Ponad 60 nastolatek z całej Polski uczestniczyło wczoraj w Łodzi w eliminacjach do krajowego finału konkursu Miss Polski Nastolatek. Do ostatecznej rozgrywki o koronę zakwalifikowano 22 dziewczyny, w tym cztery reprezentantki Beskidów.

Eliminacje odbyły się w łódzkim EXPO. Decyzją jury do finału Miss Polski Nastolatek dostały się 22 dziewczyny,  w tym cztery reprezentantki Beskidów: Klaudia Kucharska, Aleksandra Wyszomierska, Wiktoria Kohut i Kathrin Januszewska z Zaolzia. Wszystkim finalistkom zrobiono piękne makijaże, fryzury i zdjęcia do internetu. Jeszcze 16 czerwca nastolatki wyjadą  na zgrupowanie do Kozienic, a finał odbędzie się 24 czerwca.

Wczoraj odbyły się także eliminacje do półfinału konkursu Miss Polski. Ostateczne wyniki poznamy za kilka dni, gdyż do Łodzi przyjechało ponad 160 kandydatek do tytułu. Po pierwszym etapie kwalifikacji pozostało już tylko 80, w tym trzy reprezentantki naszego regionu: Katarzyna Żydek, Klaudia Waleczek i Karolina Kobrzyńska.

Dziś komisja w biurze wyborów Miss Polski po obejrzeniu zdjęć wyłoni 40 półfinalistek. Mamy nadzieje, że nie zabraknie tam pięknych góralek.

bb