W miniony piątek rano na zgrupowanie do Kozienic wyjechały laureatki konkursu Miss Południa Nastolatek, które wezmą udział w sobotniej gali Miss Polski Nastolatek. W przerwie między nagraniami dziewczęta przesłały naszym Czytelnikom pozdrowienia i zdjęcia.

W finale konkursu Miss Polski Nastolatek, który odbędzie się 24 czerwca w Kozienicach, wystąpią 22 dziewczyny z całego kraju. Są wśród nich aż cztery reprezentantki Beskidów: Klaudia Kucharska z Bielska-Białej (Miss Południa Nastolatek 2015), Aleksandra Wyszomierska z Ligoty (Miss Południa Nastolatek 2017), Kathrin Januszewska z Zaolzia (I vice Miss Nastolatek 2017) oraz Wiktoria Kohut z Istebnej (II vice Miss Nastolatek 2017).

Dziewczęta dojechały na pokładzie Pendolino do Warszawy, a przed Pałacem Kultury i Nauki czekał na nie autokar, który zawiózł finalistki do Kozienic. Młodszymi koleżankami opiekowała się Miss Beskidów 2017 Katarzyna Żydek, udająca się na zgrupowanie półfinałowe Miss Polski 2017. W Kozienicach dziewczyny nie narzekają na nudę. Każdy dzień wypełniają im próby, zajęcia sportowe, sesje fotograficzne, nagrania telewizyjne czy wyścigi rowerowe.

W przerwie między kolejnymi zawodami a posiłkiem śliczne dziewczęta z Beskidów znalazły czas, aby przesłać Czytelnikom portalu pozdrowienia i zdjęcia. Konkurs Miss Południa Nastolatek organizuje Agencja Grabowska Models, a portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

bb