Policjanci szkolą strażników - foto


2017-10-12, 07:30  |  komentarzy (0)

Wspólne patrole są widoczne i reagują na przejawy naruszenia prawa - wynika z narady, która odbyła się w KMP w Bielsku-Białej. Uczestniczyli w niej funkcjonariusze straży miejskich w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach, straży gminnej w Wilkowicach oraz policjanci.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak w tym roku służby dyslokują swoich funkcjonariuszy do wspólnych działań. Jak wynika z corocznych analiz, wspólne patrole policji i straży miejskiej przynoszą wymierne efekty. Większa ich liczba na terenie miasta i powiatu przekłada się na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i utrzymanie porządku publicznego. Patrole są widoczne i reagują na przejawy naruszenia prawa.

Podczas odprawy omówiono m.in. zasady stałej wymiany informacji o zagrożeniach w zakresie bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego. Poruszono tematykę koordynowania rozmieszczenia służb policyjnych i straży, z uwzględnieniem wspólnego prowadzenia działań w miejscach zgromadzeń, imprez artystycznych, rozrywkowych i sportowych.

Policjanci i strażnicy omówili zasady współpracy obu formacji w zakresie szkoleń, które dotyczą głównie zagadnień związanych z zasadami użycia środków przymusu bezpośredniego, wybranych problemów prewencji i ruchu drogowego oraz podstawowych wiadomości z zakresu organizacji i zasad wykonywania konwojów.

bb

Foto: Policja

Artykuł wyświetlono 1357 razy


Galeria:
Najnowsze artykuły:
2017-10-22
Przeboje świata specjalnie dla bielszczan
Próby wokalne, taneczne i instrumentalne trwają od sierpnia. Zespół Włóczykije zaprasza bielszczan na widowisko z udziałem znanego wokalisty Grzegorza Wilka. W programie m.in. piosenki Czesława Niemena, Joe Cockera, Roxette, ABBA czy Blues Brothers.
więcej
2017-10-22
Śmieci zniknęły ze szlaków - foto
Kilkadziesiąt worków śmieci uzbierali uczestnicy akcji „Czyste Beskidy”, którzy wyruszyli w góry ze sprzętem do zbierania nieczystości. W ten sposób uprzątnięto szlaki w rejonie Szyndzielni. Na koniec blisko 600 wolontariuszy wzięło udział w biesiadzie.
więcej
2017-10-22
Uwaga na agresywne wpisy w sieci
Podczas spotkania w Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 im. S. Staszica policjanci przybliżyli młodzieży temat przemocy rówieśniczej przejawiającej się agresywnymi, wulgarnymi wpisami i komentarzami w sieci oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic