Wyjątkowa noc w bielskim archiwum


2017-05-19, 14:10  |  komentarzy (3)

W najbliższą sobotę w Bielsku-Białej odbędzie się Noc Muzeów. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się program przygotowany przez Archiwum Państwowe, które udostępni zwiedzającym swoje magazyny. Miłośników historii miasta z pewnością zaciekawi wystawa oryginalnych projektów Karola Korna.

Archiwum Państwowe w Katowicach oddział w Bielsku-Białej (ul. Piłsudskiego 43) będzie można zwiedzać w godz. 18.00-24.00. W programie:
- wystawa "U źródeł Wisły" - rzeka Wisła w materiałach archiwalnych,
- wystawa dokumentacja architektonicznej ze szczególnych uwzględnieniem prac Karola Korna oraz czasopism architektonicznych,
- prezentacja etapów powstawania budynku archiwum (filmowe nagrania ze starych siedzib, makiety projektów nowej siedziby),
- zwiedzanie magazynów archiwalnych.

Muzeum Motoryzacji (ul. Kazimierza Wielkiego 1) zaprezentuje kolekcję zabytkowych samochodów. Wspaniałe zabytki techniki motoryzacyjnej będzie można podziwiać w godz. 18.00-23.00 - wewnątrz i na zewnątrz muzeum. W sobotnią noc zaprasza zwiedzających także Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej (o programie pisaliśmy w artykule Sensacyjna noc w zamku). Do akcji na zamku włączą się policjanci z Bielska-Białej. Śledczy wraz z technikiem kryminalistyki zademonstrują, jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa, a policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania zdradzą tajniki zatrzymania najniebezpieczniejszych przestępców.

bb

Artykuł wyświetlono 4770 razy
Najnowsze artykuły:
2017-05-29
Nie będzie sekundników?
Dzięki zmianom przepisów wkrótce legalne będzie instalowanie wyświetlaczy odmierzających czas pozostały do zmiany świateł na skrzyżowaniach. Ale pomimo zmiany prawa, w Bielsku-Białej sekundników na ulicach raczej nie będzie. Dlaczego?
więcej
2017-05-29
Nawet pięć lat za kradzież prądu
Mieszkaniec budynku przy ul. Broniewskiego w Bielsku-Białej podłączył prowizoryczne kable do instalacji w klatce schodowej kamienicy i kradł w ten sposób prąd. Za kradzież energii elektrycznej może mu grozić kara nawet do pięciu lat więzienia.
więcej
2017-05-29
Atrakcyjne święto Bielska-Białej
W najbliższy weekend miasto Bielsko-Biała będzie obchodziło swoje święto. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji - od gali światowych przebojów przed ratuszem po koncerty zespołów Strachy Na Lachy oraz Pectus pod Dębowcem. Podajemy PROGRAM!
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Agata 2017-05-17 19:01
Brawo, super inicjatywa.
niezarejestrowany - uuuuuuuuuu 2017-05-16 14:54
Karol o północy będzie straszyła biała dama w towarzystwie kasztelana ......
niezarejestrowany - Karol 2017-05-16 11:10
Czy trzeba przyjść o jakiejś konkretnej godzinie żeby się załapać na jakieś projekcje/opowieści ;) czy wystawa ma charakter statyczny i o której nie przyjdę to zobaczę to samo?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic