Pozostały tylko godziny do rozpoczęcia głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Tym razem bielszczanie mają do wyboru 18 projektów ogólnomiejskich i 63 osiedlowe. Na realizację zwycięskich inwestycji przeznaczono 4,5 mln zł.

To już piąta edycja Budżetu Obywatelskiego (partycypacyjnego) w Bielsku-Białej. Decyzją radnych z łącznej kwoty 4,5 mln zł na realizację projektów ogólnomiejskich przeznaczono w przyszłym roku 1,5 mln zł, a pozostałe 3 mln zł rozdysponowane zostaną na projekty osiedlowe (po 100 tys. zł na każde osiedle).

Szczególne znaczenie z punktu widzenia ogółu mieszkańców Bielska-Białej mają oczywiście projekty ogólnomiejskie. W tej kategorii wybierać będziemy spośród 18 ciekawych propozycji. Np. autorzy projektu "Zdrowy i prosty kręgosłup" chcą wyposażyć Bielski Szkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej w nowoczesne, bezinwazyjne urządzenie diagnostyczne. Sprzęt umożliwi szybkie i bezpieczne badanie przesiewowe wad postawy u dzieci i młodzieży bez konieczności wykonywania zdjęć rentgenowskich.

Inne interesujące propozycje wśród projektów ogólnomiejskich to „Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej” oraz „Czyste powietrze i oszczędne ogrzewanie”. Ten pierwszy zakłada modernizację przyszkolnego boiska, którego nawierzchnia od 40 lat nie była remontowana i przekształcenie go w nowoczesny obiekt wielofunkcyjny. Drugi przewiduje zakup oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli i żłobków oraz przeprowadzenie cyklu szkoleń dla osób chcących wymienić kotły grzewcze na urządzenia bardziej wydajne i mniej szkodliwe dla środowiska.

Przypominamy: wybieramy jeden projekt ogólnomiejski i jeden osiedlowy. Głosowanie odbędzie się w dniach od 12 do 19 października 2017. Głosować można bezpośrednio w specjalnych „Punktach głosowania” lub elektronicznie - za pośrednictwem strony internetowej www.obywatelskibb.pl.

MCI

Foto: www.obywatelskibb.pl