Gżegżółki, piegże i inne zagwozdki


2017-04-27, 10:15  |  komentarzy (0)

Uczestnicy tegorocznego Beskidzkiego Dyktanda organizowanego w ramach XVIII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki będą walczyć o Pióro Prezydenta Bielska-Białej. Osoby zainteresowane tym trofeum powinny już teraz pomyśleć o zgłoszeniu do konkursu!

Konkurs skierowany jest do osób powyżej 13. roku życia (uczniów, nauczycieli, pracowników szkół, pracowników instytucji publicznych i osób prywatnych). W konkursie nie mogą wziąć udziału studenci i absolwenci filologii polskiej oraz nauczyciele poloniści, a także pracownicy naukowi z tego zakresu. O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona do 300 osób.

Tekst czwartej edycji Beskidzkiego Dyktanda jest chroniony tajemnicą do momentu jego rozpoczęcia. Ocenie podlegać będzie  poprawność ortograficzna i interpunkcyjna. Przy sprawdzaniu prac będą stosowane zasady zawarte w  „Wielkim  słowniku ortograficznym PWN” pod redakcją prof. dr. hab. Edwarda Polańskiego (wyd. 2016). Konkurs będzie zorganizowany w następujących kategoriach:
1. Open (wszyscy uczestnicy)
2. Junior (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych)
3. Młodziki (uczniowie szkół gimnazjalnych).

Dla najlepszych uczestników konkursu w każdej z kategorii przewidziano cenne nagrody, m.in. laptop, tablet, czytniki e-booków, smartwatche, Monografia Bielska-Białej oraz wiele innych nagród rzeczowych. Zwycięzca otrzyma Pióro Prezydenta Bielska-Białej oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii.

Beskidzkie Dyktando odbędzie się 12 maja 2017 o godz. 8.30 w Auditorium Maximum Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej przy ul. Willowej 2. Podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród najlepszym uczestnikom dyktanda przewidziano w tym samym dniu o godz. 12.00 podczas inauguracji XVIII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji Beskidzkiego Dyktanda będzie prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, znany językoznawca, propagator kultury języka i wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego, który objął honorowy patronat nad przebiegiem tegorocznego konkursu. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Beskidzkiego Dyktanda.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać drogą elektroniczną do 5 maja 2017 roku. Szczegółowe informacje o Beskidzkim Dyktandzie znajdziesz TUTAJ.

bb

Artykuł wyświetlono 2416 razy
Najnowsze artykuły:
2017-06-26
Czy Ślązacy skolonizują Małopolskę? - foto
„Bielsko-Biała między Śląskiem a Małopolską”: to tytuł debaty, która odbyła w Galerii Wzgórze z udziałem licznej publiczności. Moderatorem był Janusz Buzek. W dyskusji wzięli udział również ks. prof. Marek Uglorz, dr Grzegorz Wnętrzak i niżej podpisany.
więcej
2017-06-26
Operacja Południe dopiero jesienią
„Operacja Południe” nie odbędzie się podczas wakacji. Organizatorzy tego wielkiego wydarzenia uważają, że jesienią można przyciągnąć jeszcze więcej fanów. Kulminacyjnym punktem zlotu jest parada pojazdów militarnych głównymi ulicami Bielska-Białej.
więcej
2017-06-26
Tłumy na zabawie w Straconce - foto
Kilkaset osób bawiło się w minioną sobotę na terenie nieczynnych kamieniołomów w Małej Straconce w Bielsku-Białej. Piknik rodzinny organizowany przez Radę Osiedla i OSP z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic