Imiona zmarłych można przesłać SMS-em


2017-10-11, 08:13  |  komentarzy (0)

W najbliższą niedzielę w bielskich kościołach będzie obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. Zaplanowano modlitwy w intencji dzieci, ich symboliczne pochówki, wykłady psychoterapeutów oraz spotkania rodzin po stracie. W czasie liturgii wymienione zostaną imiona zmarłych dzieci. Imiona można przesłać SMS-em.

Pierwszy raz Obchody Dnia Dziecka Utraconego zorganizowano w 1988 w USA. Dzień ten przypada 15 października, tyle bowiem trwa ciąża, licząc umownie od 1 stycznia. W tym roku inicjatywy zaplanowano w miastach w całej Polsce, w tym w Bielsku-Białej.

Rodzice dotknięci stratą swojego dziecka są zaproszeni do modlitwy do kościoła św. Józefa na os. Złote Łany. Spotkanie rozpocznie Różaniec o godz. 17.15, po którym zaplanowano wieczorną mszę w intencji rodziców, którzy stracili swoje dziecko w czasie ciąży, tuż po narodzeniu lub w późniejszym wieku. W czasie liturgii wymienione zostaną imiona zmarłych dzieci. Imiona te można przesłać smsem na numer 501 347 919. Obchody odbędą się także w Hałcnowie, w kościele NSPJ oraz w Kamienicy.

Według badań Fundacji Przetrwać Cierpienie, ok. 27 proc. rodziców, którzy utracili nienarodzone dziecko nie ma możliwości pożegnania się z nim ani zorganizowania godnego pochówku. Głównymi przyczynami takiej sytuacji jest niewiedza rodziców oraz nieznajomość prawa. Aż 30 proc. kobiet, które poroniły, popada w depresję wymagającą leczenia psychiatrycznego.

bb

Foto: diecezja bielsko-żywiecka

Artykuł wyświetlono 3108 razy


Galeria:Najnowsze artykuły:
2017-10-22
Przeboje świata specjalnie dla bielszczan
Próby wokalne, taneczne i instrumentalne trwają od sierpnia. Zespół Włóczykije zaprasza bielszczan na widowisko z udziałem znanego wokalisty Grzegorza Wilka. W programie m.in. piosenki Czesława Niemena, Joe Cockera, Roxette, ABBA czy Blues Brothers.
więcej
2017-10-22
Śmieci zniknęły ze szlaków - foto
Kilkadziesiąt worków śmieci uzbierali uczestnicy akcji „Czyste Beskidy”, którzy wyruszyli w góry ze sprzętem do zbierania nieczystości. W ten sposób uprzątnięto szlaki w rejonie Szyndzielni. Na koniec blisko 600 wolontariuszy wzięło udział w biesiadzie.
więcej
2017-10-22
Uwaga na agresywne wpisy w sieci
Podczas spotkania w Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 im. S. Staszica policjanci przybliżyli młodzieży temat przemocy rówieśniczej przejawiającej się agresywnymi, wulgarnymi wpisami i komentarzami w sieci oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic