Od 4 listopada w bielskim centrum handlowym Gemini Park trwa tradycyjna kwesta motomikołajowa na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Cygańskim Lesie. Po zakończeniu zbiórki motocykliści przebrani za Mikołajów pojadą do dzieci z prezentami.

MotoMikołaje to organizacja pożytku publicznego założona przez grupę motocyklistów, którzy od prawie dziesięciu lat w Bielsku-Białej organizują rozpoczęcie i zakończenie sezonu motocyklowego pod nazwą "Zlot pod Zaporą". Od dziesięciu lat MotoMikołaje uczestniczą też w kweście na rzecz Domu Dziecka przy ul. Pocztowej.

W ub. roku motocykliści zebrali kwotę ponad 28 tys. zł, którą przeznaczono m.in. na prezenty świąteczne,
zimowisko, sprzęt narciarski oraz pomoce dydaktyczne. Aby wspomóc dzieci z placówki w Cygańskim Lesie, każdy może wrzucić datek do skarbonek w centrum handlowym przy ul. Leszczyńskiej, wpłacić dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia lub kupić określony przedmiot z listy potrzebnych rzeczy (szczegóły znajdziesz TUTAJ).

W kweście uczestniczy łącznie ponad 120 wolontariuszy wyposażonych w stosowne identyfikatory, którzy 9 grudnia w południe pojadą przebrani za Mikołajów z prezentami do swoich podopiecznych.

bb