukowi z tego zakresu. O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona do 300 osób.

Tekst czwartej edycji Beskidzkiego Dyktanda jest chroniony tajemnicą do momentu jego rozpoczęcia. Ocenie podlegać będzie  poprawność ortograficzna i interpunkcyjna. Przy sprawdzaniu prac będą stosowane zasady zawarte w  „Wielkim  słowniku ortograficznym PWN” pod redakcją prof. dr. hab. Edwarda Polańskiego (wyd. 2016). Konkurs będzie zorganizowany w następujących kategoriach:
1. Open (wszyscy uczestnicy)
2. Junior (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych)
3. Młodziki (uczniowie szkół gimnazjalnych).

Dla najlepszych uczestników konkursu w każdej z kategorii przewidziano cenne nagrody, m.in. laptop, tablet, czytniki e-booków, smartwatche, Monografia Bielska-Białej oraz wiele innych nagród rzeczowych. Zwycięzca otrzyma Pióro Prezydenta Bielska-Białej oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii.

Beskidzkie Dyktando odbędzie się 12 maja 2017 o godz. 8.30 w Auditorium Maximum Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej przy ul. Willowej 2. Podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród najlepszym uczestnikom dyktanda przewidziano w tym samym dniu o godz. 12.00 podczas inauguracji XVIII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji Beskidzkiego Dyktanda będzie prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, znany językoznawca, propagator kultury języka i wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego, który objął honorowy patronat nad przebiegiem tegorocznego konkursu. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Beskidzkiego Dyktanda.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać drogą elektroniczną do 5 maja 2017 roku. Szczegółowe informacje o Beskidzkim Dyktandzie znajdziesz TUTAJ.

bb

Artykuł wyświetlono 2472 razy
Najnowsze artykuły:
2017-10-18
Katowice tańsze od Bielska-Białej?
- Musimy świadomie decydować, czy chcemy za pośrednictwem spółek komunalnych wydawać pieniądze na klub sportowy, bo to wpływa na koszty wody, ścieków i śmieci - wylicza poseł, który zaprezentuje dziś mapę wydatków publicznych w mieście.
więcej
2017-10-18
Nagroda dla bielskiej fabryki czekolady
W Teatrze Polskim odbyła się gala finałowa prestiżowego konkursu Firma Roku 2017, którego celem już po raz ósmy było wyłonienie najlepszych firm z Podbeskidzia i uhonorowanie ich statuetką mitycznego Dedala. W Bielsku-Białej wygrała fabryka czekolady.
więcej
2017-10-18
Sześć ofert na przebudowę Dębowca
Sześć ofert wpłynęło w postępowaniu przetargowym na rozbudowę ul. Dębowiec i Skarpowej w Bielsku-Białej. Oferty cenowe wahają się od 4,8 do 5,7 mln zł. To pierwszy etap rozbudowy dróg, które łączą popularne tereny rekreacyjne w mieście.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic