W sobotę, 27 maja otwarta zostanie część basenowa miejskiej pływalni „Start” w Cygańskim Lesie. Za bilet wstępu zapłacimy tyle samo co w ub. roku. Otwarcie drugiego miejskiego kąpieliska zaplanowano na 23 czerwca.

Jak poinformował portal Rafał Pasternak z BBOSiR, obecnie trwa uzupełnianie wody w basenach przy ul. Startowej. W przyszły wtorek pobrane zostaną próbki wody do badań laboratoryjnych. Następnie spodziewana jest wizyta sanepidu, podczas której obiekt przejdzie ostatnie odbiory. Otwarcie basenu zaplanowano na sobotę, 27 maja o godz. 9.00. Do końca czerwca część basenowa czynna będzie do godz. 19.00, a od 1 lipca do 15 sierpnia - o godzinę dłużej.

Nie ulegną zmianie ceny biletów wstępu na basen w Cygańskim Lesie. Podobnie jak w ub. roku, w dni powszednie za bilet normalny zapłacimy 15 zł, a za ulgowy 8 zł. W weekendy i święta bilet normalny kosztować będzie o 2 zł więcej (ulgowy 8 zł). Bezpłatnie wchodzą dzieci do 7. roku życia. Bilet dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji to wydatek 6 zł.

bak

Na zdjęciu: pływalnia "Start" w pierwszy weekend lata 2016.