Partia Razem złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą strajk okupacyjny bielskich robotników, który wybuchł w 1936 roku w dawnej fabryce papieru należącej do rodziny Fijałkowskich. Tablica upamiętniająca znajduje się przy ul. Grażyńskiego.

Działacze partii Razem złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą strajk który wybuchł 15 lipca 1936 roku w dawnej fabryce papieru należącej do rodziny Fijałkowskich. Jak przypominają działacze ugrupowania z okręgu Podbeskidzie, fabryka zapisała się w historii miasta jako zarzewie zorganizowanego 15 lipca 1936 roku strajku okupacyjnego, który rozprzestrzenił się na 55 zakładów w Bielsku i miesiąc później zakończył się  sukcesem strajkujących, domagających się poprawy warunków pracy.

Dzięki wspomnianemu strajkowi znacząco podwyższył się poziom życia bielskich robotników i robotnic oraz osób bez pracy. Upamiętniony na tablicy strajk stał się dla bielskich robotników symbolem walki o godność. Kamienna tablica przypominająca o tym zdarzeniu znajduje się w Bielsku-Białej przy ul. Grażyńskiego 38-40 i została ufundowana w 1956 roku na pamiątkę dwudziestej rocznicy tych wydarzeń. Wraz z upływem czasu tablica uległa zniszczeniu, a czytelność tekstu na niej umieszczonego jest w fatalnym stanie.

Dlatego działacze partii Razem zwrócili się do wydziału gospodarki miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej o uruchomienie procedur, które pozwoliłyby na renowację tego miejsca pamięci. Równocześnie partia deklaruje gotowość dopłaty do kosztów renowacji tablicy pamiątkowej.

bb