Jest zbrodnia. Musi być kara


2017-10-09, 07:00  |  komentarzy (12)

Trzej mężczyźni podejrzani o zabójstwo 48-latka, do którego doszło jesienią ub. roku w Bielsku-Białej nadal przebywają w areszcie śledczym. Prokurator prowadzący śledztwo zdecydował m.in. o przeprowadzeniu obserwacji psychiatrycznej podejrzanych. Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady badane są w krakowskim instytucie im. prof. Jana Sehna.

Do zabójstwa bielszczanina doszło w październiku ub. roku przy ul. Katowickiej w Bielsku-Białej. Ustalenie miejsca pobytu osób podejrzewanych o tę zbrodnię zajęło policyjnym wywiadowcom ok. 48 godzin. Do zatrzymania doszło na osiedlu Wojska Polskiego. Według śledczych, sprawcami są dwaj bracia: 27-letni Paweł R. i 35-letni Leszek R. oraz ich wspólnik 38-letni Radosław C. W trakcie zatrzymania przy podejrzanych znaleziono przedmioty skradzione z posesji, m.in. laptop, kosę spalinową oraz rower.

Zostawili wiele śladów

Policyjni technicy od początku wiedzieli, że nie mają do czynienia z profesjonalistami. Jak ustalił nasz portal, sprawcy zostawili ponad 200 różnego rodzaju śladów biologicznych, np. na miejscu zabójstwa w domu ofiary oraz w samochodzie skradzionym z jego posesji, który porzucony został później przy ul. Wodnej. Zebrany materiał wykorzystano do badań daktyloskopowych.

Wszystkie ślady od wielu tygodni analizowane są w krakowskim Instytucie Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna. Początkowo opinia ekspertów miała zostać dostarczona do bielskiej prokuratury pod koniec września. Ostatecznie termin wydania opinii kryminalistycznej przesunięto o co najmniej trzy miesiące. Gdyby dokument zgodnie z planem dotarł do prokuratury, akt oskarżenia w sprawie zabójstwa jeszcze jesienią zostałby skierowany do bielskiego sądu.

W tych okolicznościach prokurator prowadzący śledztwo wniósł o kolejne już przedłużenie aresztu dla trójki podejrzanych. Wniosek w najbliższych dniach rozpatrzy Sąd Apelacyjny w Katowicach. Dlaczego nie w Bielsku-Białej? Mężczyźni spędzili w areszcie prawie rok. Dlatego sprawą przedłużenia okresu tymczasowego aresztowania musi się zająć sąd wyższej instancji.

Psychiatrzy wydali opinię

Jak wynika z sekcji zwłok, ofiara zmarła w godzinach nocnych wskutek wykrwawienia, które było rezultatem dotkliwego pobicia. Wiele wskazuje na to, że napadnięty mężczyzna żył jeszcze, gdy bandyci opuszczali jego dom. Na ciele ofiary stwierdzono liczne obrażenia głowy i pleców oraz złamane żebra. Sprawcy odcięli mężczyźnie ucho, rany cięte stwierdzono również na policzku mężczyzny.

Wyjątkowa brutalność napastników i okoliczności zabójstwa skłoniły prokuratora prowadzącego śledztwo do zlecenia zbadania podejrzanych przez biegłych z zakresu psychiatrii. W warunkach więziennych taka opinia wydawana jest po ok. 4-tygodniowej obserwacji. Podejrzanym o zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Portal będzie informował o dalszym ciagu tej bulwersującej sprawy.

Bartłomiej Kawalec

Artykuł wyświetlono 8869 razy
Najnowsze artykuły:
2017-10-22
Przeboje świata specjalnie dla bielszczan
Próby wokalne, taneczne i instrumentalne trwają od sierpnia. Zespół Włóczykije zaprasza bielszczan na widowisko z udziałem znanego wokalisty Grzegorza Wilka. W programie m.in. piosenki Czesława Niemena, Joe Cockera, Roxette, ABBA czy Blues Brothers.
więcej
2017-10-22
Śmieci zniknęły ze szlaków - foto
Kilkadziesiąt worków śmieci uzbierali uczestnicy akcji „Czyste Beskidy”, którzy wyruszyli w góry ze sprzętem do zbierania nieczystości. W ten sposób uprzątnięto szlaki w rejonie Szyndzielni. Na koniec blisko 600 wolontariuszy wzięło udział w biesiadzie.
więcej
2017-10-22
Uwaga na agresywne wpisy w sieci
Podczas spotkania w Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 im. S. Staszica policjanci przybliżyli młodzieży temat przemocy rówieśniczej przejawiającej się agresywnymi, wulgarnymi wpisami i komentarzami w sieci oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - wichary 2017-10-10 08:42
Sąd wykonuje wolę suwerena zapisaną w postaci prawa a prawo nakazuje wykonanie takich badań. Oczywiście można bez badań i można nawet bez sądu ale przez to cofniemy się do metod państwa islamskiego.
niezarejestrowany - ale jaja 2017-10-09 22:20
takie mamy właśnie sądy nieporozumienie
niezarejestrowany - pepek swiata 2017-10-09 20:13
Kara śmierci i po problemie
niezarejestrowany - Kubuś Puchatek 2017-10-09 19:04
Po co byli badani przez psychiatrów? Żeby się wyślizgać? Kto na to wogóle się zgodził? Od razu posadzić na dożywocie w kamieniołomie takich...
niezarejestrowany - Jfrikvfr 2017-10-09 15:03
Toto.oni nie byli z wapienicy
niezarejestrowany - ono 2017-10-09 12:04
A ja myślałem że już dawno są skremowani. Chory kraj.
niezarejestrowany - Banita 2017-10-09 10:55
To ich jeszcze nie powiesili ? Marnuje się publiczne pieniądze i tlen.
niezarejestrowany - sdfsdf 2017-10-09 09:50
kara śmierci i po problemie
niezarejestrowany - wajse 2017-10-09 09:25
Pokazać zdjecia bandytów i adres zamieszkania , skad pochodzą,
szkoda ze nie ma kary śmierci przez publiczne powieszenie
niezarejestrowany - toto 2017-10-09 08:50
Bracia rzeźniczaki z wap
niezarejestrowany - wróżka 2017-10-09 08:48
Czyli z morderstwa wyjdzie pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Dostana 10 lat po pięciu wyjdą i zaliczą im jeszcze czas aresztu na poczet kary. Będą na wolności jeszcze przed otwarciem eski Bielsko - Mysłowice.
niezarejestrowany - Bielszczanin 2017-10-09 07:46
Nazwisko zabójców podajcie.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic