Nie ma problemu na Radosnej?


2017-05-17, 07:00  |  komentarzy (23)

W południowej części śródmieścia Bielska-Białej, na osiedlu Grunwaldzkim, znajduje się krótka i wąska ul. Radosna. - Trudno na niej zaparkować, więc kierowcy radzą sobie jak mogą i notorycznie łamią przepisy oraz stawiają samochody tak, że boimy się o swoje bezpieczeństwo - zaalarmowali nas mieszkańcy. Postanowiliśmy sprawdzić tę informację.

 - Jeśli coś się stanie, to straż pożarna, pogotowie czy inne służby ratownicze będą miały problemy żeby tu dojechać - piszą lokatorzy budynków przy Radosnej. Żalą się też, że ludzie starsi, inwalidzi i matki z wózkami dziecięcymi nie mogą swobodnie chodzić po chodnikach, bo te notorycznie pozastawiane są autami. - Policja, strażnicy miejscy i zarządcy budynków nic sobie z naszych skarg nie robią - twierdzą.

Policja: wszystko w porządku

Nadkomisarz Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej: - Od lutego wpłynęło do nas 55 zawiadomień o nieprawidłowo zaparkowanych samochodach na Radosnej. Żadne się jednak nie potwierdziło. Za każdym razem okazywało się, że pojazdy stoją tak, jak powinny, a więc zgodnie z przepisami.

 - Ten rejon podlega komisariatowi przy ul. Składowej. Policjanci przeprowadzali kontrole o różnych porach, w dni powszednie i świąteczne, czasem w nocy, niekiedy nad ranem. Dzwoniono do nas m.in. na numer alarmowy, patrole od razu udawały się na miejsce. I okazywało się, że wszystko jest w porządku - opowiada pani nadkomisarz.

Mimo, że dotychczas nie stwierdzono naruszeń prawa, to jednak Elwira Jurasz zachęca, by mieszkańcy zawiadamiali policję o źle zaparkowanych samochodach. - Każdy taki przypadek zostanie niezwłocznie sprawdzony - zapewnia.

Straż Miejska: tylko sześć mandatów

Z kolei Grzegorz Gładysz, komendant Straży Miejskiej w Bielsku-Białej, przysłał nam następującą informację: - Tutejsza jednostka w okresie od 16 maja 2016 do 16 maja 2017 odnotowała 10 zgłoszeń dotyczących nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów na ul. Radosnej (…). Podejmowane przez strażników czynności w sześciu przypadkach zakończyły się wyciagnięciem wobec sprawców wykroczeń konsekwencji przewidzianych prawem. W czterech przypadkach interweniujący funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zgłoszenia nie potwierdzili faktu popełnienia czynu zabronionego.

My na Radosną pojechaliśmy wczoraj, w późnych godzinach popołudniowych. Nie mieliśmy żadnych problemów z pozostawieniem samochodu ani na samej ulicy, ani na pobliskim dużym parkingu przy ul. Milusińskich. Tuż obok, na niedawno wyasfaltowanym placu przed dworcem PKP Lipnik, bez trudu zmieści się grubo ponad setka pojazdów. O godz. 17 stały tam trzy samochody.

 - Radosna jest wąska i ciasna, ale ja żadnego problemu nie dostrzegam. Widziałem tu kiedyś strażników miejskich, przyglądali się samochodom, ale jakoś nikomu blokady nie założyli. Widocznie nie było powodu - mówi zagadnięty przez nas na ulicy pan Jan.

ZGM: nowych parkingów nie będzie

Budynki i tereny przy Radosnej należą do różnych właścicieli. Zakład Gospodarki Miejszkaniowej administruje tylko niektórymi z nich. - W najbliższym czasie nie planujemy zwiększenia w tym rejonie liczby miejsc parkingowych. Te, które są, muszą wystarczyć. A na nowy, duży parking nie ma tam po prostu miejsca - mówią urzędnicy.

Zwracają też uwagę, że decyzje w tym względzie należą przede wszystkim do wspólnot mieszkaniowych zarządzających poszczególnymi nieruchomościami. - To one rozporządzają swymi działkami - twierdzi ZGM.

Ryszard Bodzek, kierownik podległej ZGM-owi Administracji Domów Mieszkalnych, przypomina: - Miejsc parkingowych kiedyś było więcej, np. na pobliskiej ul. Energetyków. Zostały zlikwidowane, bo przeszkadzały mieszkańcom…

Marek Żuliński

Artykuł wyświetlono 6643 razy
Najnowsze artykuły:
2017-05-29
Nie będzie sekundników?
Dzięki zmianom przepisów wkrótce legalne będzie instalowanie wyświetlaczy odmierzających czas pozostały do zmiany świateł na skrzyżowaniach. Ale pomimo zmiany prawa, w Bielsku-Białej sekundników na ulicach raczej nie będzie. Dlaczego?
więcej
2017-05-29
Nawet pięć lat za kradzież prądu
Mieszkaniec budynku przy ul. Broniewskiego w Bielsku-Białej podłączył prowizoryczne kable do instalacji w klatce schodowej kamienicy i kradł w ten sposób prąd. Za kradzież energii elektrycznej może mu grozić kara nawet do pięciu lat więzienia.
więcej
2017-05-29
Atrakcyjne święto Bielska-Białej
W najbliższy weekend miasto Bielsko-Biała będzie obchodziło swoje święto. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji - od gali światowych przebojów przed ratuszem po koncerty zespołów Strachy Na Lachy oraz Pectus pod Dębowcem. Podajemy PROGRAM!
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Ndnd 2017-05-18 16:05
Chodnik element drogi
niezarejestrowany - mieszkanka 2017-05-18 08:00
Zalezy co rozumiesz przez slowo chodnik. Dojscia do blokow to tez chodniki, czy moze nie?
niezarejestrowany - Oko 2017-05-18 06:53
Cytuję nie mogą swobodnie chodzić po chodnikach, bo te notorycznie pozastawiane są autami koniec cytatu jedna rzecz nie ma chodników na tej ulicy
Ukryty 2017-05-18 06:41
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - young blended 2017-05-17 21:54
Do Grunwald: to już od kilku lat osiedle z duża ilością młodych rodzin z dziećmi. Masz dane z lat dwutysięcznych.
niezarejestrowany - najprosciej 2017-05-17 21:21
no to ogrodzić to osiedle i każdy pilota z mieszkańców i po sprawie tylko ze tu trzeba ponieść koszty a wy chcecie żeby wszyscy mieszkańcy Bielska wam to fundowali. Do wszystkich mieszkańców osiedli wymagajcie od zarządu spółdzielni rogatek z pilotem na wjazdach na osiedlu wojska polskiego beda takie rogatki wiec niech wam nie mydlą oczu ze to niemożliwe na ul. Wapiennej rogatki sa przy budynkach ZGM wiec sprawa jest prosta do rozwiązania. Wjeżdżają tylko upoważnieni
niezarejestrowany - Grzesia 2017-05-17 19:06
Na załączonym zdjęciu to jest ulicą równoległa do Radosnej. A na Radosnej zwyczajnie chodników brak auta zapaekowane po obu stronach i jak idzie pieszy to albo na trawke albo między auta musi się chować.
Duży parking jest ale co z tego jak jest płatny..
@Serena a skąd takie info ze miasto zrewitalizowalo osiedle??? Niestety ale jak to w wekszosci osiedli bywa sami za to zapłaciliśmy a tak naprawdę nadal splacamy kredyt za termomodernizacje.. miasto nic nie daje za darmo! Dodatkowo jak ktoś wspomniał każdy zmotoryzowany musi znać rozkład męczy na stadionie żeby znalezc miejsce jak się odbywa na stadionie. I co z tego że to jest nie każdego dnia. Skoro nie mam gdzie zaparkować, bo kibice stają gdzie popadnie!
niezarejestrowany - sezon ogorkowy 2017-05-17 18:41
chyba troszeczkę nietrafiony temat mieszkańcy po prostu chcą żeby nikt im tam nie parkował na miejscach przed ich budynkami bo uważają ze miejsca są tylko dla nich ha ha wydzwaniają po policje i straż i zawracają gitarę bo chcą coś ugrać. 300 m od radosnej ogromny parking a oni narzekają co maja powoiedziec mieszkanćy innych osiedli
niezarejestrowany - ??????????? 2017-05-17 18:37
jeżeli na dołączonym zdjęcie jest ulica radosna to pytam gdzie niby te chodniki są?
niezarejestrowany - Grunwald 2017-05-17 14:31
Grunwaldzie to po prostu stare osiedle ze starymi, nudzącymi się ludźmi wystającymi w oknach i szukającymi jakiejkolwiek rozrywki. No i upatrzyli sobie rozrywkę w postaci Policji i Straży Miejskiej obserwując: jak zadzwonię - przyjeżdża kolorowy samochodzik z kolorowymi ludkami w środku. Ot tak, dla przyjemności.
niezarejestrowany - koraz 2017-05-17 12:48
a może by tak najpierw zrobić sensowny parking żeby ludzie mieli gdzie parkować????? przepraszam, mają auto wnosić do domu? u nas na Złotych to samo, aut przybywa , parkingów nie. ale jak ktoś nie ma samochodu to wiadomo, dowalić sąsiadowi bo kawałek trawy rozjechał. ehhh Polacy , zawiść zawiść zawiść
niezarejestrowany - bb-bb 2017-05-17 12:27
@radosna a smutna . Nie ma takiego numeru . Prawidłowy numer :
I Komisariat Policji
Policja
Składowa 2
33 825 01 00
niezarejestrowany - podkomisarz ds kołpaków 2017-05-17 11:16
Po pierwsze interwencja w takiej sprawie wygląda tak: straż miejska- nie mamy teraz możliwości- wszyscy na interwencjach, policja- przyjazd po najwcześniej godzinie- auta już przeparkowane. Polecam zdenerwowanym zrobić zdjęcie i zgłosić. A problem na osiedlu bywa czasem duży, zwłaszcza jak parkuje się na końcach ulic i auta większe- śmieciarka, karetka, straż, może mieć problem. Dzwonić, ale robić zdjęcie żeby nie było później takich argumentów, że fałszywe zgłoszenie.
niezarejestrowany - Serena 2017-05-17 11:04
Ludzie z os. Grunwaldzkiego są wyjątkowo specyficzni. Im wiecznie coś tam nie pasuje.Miasto zrewitalizowało im osiedle i mało. Premanentny lament. A własność gruntu tylko po budynkiem.
niezarejestrowany - jaco 2017-05-17 11:00
Sądząc po fotografii, to z prawej strony uliczki równolegle do budynku są miejsca parkingowe, wadliwie wyznaczone bo blokują dojazd. Czy problemu nie można dość prosto rozwiązać, robiąc miejsca parkingowe po lewej stronie uliczki, gdzie budynki stoją prostopadle?
niezarejestrowany - radosna a smutna 2017-05-17 10:00
Skoro policja nie widzi problemu i ma w nosie mieszkańców to proponuję dzwonić na komisariat bezpośrednio: ul. Składowa 2
telefon dyżurny : (0-33) 825 01 00
niech się wezmą do pracy, a pana redaktora to proszę o kontakt - powiadomię Go jak bedzie pozastawiane, niech przyjedzie zobaczyć. I żeby bylo jasne, nie chodzi mi o mecze i nowy duży parking - chodzi o ludzi, którzy nie szanują innych, a samochodem wjechali by najchętniej do klatki. Nie chce się zaparkować na milusinskich i przejść paru kroków dla zdrowia.
Uściślając, parking na milusinskich nie jest płatny - to parking przy jurandzie, a miastowy płatny to ul.Brodzińskiego
Przypominam - wszystkie drogi na osiedlu to Drogi Pożarowe i straz miejska ma obowiązek odholowac pojazd z takiej drogi - niestety maja to w nosie.
niezarejestrowany - majk 2017-05-17 08:41
Meczy w roku jest ze 20 i trwają 2 godziny. Rzeczywiście dramat.
niezarejestrowany - Maja 2017-05-17 08:05
A mnie kuedy kobieta jadąca z duza prędkością bym tam specjalnie przejechała. Jechała do przedszkola wiec poszlam za nia zapytac czy zdaje sobie z tego sprawę. Odpowiedziała ze tak i ze powinnam jej zejść na trwawnik :)
niezarejestrowany - Rudy 2017-05-17 07:47
Parking na Milusińskich...jest płatny, a dla mieszkańców nie powinien być.
niezarejestrowany - Radosna 2017-05-17 07:44
Najgorzej jest jak są mecze na stadionie, wtedy kibice nie mieszczą się na parkingach i stają na osiedlu... Wtedy po pracy nie łatwo zaparkować i nieraz trzeba zrobić kilka rund po osiedlu.
niezarejestrowany - mela 2017-05-17 07:40
proszę pojechać na Listopadową na odcinku skrzyżowania z Grunwaldzką i Modrzewskiego, ulica dwukierunkowa a parkują po obu jej stronach, ciężko przejechać osobówką nie mówiąc o straży czy innych , ale cóż innym - władzy wolno
niezarejestrowany - gość 2017-05-17 07:33
1. Nie "...Zarząd Gospodarki Miejskiej..." tylko Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.
2. "... decyzje w tym względzie należą przede wszystkim do wspólnot mieszkaniowych zarządzających poszczególnymi nieruchomościami. - To one rozporządzają swymi działkami - twierdzi ZGM.".
Wspólnoty mieszkaniowe na os. Grunwaldzkim nie dysponują terenami, na których mogłyby powstać nowe miejsca parkingowe (zgodnie z prawem budowlanym).
3. Kilka lat temu ZGM remontował drogi na osiedlu. Była okazja żeby je poszerzyć.
niezarejestrowany - kierowca 2017-05-17 07:16
Proponuje udać się na skrzyżowanie ulic Bociania Boboli gdzie Szlachta i plebs czyli właściciele rupieci i nowych aut, skąpią na płatny parking, powodując bezpośrednie zagrożenie na drodze.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda