Wyjątkowa noc w bielskim archiwum


2017-05-19, 14:10  |  komentarzy (3)

W najbliższą sobotę w Bielsku-Białej odbędzie się Noc Muzeów. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się program przygotowany przez Archiwum Państwowe, które udostępni zwiedzającym swoje magazyny. Miłośników historii miasta z pewnością zaciekawi wystawa oryginalnych projektów Karola Korna.

Archiwum Państwowe w Katowicach oddział w Bielsku-Białej (ul. Piłsudskiego 43) będzie można zwiedzać w godz. 18.00-24.00. W programie:
- wystawa "U źródeł Wisły" - rzeka Wisła w materiałach archiwalnych,
- wystawa dokumentacja architektonicznej ze szczególnych uwzględnieniem prac Karola Korna oraz czasopism architektonicznych,
- prezentacja etapów powstawania budynku archiwum (filmowe nagrania ze starych siedzib, makiety projektów nowej siedziby),
- zwiedzanie magazynów archiwalnych.

Muzeum Motoryzacji (ul. Kazimierza Wielkiego 1) zaprezentuje kolekcję zabytkowych samochodów. Wspaniałe zabytki techniki motoryzacyjnej będzie można podziwiać w godz. 18.00-23.00 - wewnątrz i na zewnątrz muzeum. W sobotnią noc zaprasza zwiedzających także Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej (o programie pisaliśmy w artykule Sensacyjna noc w zamku). Do akcji na zamku włączą się policjanci z Bielska-Białej. Śledczy wraz z technikiem kryminalistyki zademonstrują, jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa, a policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania zdradzą tajniki zatrzymania najniebezpieczniejszych przestępców.

bb

Artykuł wyświetlono 4893 razy
Najnowsze artykuły:
2017-09-21
Szykują się na powódź
Sytuacja pogodowa jest dynamiczna, a prognozy zmieniają się praktycznie z każdą godziną. W magazynie przeciwpowodziowym przy ul. Krakowskiej jest 20 ton piasku i 3 tys. worków. System zarządzania kryzysowego w mieście działa całodobowo.
więcej
2017-09-21
Strzelił do swojej byłej żony
Podczas awantury domowej 69-letni mężczyzna zaatakował swoja byłą żonę. W czasie kłótni sprawca zaatakował kobietę, oddając w jej kierunku strzał z broni pneumatycznej. Pokrzywdzona doznała urazu żeber.
więcej
2017-09-21
Przebudowa ważnej ulicy z parkingami
Do końca maja przyszłego roku potrwa kompleksowa przebudowa ul. Słowackiego w Bielsku-Białej. MZD rozpoczął poszukiwania wykonawcy tej inwestycji. W ramach prac budowlanych wyremontowany zostanie również parking przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Agata 2017-05-17 19:01
Brawo, super inicjatywa.
niezarejestrowany - uuuuuuuuuu 2017-05-16 14:54
Karol o północy będzie straszyła biała dama w towarzystwie kasztelana ......
niezarejestrowany - Karol 2017-05-16 11:10
Czy trzeba przyjść o jakiejś konkretnej godzinie żeby się załapać na jakieś projekcje/opowieści ;) czy wystawa ma charakter statyczny i o której nie przyjdę to zobaczę to samo?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic