Bez Hanksa nie wraca


2017-07-13, 07:00  |  komentarzy (31)

Dzięki pomysłowi obdarowania Toma Hanksa maluchem nasze miasto ponownie jest na ustach całego świata. Ale zaprezentowanie prezentu nie kończy całego przedsięwzięcia. Odrestaurowany fiat wkrótce wyruszy w podróż po kraju, a dopiero jesienią zostanie przetransportowany do USA. To wtedy Monika Jaskólska ustali szczegóły wizyty amerykańskiego aktora w Bielsku-Białej.

Wszystko zaczęło się od żartów Toma Hanksa, który jesienią ub. roku w mediach społecznościowych publikował zdjęcia z fiatami 126p. Wtedy na pomysł podarowania malucha amerykańskiemu aktorowi wpadła Monika Jaskólska. Bielszczanka zimą po kilku tygodniach poszukiwań znalazła odpowiedni egzemplarz samochodu z 1974 roku. Po przywiezieniu go do naszego miasta trafił w ręce specjalistów z BB Oldtimer Garage, którzy zadbali o jego kompleksową renowację. Następnie przeszedł gruntowną metamorfozę w Carlex Design.

Dlaczego biały?

W niedzielę tłumy bielszczan zebrały się przed Gemini Park by wziąć udział w wydarzeniu, które ponownie relacjonują media w najdalszych zakątkach świata. Zaprezentowanie pojazdu pod żadnym pozorem nie kończy jednak całego przedsięwzięcia. - Teraz dwa miesiące będę nim jeździć po Polsce. Najpierw jedziemy nad morze, a potem w góry - mówiła po prezentacji malucha dla Toma Hanksa pomysłodawczyni akcji. 

Monika Jaskólska zdradza, że pierwszym przystankiem w podróży fiatem 126p po kraju będzie Ustka. Kolejne miejsca, które odwiedzi prezent dla aktora będą wkrótce szczegółowo ustalane. Bielszczanka otrzymuje dużo pytań dlaczego maluch pomalowany został na biało. - Powody są dwa. To właśnie auto w 1974 roku wyjechało z fabryki w Bielsku-Białej w kolorze białym. Dlatego wróciliśmy do jego prawdziwego koloru , który… kojarzy się również z nazwą miasta - tłumaczy. Skąd pomysł na jaskrawy odcień tapicerki? - Logo miasta było powodem wyboru takiej kolorystyki - dodaje.

Przyciski z maszyny do pisania

Nowy pojazd przygotowany dla Amerykanina otrzymał w środku skórzaną tapicerkę. Drążek do zmiany biegów zdobi logo Bielska-Białej, a poszczególne elementy wyposażenia oddają jego oryginalny charakter. Nie brakuje jednak autorskich pomysłów bielszczanki. I tak, przyciski na desce rozdzielczej wykonane są z… elementów maszyny do pisania. - Tom kolekcjonuje i kocha stare maszyny - śpieszy z wyjaśnieniami Pani Monika.

Do uroczystego przekazania kluczyków do fiata 126p dojdzie jesienią. - Na przełomie września i października polecimy z nim do Los Angeles - mówi bielszczanka, która z menadżerami aktora ustalać będzie dokładną datę wizyty. Organizatorka ma nadzieję, że na jej przylot będzie czekała amerykańska Polonia. Monika Jaskólska już teraz zapowiada, że po jej wizycie w Stanach Zjednoczonych, gwiazda światowego kina na pewno pojawi się w Bielsku-Białej. - Ustalimy szczegóły jak będę w USA - zdradza.

* * *

Tom Hanks nie mógł pojawić się na niedzielnej prezentacji samochodu, bo jak powiedział na nagranym filmie bierze udział w zdjęciach realizowanych w Nowym Jorku. Aktor podziękował za imprezę urodzinową (9 lipca świętował 61. urodziny) i prezent oraz zapewnił, że nie może się doczekać, kiedy poprowadzi malucha przygotowanego właśnie dla niego. - Obiecuję, że będę o niego dbał. Jestem szczęśliwym człowiekiem - dodał Amerykanin, który łamaną polszczyzną... wypowiedział nazwę Bielska-Białej.

Foto: Gemini Park

Bartłomiej Kawalec

 

Artykuł wyświetlono 11080 razy


Galeria:






Najnowsze artykuły:
2017-09-25
Spór o parking przy stadionie
Po wyburzeniu obecnej siedziby Komendy Miejskiej Policji powstanie parking dla użytkowników pobliskiej hali sportowej, stadionu, Domu Żołnierza oraz mieszkańców osiedla. Rozważanych jest pięć projektów. Będzie skromnie lub na bogato.
więcej
2017-09-25
Idzie zmiana pogody
Po fatalnej końcówce lata nadchodzi pogodna i sucha aura. Łowcy Burz Podbeskidzie prognozują, że na początku tygodnia Polska znajdzie się w zasięgu rozległego układu wysokiego ciśnienia znad Rosji, który zapewni stabilną pogodę z dużą ilością słońca.
więcej
2017-09-25
Biskup pojechał na wieś - foto
Do wystrzegania się zazdrości i leczenia związanych z nią kompleksów wezwał bp Piotr Greger podczas mszy w parafii pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. W tym czasie bp Roman Pindel wizytował parafię w Przecieszynie, skąd pochodzi premier Beata Szydło.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Wojtekkn 2017-07-17 20:41
Pani Monika to dorobkiewicz który payrzy tylko na własne zyski a co z ludźmi którzy z panią koperowali?
niezarejestrowany - Wojtek 2017-07-17 20:39
Paranoja pani Monika się lansuje jakby to wszystko jej zasluga była żenada.
niezarejestrowany - bbtsfan 2017-07-15 22:07
oczywiście ujadanie i wyśmiewne żałosne komentarze ... bo ktoś chce pomóc szpitalowi ... wymyślił sobie na to sposób i go zrealizował ... dodatkowo promocja miasta ,o którym mówiono we szystkich mediach cały dzień kiedy malucha odsłaniano ,a na pewno w tym temacie będzie o Bielsku jeszcze nie raz w mediach ... co zrobił ,zrealizował ,komu pomógł ? jeden klaun z drugim którym ten pomysł auta dla Pana Toma tak przeszkadza ???
niezarejestrowany - Bielsko 2017-07-13 21:57
Nie dziwię się komentarzom
WSZYSTKO to takie sztuczne i na siłę
niezarejestrowany - wasz Wons 2017-07-13 21:47
Dd11 przeciez miasto BB jest doskonale promowane w świecie. Mamy super wyniki i tysiace turystów nas odwiedzaja bi mamy super atrakcje np super wieża Ziad Tower czy tez najduzsza rolkostrade w Polsce. Nie potrzebujemy dodatkowej reklamy. Aha mamy tez super wc z marmuru sztuk 3 lub 4 kazde za 270 000zl i super wiaty na przystankach za 190 000 sztuka. Jesteśmy najlepsi !!!
niezarejestrowany - lol 2017-07-13 19:43
@dd11 przecież muzeum Malucha jest przy ul.Karpackiej
niezarejestrowany - dd11 2017-07-13 19:35
Wiadomo. Cala ta akcja wyszla dosc przypadkowo, ale promocja jest niesamowita. Stad tez tour hanksowego malucha po Polsce. Pytanie dlaczego wladze naszego miasta nie staraja sie oprzec promocji miasta na rzeczach oczywistych, z ktorych Bielsko-Biala powinno byc znane (a niekoniecznie jest znane). Na przyklad: Bolek i Lolek, Reksio, generalnie studio filmow rysunkowych czy wlasnie nasz maluch. Wiem, jesli chodzi o naszych bohaterow filmow rysunkowych sprawa rozbija sie o prawa autorskie. Poza figurkami Bolka, Lolka i Reksia nic w tej kwestii sie nie dzieje. Dopiero za jakis czas powstanie cos na ksztalt muzeum bajki w Studio Filmow Rysunkowych. Moze pojsc za ciosem i zbudowac muzeum malucha w Bielsku. Itd itd. Ciekawe czy ktos w dziale promocji w Ratuszu wyciagnie wnioski.
niezarejestrowany - gazrurka 2017-07-13 19:12
Karolina mistrzyni. Kociol z Bepisu dla szefa gazpromu hahahhahaha
niezarejestrowany - Bob 2017-07-13 19:10
Widziałem Hanksa w Syrenie. Może razem zrobimy promocje dla jakiegoś szmateksu. Zawsze to jakaś okazja.
niezarejestrowany - TomHansKlos 2017-07-13 17:56
To nie wracaj nikt za Tobą nie będzie płakał Viatula przejmie ten cały szmateks!!!!
niezarejestrowany - Karolina 2017-07-13 16:33
Super akcja . A gdyby tak seria promocji wyrobów rękodzieła Bielska Białej . Następny wyrób to np .kocioł centralnego ogrzewania z Bepisu dla szefa Gazpromu.Szafa sterownicza dla ostatniego dyr .Apeny i inne pomysły . Toby z ust Świata nie schodził temat B-B.Ale poważnie pomysł rewela tyle że promocja nie polega na tym ,a miasto ma niewiele do zaoferowania
niezarejestrowany - Pozdro 2017-07-13 13:22
DO PANIPO.
Jesteś ameba umysłowa
niezarejestrowany - stefania 2017-07-13 13:09
stefan ma rację. Zablokować komenatarze !!!! to nic że spadnie wtedy klikalność ......
niezarejestrowany - stefan 669 2017-07-13 12:59
Proszę admina o skasowania bądź wyłączenie możliwości komentowania bo niestety większość wpisów to zwykłe zawistne trolle.
niezarejestrowany - BBB 2017-07-13 12:39
Podobno Hanksa widziano w ubiegłym tygodniu w Żuku.
Kto ZA robimy kampanię a ja wypromuje mój bar z napojami.
Zaraz pewnie zobacze "przypadkowe" wpisy.
niezarejestrowany - Kibic 2017-07-13 12:30
kto zna to wie ...!
niezarejestrowany - gratulacje 2017-07-13 11:29
ooo i nagle seria "przypadkowych" wpisów na tak hahahhaha
Akcja fajna :)
niezarejestrowany - yrek 2017-07-13 11:19
ale jak sie ma nie "promowac"? to maja podawac jej inicjały? to ma byc "anonimowa" i w worku na glowie wystepowac? listosci
niezarejestrowany - CruX 2017-07-13 11:14
Nie przejmować się malkontentami. Robić swoje. Brawo, świetna akcja, dobra promocja dla miasta. A że się przy okazji organizatorka wypromuje, co w tym złego? Dobre pomysły trzeba nagradzać i chwalić się nimi.
niezarejestrowany - do pieskow utyskiwaczy 2017-07-13 11:14
pieski szczekaja, karawana jedzie dalej. kiedys tutaj czytalem ze za taka kampanie jaka wygenerowala ta akcja miasto musialoby zaplacic kilka milionow!! zlotych. o czym tu z wami gadac ignoracni?
niezarejestrowany - ddd 2017-07-13 11:10
Gutek masz 100% racji 'polaczkowi" zawsze źle
niezarejestrowany - smuteczek 2017-07-13 11:08
widze ze jeden utyskuje tu od rana, chłopina nic w zyciu nie osiagnal i obraza na lewo i prawo. przykre widoki
niezarejestrowany - Gutek 2017-07-13 11:02
Czytając niektóre komentarze mam pewność, że w tym kraju nigdy nie będzie dobrze, a klęski i plagi które spadają od, z górą ponad 500 lat na ten poj...ny kraj to nie wina najeźdźców tylko nas samych. Tyle buractwa, malkontenctwa, lenistwa i zwykłej zawiści nie ma w sobie chyba żaden inny naród na świecie.
niezarejestrowany - BHP 2017-07-13 10:58
To sie robi juz naprawdę żałosne i nudne. Codziennie to samo. Widać że nic sie dzieje tylko Jaskólska prosi o zaintetesowanie i poklask. Ale to już było. Nie polecam odrzewać starych tematów jest zspewne wiele ciekawszych rzeczy dookoła niż codzienna reklama prywaty. Zapewne jutro będzie info że Tom przyjedzie tym autem. To będzie znoeu sensaca na 2 miesiące do pisania.
Ukryty 2017-07-13 10:39