W bielskiej Galerii Sfera oglądać można w ten weekend auto będące jednym z czołowych osiągnięć motoryzacji. Elektryczna Tesla nie dość, że przyśpiesza w mniej niż 3 sekundy, to jest jeszcze pojazdem autonomicznym. Oznacza to, że dzięki wbudowanemu autopilotowi kierowca w tym samochodzie pełni rolę statysty.

Warsztaty dla didżejów, tworzenie sushi, darmowe usługi barbera za okazaniem paragonu z zakupów. Te i inne atrakcje bielska Galeria Sfera przygotowała wspólnie z fundacją Movember w ramach Męskiego Weekendu. Celem akcji była promocja profilaktyki nowotworowej wśród mężczyzn, dla których inicjatywy tego rodzaju to rzadkość.

Wczoraj panowie w wieku od 18 do 35 mogli wziąć udział w badaniach USG jąder, a pozostali rozmawiali z ekspertami na tematy zdrowotne. Z myślą o miłośnikach motoryzacji wystawiono oldtimery. Dużym zainteresowaniem cieszy się elektryczny samochód Tesla Model S będący jednym z czołowych osiągnięć techniki motoryzacyjnej.

Nie dość, że jest w stanie przejechać 500 km na jednym ładowaniu, do setki przyśpiesza w mniej niż 3 sekundy, to jest jeszcze pojazdem autonomicznym. Wbudowany autopilot nie tylko umożliwia zdalne przywołanie samochodu za pomocą smartfona, sam parkuje, ale też do jazdy, nawet w warunkach miejskich nie jest mu niezbędny kierowca.

To samochód, gdzie kierowca przewidziany jest tylko z powodów prawnych i aby w razie awarii móc przejąć kontrolę nad pojazdem.

Foto: Piotr Bieniecki

Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć