W najbliższą sobotę w Bielsku-Białej odbędzie się Noc Muzeów. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się program przygotowany przez Archiwum Państwowe, które udostępni zwiedzającym swoje magazyny. Miłośników historii miasta z pewnością zaciekawi wystawa oryginalnych projektów Karola Korna.

Archiwum Państwowe w Katowicach oddział w Bielsku-Białej (ul. Piłsudskiego 43) będzie można zwiedzać w godz. 18.00-24.00. W programie:
- wystawa "U źródeł Wisły" - rzeka Wisła w materiałach archiwalnych,
- wystawa dokumentacja architektonicznej ze szczególnych uwzględnieniem prac Karola Korna oraz czasopism architektonicznych,
- prezentacja etapów powstawania budynku archiwum (filmowe nagrania ze starych siedzib, makiety projektów nowej siedziby),
- zwiedzanie magazynów archiwalnych.

Muzeum Motoryzacji (ul. Kazimierza Wielkiego 1) zaprezentuje kolekcję zabytkowych samochodów. Wspaniałe zabytki techniki motoryzacyjnej będzie można podziwiać w godz. 18.00-23.00 - wewnątrz i na zewnątrz muzeum. W sobotnią noc zaprasza zwiedzających także Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej (o programie pisaliśmy w artykule Sensacyjna noc w zamku). Do akcji na zamku włączą się policjanci z Bielska-Białej. Śledczy wraz z technikiem kryminalistyki zademonstrują, jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa, a policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania zdradzą tajniki zatrzymania najniebezpieczniejszych przestępców.

bb